1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

FON - прашања

Дискусија во 'Образование' започната од karenin, 8 април 2010.

 1. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.168
  dali nekoj znae kako da dojdam do prasanjata za sociologija i ekonomika na pretprijatia za prva godina ekonomski fakultet na Fon. Na decko mi mu trebaat. Da mi kaze nekoj otprilika nekolku pashanja ako se sekava posebno za ekonom. na pret., deka toj e vonredno a i raboti i nema mnogu vreme za ucenje. maki teski :) se zezam!
  p.s. i dali ekonomika na pretp. moze da se polozi ako se uci od (tamu nekoi) slajdovi. i na koj princip ke bidat prasanjata - dali mora da se pisuvaat ovie lugevo deka mn iminja ima, za koj sto definicija kazal?
  [mod-kirilica:fuj9zwe7][/mod-kirilica:fuj9zwe7]
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Не најдов друга тема затоа тука ќе го напишам она што од ФБ го прочитав.
  Искрено подобра одлука одамна не сум прочитала! Браво :bow:


  Управниот одбор на ФОН Универзитетот за новата уписна година одлучи: на сите оние деца кои останале без двајцата родители, а имаат желба да студираат, да им овозможи бесплатни стипендии.
   
  На cigarce, FBI, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Бесплатни стипендии :D
  Добра одлука :up:
   
 4. snegulka21

  snegulka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  91
  А има ли и стипендии што не се бесплатни????? Да не мислел човекот на бесплатно студирање воопшто :)
   
 5. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.216
  Допаѓања:
  21.431
  Баш ке се распрашам. Да се префрлам ако не, и така не ми се учи више на УКИМ :D
   
 6. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  уффф ова бесплатново не е толку бесплатно
  студирањето им е платено ама мораат да плаќаат за секој колквиум и испит по некој 400 денари
   
 8. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.172
  Абе ѕенцки има ли некој што студира на Фон јазици ?? Ми треба да прашам нешто, ако мојТ Лп ... :)
   
 9. carazoreli

  carazoreli Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  10
  Пиши ми мене, имам нешто проблем со испраќање на пораки :) Jaс сум на јазици
   
 10. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Има, тоа се стипендии кои покриваат само 20%, 50%, 80% од школарината. И еден добронамерен совет, немора да понижувате никој доколку не сте информирани. А посебно не некој што ви помага.
  Јас бев студент на Факултеот за Детективи и безбедност, ако ви треба нешто за тој факултет, тука сум.
  :D
   
  На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
 11. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  482
  да економика нека учи од слајдови, доволно е, јас со тоа 10ка добив, и сите предмети што се кај таа професорка (Марија Зарезанкова) нека ги учи од слајдови, од таму паѓаат прашањата. кратки се, со заокружување, дополнување и некои кратки одговори. Социологија дава 3 прашања на раскажување, лекционо одат. Не ми текнува социологија што прашања ми паднаа, одамна беше тоа..

  450 ни е колоквиум, 600 испит :(
   
 12. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  Што се случи со стипендистите кои се бираа ова година? Излегоа списоци кој се добил или?
   
 13. Samer

  Samer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2014
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Женски
  Има ли некој на факултетот за моден дизајн , дали сте задоволни или некоја информација што и како е.. помогнете ми ,страв ми е да не згрешам :sweat: