1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Forever Alone

Дискусија во 'Сингл' започната од Cecyska, 9 мај 2013.

  1. детенце 123

    детенце 123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Не ви е јако што сте forever alone мене баш ми е кул сите околу мене се гушкаат јас само си се пијанчам има време за се безгрижи
     
    На Dust и melnicanecot им се допаѓа ова.
  2. Shygirl3456

    Shygirl3456 Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Do negde i vo pravo si,no boyfriend no problems. :D
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Devil's Mistress

    Devil's Mistress Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    20 год. и сингл. Па што тоа е тоа не дека ми е сеедно далеку од тоа само не се замарам . Моментално си испаѓам се дружам а ако наиде нешто супер ако не ... имам трпение.
     
    На PogbaPol и strawberry06 им се допаѓа ова.
  4. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Ги читам статусиве на девојки од 14 години кои се жалат дека немаат дечко а јас до моето полнолетство немав ниту еден, и воопшто не се секирав поради тоа. Сега сум пак сингл и ќе почекам додека да си најдам некој друг. Нема зошто да се брзам.
     
    На Kitty23, AliciaSilver, lost123 и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Одам кон 30- ката , и си одлучив нема брак никогаш , ниту емотивно да се врзувам за некого ! Боемски живот !8)
     
    На browneyes_, PogbaPol и Someday им се допаѓа ова.
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.581
    Допаѓања:
    171.559
    Пол:
    Женски
    Бидејќи веќе си размислувала и одлучила, би сакала да те прашам што има боемски во самотијата според тебе? :)
    Да останеш сама, да се будиш секое утро во празен кревет, кога ќе се вратиш дома да нема на кого да кажеш - миличок, јас стигнав.. да готвиш за еден не е многу интересно ....
    Бидејќи и јас размислувам ... нешто...
     
    На Bitter-Sweet и ванилала им се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Така одлучив !
    Тоа миличок , да се будиш покрај некого , филмовите погрешно го прикажале ;)
     
  8. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.581
    Допаѓања:
    171.559
    Пол:
    Женски
    Што се стресуваш толку?
    Ако така си одлучила, во ред !!!
    Јас не те прашав ЗОШТО и ДАЛИ си одлучила, туку прашав што има боемски во тоа?!
    Сепак форум е, за дискусија!


    За мене нема поубаво нешто од слободата, ама слободата до мажот кој секое утре ме бакнува и ми вика добро утро мила, е најубавиот подарок .. и можам да го добивам секој ден.
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.135
    Допаѓања:
    76.524
    Пол:
    Женски
    @Justicija сум те читала и во други теми и разбирам низ што поминуваш. Ова ти е само период, личи како да бараш некаква утеха или ете ако не е утеха, тогаш сигурна сум дека само сакаш да се убедиш себеси колку е убаво да си сингл. Од некој аспект убаво е, но се согласувам со @Dust дека празниот кревет и тишината не можат да ни бидат поубави и да прават да се чувствуваме среќно и задоволно. Ако досегашните врски не ти успеале, ништо страшно, ќе дојдат подобри денови, нема потреба од ваков став forever alone. :)
     
    На Aleksandar1212 и Justicija им се допаѓа ова.
  10. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Знаев дека ова ке треба да го објаснувам !
    Вака

    Не сум човек што некој би ме контролирал , мразам прашања од типот кој е оној ? Зошто ти рече здраво ? И сл.
    Не готвам , не сум домакинка и сл.
    Љубовниот живот признавам имало и добри и лоши моменти...
    Сега најтешкото ...

    Кога ке сватиш во животот дека не е битно дали знаеш да готвиш , или дали носиш лујвитон ташна или шкарт , туку човек до себе , фали чувство наречено љубов .
    Мене ми се истрошила љубовта , немам љубов во себе ...
    Ке бидам во врски , но без емоции...
    Не знам како го замислуваш заедничкиот живот но ... Кога ке дојдеш од на работа уморна не верувам дека ке те чекаат рози на подот и свеки на масата и зготвен ручек... Гушкање ,будење сабалје е сето тоа на почеток , се додека цела вечер нема да спиеш од неговото рчење , и тмн си заспала ке те разбуди неговиот канализациски здив ....
    Не го замислувам бракот или заедничкиот живот како бајка... Сум за лабава врска, за шетање , лудување по дискотеки , секакви лудории...
    Не сакам да имам биолошки наследници , можеби звучам себично но тоа не е за мене.. Си имам куче ....
    Подобро да живеам исполнето боемски живот , него неисполнето во брак ( заеднички живот со партнер)
    Набрзина ти одговорив, ова го кажувам за себе за мојот живот :)
     
    На browneyes_ и Bridget им се допаѓа ова.
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Битер секој со своите проблеми , секој со својот живот ;)
    Некои одлуки ги донесов уште пред лошиот период што го доживеав , не мора да се согласувате со мене , но тој е мој став ...
     
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.135
    Допаѓања:
    76.524
    Пол:
    Женски
    Ако тоа те прави среќна, во ред... :) Мене драго ми е секој да си најде својата среќна.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.