1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Food porn - слики од убава храна

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од prominent, 22 март 2018.

 1. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.022
  Допаѓања:
  59.565
  Се надевам дека насловот не боде очи :D

  Поттикната од мислењето на некои членки дека секогаш знам да одберам слики од храна што нескротливо го поттикнуваат апетитот, решив да отворам една ваква тема.

  Слободно постирајте слики од екстремно вкусна храна (или барем така да изгледа)
  Нека бидат тоа слики од интернет, зашто веќе имаме Фемина Инстаграм за вашите јадења:)

  Се надевам дека нема ваква или слична тема.
  Гоу:)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На ivance.., Milobebence, Maša8 и 33 други им се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.407
  Пол:
  Женски
  Мeне врв ми се Shake Shack компирчињата а и бургерот не им заостанува
  [​IMG]

  [​IMG]  [​IMG]
   
  На ivance.., Maša8, marchi-cool и 32 други им се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.327
  Пол:
  Женски
  @prominent ме изнасмеа со насловот. :rofl:

  Љубител сум на крем салати.

  christmas-themed-food-salad-ideas-gift-form-parsley-beetroot-rose.jpg
   
  На ivance.., fallenangel, P.S.love и 18 други им се допаѓа ова.
 4. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  10.754
  Пол:
  Женски
  kasarli-tost.jpg polneti-pohovani-palacinki.jpg podgotvete-lesna-torta-od-cokoladni-palacinki-06.jpg
   
  На ivance.., Disconnected_, marchi-cool и 27 други им се допаѓа ова.
 5. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  31.042
  Пол:
  Женски
  pizza-capricciosa.jpg dostavka-na-pica-v-sofiq.jpg
   
  На ivance.., fallenangel, piglet1 и 28 други им се допаѓа ова.
 6. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.022
  Допаѓања:
  59.565
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Нешто за љубителите на грчката кујна:)
   
  На ivance.., Ahoy, fallenangel и 20 други им се допаѓа ова.
 7. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.960
  Допаѓања:
  65.698
  image.jpg image.jpg
   
  На ivance.., fallenangel, *Ench@nted* и 15 други им се допаѓа ова.
 8. CaraMia

  CaraMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2018
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  18.665
  Пол:
  Женски
  Омилено топло-ладно суфле или топка ванила сладолед и лава колач:)
  souflee.jpg
   
  На ivance.., piglet1, *Ench@nted* и 16 други им се допаѓа ова.
 9. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  4.229
  Пол:
  Машки
  Кога ја видов темата мислев ќе биде нешто во стил мачкање гради со мајонез и ајвар.

  [​IMG]

  Тортелини со сос :sweat:
   
  На ivance.., senjorita-v, fallenangel и 15 други им се допаѓа ова.
 10. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.022
  Допаѓања:
  59.565
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На ivance.., fallenangel, Dream-Girl и 15 други им се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.327
  Пол:
  Женски
  sopskasalata.jpg
  c700x420.jpg
  bajadera-FP.jpg
  maxresdefault.jpg
  download.jpg
   
  На ivance.., marchi-cool, fallenangel и 23 други им се допаѓа ова.
 12. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.014
  Допаѓања:
  42.315
  Пол:
  Женски
  20180322_170902.jpg
  20180322_170922.jpg
  20180322_170941.jpg
   
  На ivance.., Maša8, fallenangel и 30 други им се допаѓа ова.
 13. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.775
  Допаѓања:
  18.277
  Пол:
  Женски
  national-pepperoni-pizza-day-phoenix-620x370.jpg SFS_Baklava_026.jpg
   
  На ivance.., Maša8, fallenangel и 20 други им се допаѓа ова.
 14. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.408
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2018-03-22-17-02-49-1.png
  Screenshot_2018-03-22-17-04-33-1.png
  Screenshot_2018-03-22-17-10-26-1.png
   
  На ivance.., tirkenbal, P.S.love и 22 други им се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.327
  Пол:
  Женски
  b2ef589bf5cfeb885c30926423aa4a4c_view_l.jpg
  3e47a62e7dc3d3d3f542d54091fc759e_listing_l.jpg
   
  На ivance.., fallenangel, P.S.love и 16 други им се допаѓа ова.
 16. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  8.669
  Пол:
  Женски
  original.jpg tumblr_static_tumblr_static_ddr9azvrum0w4w0kcgw00ok4o_640.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На ivance.., fallenangel, classy_M и 21 други им се допаѓа ова.
 17. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.512
  Допаѓања:
  39.559
  Порано бев опседнат со food porn, ама почнав поретко да користам tumblr и сега нема од каде да се снабдувам со фотки.
  Овие ми се првите што ги најдов во телефон, имам уште "попровокативни", ама нив ќе ги спремам за нареден пост. :lol:
  75291cca-877e-4477-97f9-97b3bd0fda01.jpg 99438eb2-516b-46fe-bb8e-9f0ad80ec68e.jpg 4f847db6-dfd6-40e0-80dc-a658dcac131f.jpg f2a07589-e64b-4833-8086-97d75dd4c203.jpg bf6f6167-0bc8-4298-a084-9cfd76f97c63.jpg ad2e8314-05f5-47c4-a065-633d0ce7e5a3.jpg 3b2cecb9-1d6e-47de-9a74-e7d1da378197.jpg Screenshot_2017-11-29-12-31-00-2.png d5a593a8-eebd-41e4-b34d-917be4f45795.jpg
   
  На ivance.., Maša8, marchi-cool и 33 други им се допаѓа ова.
 18. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На ivance.., marchi-cool, fallenangel и 12 други им се допаѓа ова.
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  103.649
  Пол:
  Женски
  А јас помислив дека темата е за оние што седат пред камера и јадат, а луѓе плаќаат да ги гледаат. Како и да се викаше тоа :D:D

  [​IMG]
   
  На fallenangel, piglet1, classy_M и 18 други им се допаѓа ова.
 20. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.166
  Допаѓања:
  51.285
  Темава не е хумана (drooling) :sweat:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На ivance.., Yowannty, tirkenbal и 20 други им се допаѓа ова.