1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Forever living products (FlP)

Дискусија во 'Тело' започната од bubac, 23 април 2014.

  1. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.704
    Допаѓања:
    4.578
    Пол:
    Женски
    Еве јас ке ти кажам што ми кажаа.За да имаш одпочеток ќар треба да добиеш 35% попуст како нивни член,а за тоа треба да купиш пакет на производи од околу 22000ден.Ако несакаш да купиш треба во рок од два месеца мислам да имаш 29000 ден нарачки од производи кои ке ги купуваш со по 15% попуст.И тој период нема да имаш ќар оти сите даваат со тплку попуст така да нема да можеш да ги продадеш по реална цена.А постапката оди тоа што ти нарачале,го купуваш па им го препродваш
     
    На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mrsfreak

    mrsfreak Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Треба да направиш 2 бода (со нарачка во вредност од 27.000 за 2 месеци а не 29.000) за да можеш да ги добиваш производите со 35%. Тоа ти се 18 туби гел...Брзо се исполнуваат бидејќи побарувачката за овие производи е мн голема. Плус тоа се зависи кој ти е спонзор. Јас на моите членови им помагам побрзо да направат 2 бода за да почнат да си заработуваат. Ние во нашиот тим немаме некој што само од производите не заработува барем 200€ плус од секој нов член откако ќе направи 2 бода на сметка добиваме 80€ што не е за потценување. Плус се добиваат бодови и бонуси и од членовите на вашите членови. Откако ќе станеш менаџер не очекувај плата под 1.500€ што за наш стандард е феноменално. Па да бидеме сите паметни и да ги искористиме можностиве што ни ги нуди оваа Американска компанија. Сите се стремиме кон тоа да минуваме повеќе време со семејството, а тоа Форевер ни го овозможува. Сите заинтересирани може да ме контактирате а и ќе добиете подарок производи по ваша желба ❤
     
    На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Макаронкаа

    Макаронкаа Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2019
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Ве молам искуство за гелот алое вера жолтиот како сте задоволни?
     
  4. mrsfreak

    mrsfreak Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Супер е. Јас го земав тој со брусница бидејки ми е подобар вкусот а тој во жолтата туба е со најголем % алое и има киселкаст вкус додека тој со брусница е поблаг. Сеедно за кој ќе се одлучите топло ви ги препорачувам. Го пиев нон стоп без престан и без мера и имунитетот ми се подобри, бев склона кон често разболување а сега фала му на господ тоа е минато
     
    На Макаронкаа му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Макаронкаа

    Макаронкаа Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2019
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Фалаа
    Од каде нарачувате и која е цената на жолтиот?
     
  6. mrsfreak

    mrsfreak Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Имам свој код и си ги порачувам сама од нивната страна..неколку месеци не бев тука и не сум порачувала во скоро време..1600ден беше во мај месец ако не е променета цената
     
    На Макаронкаа му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Макаронкаа

    Макаронкаа Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2019
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Те молам ке може ли линк од нивната страна за нарачки?
     
  8. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.478
    Дали алое вера жолтиот гел што се пие помага за акни? Една познаничка ми кажа дека на сестра ѝ и се исчистило лицето као за два месеци, ама не знам дали да и верувам да не сакаше само да ми продаде... Само искрени мислења ве молам, не од вработени во forever
     
  9. mrsfreak

    mrsfreak Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    https://m.facebook.com/100063452388409/
    Ако си порачуваш сама мора порачката да ти биде над 2.800ден

    Сите знаеме дека за чисто лице треба да внимаваме на исхраната. Алоето го чисти организмот од токсини и може да ви помогне да ви се исчисти лицето со редовно конзумирање но треба и да ги смените лошите навики. Да избегнувате благи работи, мајонез..и др работи кои сте приметиле дека ви ја влошуваат состојбата. Не само лицето, алоето го прочистува цело тело. Топло го препорачувам на сите и за возрасни и за деца.
     
    Последна измена од модератор: 5 октомври 2022
    На Макаронкаа му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mmacichka

    mmacichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2015
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    332
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    дали може некоја членка што работи со Форевер ливинг, да ми пише?
    Сакам подетално инфо за почеток со Форевер ливинг, регистрација, почетен буџет, заработка и повеќе инфо околку компанијата како вработен.
     
    На Torn му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.624
    Допаѓања:
    8.509
    Пол:
    Женски
    Немам друго користено ама ова гелот за пиење во тубичка жолта нема каде не го имам пофалено, како подвижна реклама сум.
    Значи толку го подига имунитетот, кој има мака нека не се мисли, проблем е што е малку поскап и за еден месец требаат 2 туби а се пие минимум 3 месеци. Значи месечно 4 000 ден. За жал секој не можеа да си го дозволи ама за ефект има многу. Да би бил со пониска цена било би супер,повеќе би се трошел.
     
  12. Torn

    Torn Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2023
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    А дали некој има искуство со другите производи на Форевер освен жолтиот гел?
     
  13. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Добив на подарок стик Алое од Форевер, искрено не знам коклу чини, но јас сум многу задоволна од него. Побавно се троши од обичниот стик и не остава траги.

    [​IMG]
     
  14. Torn

    Torn Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2023
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Не бараат ништо особено можеш да купиш пакет производи а и не мора.Ако не купиш пакет производи првата порачка мора да ти биде до 2800 денари па и повеќе ако успееш.

    Знам затоа што мене ми беше понудено ама скептична сум поради производите пошто се скапи.
     
  15. princess02

    princess02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2017
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    718
    Пол:
    Женски
    Здраво дали има некој што е зачленет да ми објасни како иде постапката за зачленување?
     
  16. herbst-girl

    herbst-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2013
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    86
    Јас сум зачленета и барам нови соработници, па можеш да ме контактираш. Вршам достава преку цела Македонија