1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Forever Alone

Дискусија во 'Сингл' започната од Cecyska, 9 мај 2013.

  1. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    оф топик
    Само да кажам дека од Боб Марли песнава нема врска со темава, бидејќи во превод насловот No woman no cry не значи „нема жена, нема плачење„ туку насловот значи: „Немој жено, не плачи!„ што и се гледа од текстот на песната, која е отпеана англиски но со јамајкански дијалект кој има поинаква граматика.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Forever18

    Forever18 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    Во моментов така се чувствувам...
     
    На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hristina-t

    Hristina-t Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Kolku e tesko koga si alone,koga nemas poddrska od nikoj.Najgolem strav-deka ke bidam forever alone.
     
  4. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Хахаха јас кога бев малечка мислев дека ќе бидам forever alone дека срамежлива бев, ама испадна многу рано да си го најдам него :)
     
  5. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    јас си го сакав,сакав,сакав така две годинки и оп одеднаш се решив шо ќе го сакам...и озбилно сега не го сакам,епа брат шо да си правам кога не ме сака...испари...епа ќе испари како оние дезодорансите 3 за 100 повелете ;(
    и така на мене му е пишано да си биди во форевр алоне клубот...
    Ајт 17 терам ни она мува го немам,или мувач беше?Ни дечко...
    ќе биди се со ред аха...најубаво е самата да си се сакам :$ :lol: :D
    ете...
    *СЕ САКАМ МНОГУ!*
    *ДА?ЕПА И ЈАС МЕНЕ!* :$
    ;)
     
    На Dust и Dog-lover им се допаѓа ова.
  6. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Одкако ме повреди личноста која ми беше се во животот, и јас влегов во овој клуб... Боље форевер алон одколку да патам за некој сељак!!!
     
    На strawberry06 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Во периодот додека растеме и созреваме потребно ни е да бидеме сами и слободни.Ги искусуваме сите аспекти на животот.И тогаш добро се чувствуваме.Но,кога сме возрасни и самостојни личности ги менуваме мислењата.Сфаќаме дека се се случува во свое време.Има моменти кога ни е потребен другиот покрај нас.На секој му недостасува прегратка и поддршка,убав збор и совет,насмевка и бакнеж.
    Кога знаеме дека има со кој да ги споделиме сите моменти и да бидеме добронамерно сфатени ќе ги заборавиме деновите кога сме биле сами.Се ќе пребродиме полесно и подобро кога функционираме во пар.
     
    На Hipica и glosipgirl им се допаѓа ова.
  8. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Оваа тема како за мене кроена е.Најслаба страна ми е љубовта.Математиката и физиката повеќе ми одат,од љубовта, :angel: .А секогаш кога ќе се почувствувам осамено,без љубов правам 2 работи.

    *Едната од нив е:ги земам лаковите,четките,сирконите,светките,слушалките на уши и доста е..
    Тоа ме релаксира и сфаќам дека тие се мојата вечна љубов.

    *Втората моја вечна љубов која ме релксира се :задачите по математика и физика.Ќе си земам,пенкало,молив,линијар,шестар,гума,тетратка и повторно слушалките на уши. ;)
    И решавај задачи Цветанке со саати.

    Убајни,нема поискрени љубови(така е множина за љубов? :?: ).Лакирањето на ноктите и решавањето на задачи.Јас додека ја пронајдам она љубов,љубов.Ќе си бидам во врска со приборот за лакирање на ноктите и приборот за решавање задачи.Нема поубави љубови.Така и вие кои имате љубовен статус "Forever Alone",на сите оваа им го препорачувам.Да си најдете ваква љубов.Поубао чувство,нема.

    А и да незаборавам.И во овие врски има недоразбирања!Да не мислите вие така,лесни се овие врски.
    Еве ви 2 прости примера.
    *Со ноктите:Ќе ти се направи погешно линијата и еве ти недоразбирање со четката.
    *Со задачите:Нема добро да ви излезе резултатот и ајде ќе се нервирате со задачата. :devil: :devil:
     
  9. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Еден предлог. Тие што се forever alone. дај можеме и машки и женски негде да се собереме, форумско исчакање ахаха. може две сродни души да се сретнат.... :?: :?: :?:
     
  10. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Стварно така е, од кога раскинав пред година дена, се фатив со компјутеров и стварно подобро функционираме како пар. Никогаш не ме изневерил и секогаш е тука за мене :D
     
  11. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Сериозно!? :?: Дали ти навистина би се сретнала со некој кого си го „запознала“ ,по форуми?Можеш со секој да се сретнеш и сешто да ти се случи..А за да го смениш статусот од сингл во во врска,треба да поработиш на твојот контакт со машките/жеснските ;)
     
  12. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Од вашево Форевр, 12, 13 или 14 години ви имаат максимум поминато, па сега мислете му ја... ;) :P
     
    На omg92 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски

    Како можеш на 14 години да се чуствуваш осамено,јас разбирам напредна генерација сте.Ама ало девојче живтот е пред тебе што толку се глупираш! Неможам да ве разберам бе,неможа. :devil: :devil:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Еве и јас сум немала дечко, ама многу ме нервираат девојчињата што на фејзбук пишуваат за тоа како немаат дечко, па како им било многу убаво, форевер алоун, но бојфренд но проблем, колку биле грди, а имаат 13, 14 години.Па на тие години сериозна врска да не сакаш да имаш? И да, сакаат да имаат дечко и да привлекуваат вниманиие штом такви статуси пишуваат.
    Особено ми се интересни тие што се имаат измувано со повеќе и имале дечко, ама сега коа се сингл се прават јаки и се лигават со такви статуси |(
     
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Гледам поминала година и повеќе.... се кладиме дека имаш дечко? :lol: Ако ништо друго, барем си имала некој за мување.

    Како што ти не ги разбираш другарките, јас не ги разбирам девојчињата како тебе што уште на 13-14-15 години се изјаснуваат дека донеле одлука НИКОГАШ да немаат дечко. Зашто, твојот омилен лик од серијата те разочара и мислиш дека врските се само мачење и мажите не вредат пет пари? Или пак најдобрата пријателка на мајка ти се разведе и под дифолт дека на никој во врска или брак не може да му е убаво? А уште полошо, некоја од другарките кои ги критикуваш дека имале дечко на 15 години се разочарала и затоа НИКОГАШ не треба да се има дечко? Боже, боже.... како зборите нешто вакво кога сте во години кога мислењето го менувате како што го менувате вашиот валкан веш? Значи знам дека или си го сменила или ќе го смениш мислењето, не е за тоа, проблемот е што ме револтираат вакви паметувања од некој што не знае ништо за врските, за љубовта, за спротивниот пол.... Имав другарка таква во основно, одвратно е да слушаш такви „калуѓерски“ ставови од девојче на кое сеуште не му ни започнал официјалниот љубовен живот. Одвратно. :puke:

    И да, луѓе навистина се разочаруваат, и раскинуваат и се разведуваат, па продолжуваат понатаму во љубовниот живот, а таа од ич ништо „решила“ дека не сака никогаш да има дечко.
     
    На LittlePinky и sweet-star им се допаѓа ова.
  16. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Forever alone!? Во пρвите 2 децении од животот :x!? Смешκи :lol:, тогаш е пеρиод во κој можеби си alone но заρем 4ever :fubar: ??? Во вистинсκа смисла, FOREVER ALONE може да се употρеби да возρаст од 50-60, бидејκи е тогаш сте ПΡЕстаρи моми и еееρгени (језда и тогаш не се знае, може ќе запознаете неκое деденце/бабенце, бидејκи во годините на вљубување нема гρаници). Бидејκи сеκогаш постои можност за вљубување, можам да се наρечам FOREVER ALONE дуууρи κога ќе го видам дедо боже κаκо ме чеκа за да ме земе на оној свет :rofl:.
     
    На Joi и Lovely93 им се допаѓа ова.
  17. Afroditaaa

    Afroditaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2017
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    963
    Пол:
    Женски
    Уживанција во Франција 8) Секој со својот избор .
     
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.557
    Пол:
    Женски
    Уште ли си сингл?
     
  19. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Зошто ли зошто господи има 15 годишни што се forever alone, па греота се господе, пушти им некој принц:bow:

    И јас имам 15, ок? Само јас не паметам во овие малкубројни 15 да кажам дека НИКОГАШ нема да фатам дечко. Ај за заљубување ќе ве сфатам, зошто и самата сум заљубена, бар често се изјаснувам во ,,Што би му кажале...’’. Но не ви признавам љубов од два месеца..упс чекај две недели или сепак два дена. Толку брзо се заљубувате знам јас, сведок сум цел мој живот.

    Од што сте толку разочарани бе? Ви рекол мувачот дека многу брзате и го напнувате со љубомора и параноја? Или ви раскинал оној кој сте го мислеле за дечко, па кога ќе ви каже момакот дека не сте биле во врска ви паѓа круната.
    Случајно твојт ,,бивш’’ се фатил со другарка ти? Па нормално ќе се фати, ќе ве смота и двете и ќе стави плус две ресички над креветот.

    Ај не се лупајте и гледајте да ги живеете годиниве во забава.

    Фала многу пријатно :bow:
     
    Последна измена: 9 март 2017
  20. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    јас сум веќе 5 год. форевер алоне не дека сум немала за заебанции ама за озбилно њјама
     
    На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.