1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Forever living products (FlP)

Дискусија во 'Тело' започната од bubac, 23 април 2014.

 1. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  Прво сакав темава да биде во категоријата Лице, но бидејќи има производи и за лице и тело, и внатрешна, како и надворешна нега, ја сместив овде.
  Оваа е кај нас нова фирма на производи, но не е ништо како оние на орифлејм, или авон, туку се работи за 100% органски производи, со цел нега, како внатрешна (21век, е век на лекување преку храна, а не преку лекови) и надворешна- природна козметика.

  Повеќе од 30 години Форевер Ливинг Продактс ги има пронајдено најдобрите извори на здравје и убавина и ги има споделно со светот. Основана во 1978 г., денес Форевер Ливинг Продактс (ФЛП) е компанија со милијарди долари годиШна продажба која работи во повеќе од 160 држави. Тие се најголемиот производител, преработувач и распространувач на100% Алое Вера во светот. Над 9 милиони дистрибутери се радуваат на можноста која ја имаат за поздрав живот и финансиска независност, кои компанијата ги предлага. Ние можеме да бидеме еден од нив.

  Со плантажи во САД, Карибите и Мексико на површина од над 2000 хектари, го прави и обезбедува да биде непресушен извор на најчисто Алое за дистрибутерите и го прави најсериозниот доставувач на Алое во светот.
  Освен додатоците во исхраната и козметичките производи на основа на Алое, ја прошири својата гама, за да ги вклучи и корисните квалитети на производите од пчела.
  Форевер Ливинг Продактс има најголема линија во светот за преработка на природни производи од пчела, кои се одгледуваат во пустината Соноран во Аризона.
  Сонот на Рекс(основачот) да ви ги понуди најчистите производи и најлесниот бизнис план се остварува на еден доста впечатлив начин. Само замислете си: ФЛП ја зголемува продажбата секои три години во периодот на последните десет години. И понатаму продолжува да расте нашата продажба, но тоа не е само едноставен голем бизнис, всушност тоа се илјадници успешни, независни, семејни иницијативи.
  Се започнало кога сопственикот се разболел од карцином, почнал да се лекува со алое верата, и си ветил на себе дека доколку му помогне во борбата, тој ќе засади плантажи, и ке започне да им помага на луѓрто во светот.
  Таа приказна трае до ден денес ...

  Зошто да купуваме Алое од Форевер Ливинг кога можеме да купиме со пониска цена од други производители?
  http://www.flp.bg/mac/Aloe_Vera_Buy_mac.htm

  Ова се некои од производите кои посебно ми останаа во сеќавање од презентацијата и кои сакам да ги нарачам.
  Цените можеби на прв поглед ќе ви делуваат скапи, но според нивната милилитража, и квалитет пред се, цените се нормални, и секој може да си дозволи нешто корисно, органско, здраво, без токсични и штетни материи во него.
  Друго, обрнете внимание на составот на производите, ќе видите дека вредат за секој денар, според мене.
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.PNG
   1.PNG
   Големина на фајлот:
   133,6 KB
   Прегледи:
   519
  • 2.PNG
   2.PNG
   Големина на фајлот:
   122,7 KB
   Прегледи:
   508
  • 01.PNG
   01.PNG
   Големина на фајлот:
   110,3 KB
   Прегледи:
   505
  • 111.PNG
   111.PNG
   Големина на фајлот:
   75,2 KB
   Прегледи:
   503
  • 5.PNG
   5.PNG
   Големина на фајлот:
   82 KB
   Прегледи:
   503
  На joy1, Love86 и Mama25 им се допаѓа ова.
 2. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  Forever living products ( FlP )

  Исто би ги издвоила и овие :
  Forever Alpha-E Factor
  Течен регенеративен антиоксидант за лице

  http://www.flp.bg/mac/P_Alpha-E-Factor_mac.htm

  ДОДАТОЦИ ВО ИСХРАНАТА
  Производи со висок квалитет, кои се произведени од внимателно одбрани состојки по најсовремена технологоија. Нашите додатоци во исхраната ви ги нудат сите витамини, минерали и други незаменливи хранливи материи, неопходни за човечкиот организмот во текот на еден ден.- направени по една и единствена формула, ралична од веќе постоечките додатоци

  http://www.flp.bg/mac/Products_Supplements_mac.htm

  Диететски програми
  http://www.flp.bg/mac/P_Lite-Ultra_mac.htm

  Aloe Ever-Shield Deodorant Stick
  Сув дезодоранс со Алое
  - вреди да го има секој 92грама - околу 470денари, трае 6 месеци минимун
  Не содржи алуминумски соли.
  Не остава траги на облеката.
  Можете да го користите непосредно после бричење и депилација под пазувите.
  Погодната форма на дезодорансот го прави исклучително економичен.
  http://www.flp.bg/mac/P_Ever-Shield_mac.htm
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.276
  Една тетка во фамилија имаше проблеми со парадентоза и ништо не и помагаше.
  Од овие нарача од странство и многу и помогна.
  После си нарачуваше и други средства за нега на кожа и беше презадоволна. :)

  Малку се поскапи, ама вредат. А, каде ги има кај нас ? :?:
   
 4. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  :hai: Може да си ги набавиш со зачленување или преку некој што е зачленет.
  Не е толку позната фирмава, зошто нема реклами ни по Тв, ни по интернер, но, реклама се самите корисници.
  Запознав многу луѓе како тетка ти .
  http://www.femina.mk/out/?id=40eeda386c ... or_mac.htm
  еве, разгледај си, ако сакаш нешто да набавиш или да се зачлениш, слободно кажи ми.
  Јас не сум зачленета, но планирам да нарачам нешто, со што и автоматски ќе се зачленам .
   
 5. Love86

  Love86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  195
  А може ли некој да ми каже искуство за акни,но не со гелови или креми што содржат алое туку јас директно го сечам листот од алоето и се мачкам од самата течност и желатинот што се наога во листот,ама само на местата со акни или па ако знае дали помага во избелување на флеки и белеци од акни
  е сега некој со искуство да одговори да знам дали да прдолжам или не
   
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Ако дистрибутерите направат порачка над околу 1800 ден отприлика, дезодорансот доаѓа околу 330 ден. Јас земав за син ми и многу сум задоволна. Исто знам многу луѓе што пиеле од Алоето и се многу задоволни.
   
  На bubac му/ѝ се допаѓа ова.
 7. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.593
  Допаѓања:
  9.361
  Пол:
  Женски
  Мајками е зачленета во фирмава. Иаме балсам за усни, паста за заби, део стик за под пзуви, еден од геловите, фрстот и витамините за деца и возрасни. Производите имаат смешни цени ама се супер. Ние сме презадоволни! :nod:
   
 8. foxy

  foxy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Дали некој ги користел шампоните со алое? Ако знае некој некое инфо за шампоните нека пише.
  Инаку го користев стикот, мене не ми одговараше па му го дадов на дечкото да го користи, и по извесно време почна да му се лупи кожата под пазувите.
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.627
  Допаѓања:
  80.760
  Пол:
  Женски
  Имаат ли дирекција овде?
  Гледам дека најверојатно се наоѓа некаде во Аеродром, ама дали некоја знае да ми објасни каде поточно? :)
  И уште ова - дали може директно од таму да се набават некои продукти?
   
 10. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  Се наоѓаат во Аеродром одма до Вучко, карши Тинексот. За да купиш мора да си зачленета. Откако ќе се зачлениш, во зависност од обемот на производите што ќе ги купуваш, така ќе ти се зголемува % на попуст. Можеш одма да ги подигнеш производите.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  4.705
  Screenshot_20180622-163020.jpeg
  Искуство со ова? Помага?
   
 12. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.086
  Допаѓања:
  13.213
  Пол:
  Женски
  Сакам да си порачам нешто ама да си се зачленам сама.
  Се исплаќасо попустот или пдообро е да си нарачувам од некој да не се бафтам со зачленување?

  Обврзан си со нешто или?
   
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Имаат добри производи. Посебно сум задоволна од жолтиот гел на алое вера, го имам пиено и е предобар за имунитет.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 14. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.763
  Допаѓања:
  6.674
  Пол:
  Женски
  А дали има некоја зачленета во Форевер Ливинг?
  Ми нудеше една другарка, демек се заработувало, ама неам верба некако :)
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. thewhiterabbit

  thewhiterabbit Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Мајка ми е зачленета, и пред се зачлени и заинтересира затоа што е медицинско лице. Како и во секоја работа се исплаќа доколку си спремна да се занимаваш со тоа (во смисла колку ќе вложиш од твоето време и волја, толку ќе добиеш) :))
   
 16. Anika.87

  Anika.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Јас сум зачленета во Форевер Ливинг, со оглед на тоа што сум само некој месец презадоволна сум. Верувајте дека се исплати со малку труд.
   
 17. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.709
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Кажи ми како се зачленува и колку е процентот од производ?Дали треба прбо јас да ги купам па потоа се препродава или ?
   
 18. Anika.87

  Anika.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Beba pisi mi licna poraka da ti ja objasnam postapkata. Jas ptobav da ti pisam ama imas staveni ogranicuvanje :)
   
 19. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.709
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Ми објаснија готово,фала ти.Засега не би се нафатила да купам пакет од 22800 или како беше ,а доколку па не го купам нема да имам ќар дури не стасам до поголемиот попуст....Ќе видам здравје
   
  На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.086
  Допаѓања:
  13.213
  Пол:
  Женски
  А што е толку тајност кои се условите тука да се пише јавно?
  Имам мислење пред една година погоре никој не го рецна а се испојавија еден куп кои се зачленети и знаат како оди процедура.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.