1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Foolish Green

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Freckles, 19 јули 2013.

 1. Freckles

  Freckles Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Foolish Green е нов македонски бенд кој претставува вистинско освежување на сиромашната македонска сцена. Пред некое време го издадоа својот прв албум со назив Escape, која што има 12 песни. По преслушување на песните ќе видите колку уствари тие звучат светски!

  Членови на бендот се:
  Ненад Стефаноски - вокал, гитара:
  Нико Гаврилов - гитара;
  Давор Стојановски - гитара;
  Стефан Пехчевски - синтисајзер;
  Теодор Босков - Бас гитара;
  Стефан Дамјаноски - тапани;
  Јован Јовановски

  [​IMG]

  Еве што велат на својата фб страница
  Да не остане само на зборови еве линк на кој што можете да го преслушате албумот
  http://foolishgreen.bandcamp.com/

  Еве ги како звучат во живо
  http://www.youtube.com/watch?v=ETOhov4yRAA

  Други добри песни
  http://www.youtube.com/watch?v=1JDI3c11b2I

  http://www.youtube.com/watch?v=USxZXjORlUo

  http://www.youtube.com/watch?v=LniPLRpV_wE
   
 2. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.035
  Имам убави спомени од нивни свирки.
  Одлична атмосфера и пријатни луѓе, секогаш.

  Само тажно ми е што вакви бендови остануваат релативно непознати а некои небулозни изведувачи успеваат многу повеќе. Се надевам дека се повеќе ќе се буди музичката свест, барем кај младите. Ама фактот што постојат вакви бендови ми дава надеж.
  Некаде во некој коментар прочитав дека ако беа некаде во Англија ќе имаа милиони прегледи. True that, ама штета па не се.

  Башка, и дечките се многу фини.

  Sun is gone ми е химна за chillaxed денови. :)
   
  На icona.pop му/ѝ се допаѓа ова.