1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Foot Fetish и сѐ околу него...

Дискусија во 'Секс' започната од Атриом, 21 јули 2018.

 1. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Машки
  ...епа ајде дечки, ја го почитувам до негде, ама сакам и ваше мислење или дешавки во врска со овој фетиш, а и во последен период е многу активен и има доста поддржувачи, нема конкретно тука за овој вид на фетиш...па ајде да продискутираме :)

  пс: според мене, стапалата се една од битните одлики на жената и нејзиното здравје.

  IMG_20180721_020511.png
   
  Последна измена: 21 јули 2018
  На Spiceyourlife, Desi1991k и КикиМаус им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Ма какво лижење на стапала. Да ме пипне маж ми имам скокот, а не па она другото. А и грозно ми е.
   
  На La.loca, Атриом и honest girl им се допаѓа ова.
 3. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Уствари за што е темава :D
   
 4. Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2018
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Машки
  Не знам заради што би требало да се возбудам од стапала? Мислам убаво е жената да има нежни, грациозни стапала, ама што имаат врска стапалата со сексот? Тој што ја отворил темава нека го објасни овој фетиш подобро.
   
  На Најдобрата, star83, Атриом и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.750
  Допаѓања:
  222.483
  Пол:
  Женски
  морам да признаам дека имам видено грдо стапало женско. најчесто искривени од штикли носење. На крокодилски ми личат :D
  а околу фетиш стапало неам што да кажам освен дека на мм фетиш му беа убави стапала. Се дур не ми пораснаа у трудноќа па се предомисли и смени фетиш :rofl:
   
  На joop, beauty&beast, piksooki и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Делот од мозокот кој процесира сексуална привлечност е многу блиску, скоро и на исто место со делот кој го процесира движењето на нозете, стапалата итн. Ти можеби го немаш тој фетиш, но многу луѓе уживаат во лижење на стапала, задоволување (дркање) со стапала, газење, масажа на/со стапала и слично. Сега, тоа што нема тука доволно храбри да споделат искуство е друга приказна.
   
  На Bi20, Ljubopitniot, tambelina и 5 други им се допаѓа ова.
 7. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  3.704
  Пол:
  Женски
  Аман што ви е толку чудно во фетишов, како од Марс да сте паднати. :)

  Јас како женско немам фетиш на убави стапала, ама може да кажам дека фетиш ми се убави машки раце. Имам некој специфичен критериум како треба да изгледаат и секогаш кога ќе видам машко со такви раце ме возбудува тоа. Најнормална работа како и секој друг фетиш, не бара никакво филозофирање, едноставно имаш пријатно чувство кога гледаш тоа што ти се допаѓа па дури ете може и сексуално да те возбуди.

  А инаку се сложувам со тоа дека секој еден, без разлика дали е машко или девојка треба да обрнува внимание на стапалата и дланките. Не е убава глетка полуизваден лак, долги несредени нокти, суви и испукани дланки и закоравена кожа на петите. Дава лош впечаток на целокупниот изглед колку и да изгледате навидум средено.
   
  Последна измена: 22 јули 2018
  На Александар112, Spiceyourlife, piksooki и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.279
  Допаѓања:
  30.809
  Па не ми се влажни на стапала, ама па и не се лупам у гради со тоа и не исмевам никој за тоа...Мех.:smoke:
   
  На SummerGirl, Desi1991k, La.loca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  Сум сретнала доволно луѓе со фетишов за да знам доста за него , но не и да го разберам.
  Дека ми се допадливи средени женски стапала е надвор од сексуална конотоција, но ветува за вниманието кое една жена го посветува на себе што ја прави сексапилна по себе I guess .
  Сум имала партнери со ваков фетиш и знам да се "справам" :D..Иако наоѓам морничави моменти во истиот и никако не би практикувала уирд факин шит од типот пенертација со стапало (no hard feelings but wtf ?!) , а ми е и малку морничаво тоа детално о посветено скокотливо лижење стапала, евенуално речиси влажно бакнување е во ред, ако се земе во предвид дека стапалата ми се компетентни за истото :D
  Креативност си бара , често оди во комбинација со хулахопки , чорапи мрежи и не знам што , и е обостран фетиш. Мене чудно ми е , не би пикала од чиста мира машко стапало в уста
   
  На Lucky71, star83, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. PericaD

  PericaD Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Машки
  Јас имам фетиш на женски стапала, но сигурно не трчам по секоја, дури не го практикувам со секоја, ниту дозволувам да биде во преден план во однос на останатите секси и ерогени зони. Најмногу ми текнува кога има добиено, тогаш немаме секс, често тогаш рачно ме обработува, а јас си играм со стапалата и свршувам. Но, како што погоре е споменато, негата на стапалата зборува многу за девојката-жената. Инаку овој фетиш е скоро па исклучиво машки, многу е слабо застапан кај женски.
   
 11. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.117
  Допаѓања:
  17.679
  Фетиш ми е лижење на стапалата, мислам мене да ми ги лижат :$
  А со оглед на тоа што имам ненормален скокот на цело тело, особено на нив, доколу партнерот ме опушти до тој степен да го изгубам скокотот и да му дозволам (доколу се нафати) да ми ги излиже стапалата, секако јас ќе возвратам дупо :inlove: па и ако се согласи да се тоа биде дел од некоја садо мазо игра... негова сум :P
   
  На mesecar, Cristian, Lucky71 и 14 други им се допаѓа ова.
 12. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Машки
  Јас гарантирам, дека сите вие девојки на форумов имате убави стапала или нозе...не знам зашо иам такво мислење, ама ете...ваљда зашо сте ми сите мили :D:D(hollest)
   
  На XstrongerX, candy.cane и Desi1991k им се допаѓа ова.
 13. AliciaSilver

  AliciaSilver Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2017
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  дали сум единствена која не го сфаќа овој фетиш?Стапала алоо
   
  На Kija94, ReMly, Атриом и 2 други им се допаѓа ова.
 14. mvui

  mvui Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Многу го сакам овој фетиш и често го употребувам ефикасен е
   
 15. PericaD

  PericaD Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Машки
  Како го употребуваш?
   
  На candy.cane и Desi1991k им се допаѓа ова.
 16. mvui

  mvui Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  така како фетиш..
   
  На Spiceyourlife и Атриом им се допаѓа ова.
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.867
  Имав слушнато актуелно било кај Русинките
   
  На Атриом му/ѝ се допаѓа ова.
 18. star83

  star83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  240
  Interesen fetis da i gi lizes stapalata, ili pak i gi cicas prstite. Nemam nisto protiv onie koi im pretstavuva vozbuda, no mene ne mi se dopaga.
  Mene me vozbuduvaat i mi deluvaat privlecno ubavo sredeni zenski stapala, ubavo lakirani nokti, voopsto neguvani noze, ali kako fetis ne obozavam da lizam stapala.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  1.141
  Пол:
  Машки
  Footjob може, бакнување може, но лижење на нејзините стапала не фала.
   
  На Атриом му/ѝ се допаѓа ова.
 20. TheNotorius

  TheNotorius Нов член

  Се зачлени на:
  28 јули 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Еден од моите фетиши е и лижење на стапало, глужд и сл.
  Инаку тоа задоволство го правам само со една личност, а ме возбудува и "foot job" нема подобро ... Праксата си доаѓа сама по себе ... Hell Yeah !