1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Frozen yogurt - смрзнат јогурт

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Tina.a, 25 април 2014.

 1. Tina.a

  Tina.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Дали сте пробале и кое е вашето искуство?
  Постојат две вакви продавници во Скопје, кое според вас е подобро - Yo!good во City mall или Chillbox во Capitol mall ? :)
   
 2. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Chillbox-нешто најомилено!
  Со сите оние чоко преливи,топинзи,орео и што уште не. :inlove: :D

  O R G A S M!
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.360
  Допаѓања:
  21.343
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој рецепт како да си го направиме во домашни услови.
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.383
  Допаѓања:
  9.314
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала.
   
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.624
  Допаѓања:
  172.052
  Пол:
  Женски
  И сега има некаде низ СК да се најде чудово?:^)
   
  На Ники. и Summerlover им се допаѓа ова.
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.344
  Додека постоеше Yo!Good во City Mall мислам дека јас им бев главен муштерија. :D Ги испробав сите вкусови, со сите можни додатоци, и иако беше прескапо и калорична бомба беше превкуснооо. :) Ама изгледа немаа промет, па набрзо го затворија. Chillbox ми се чини уште го има во Capitol или и тоа го затвориле? Ми текнува кога го отворија кај бикот, шемата беше тоа првите неколку недели, сите се сликаа со тие кутиите и објавуваа на фејсбук и инстаграм, како што се случува со речиси секое новоотворено фенси место во Скопје нели. :D

  Мислам дека нешто вакво слично има и во Меридијан во City Mall, на истото место кај што беше Yo!Good и во Goody's ама мене не ми се таму нешто посебно.
   
  На crazylady, Summerlover и Dust им се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.624
  Допаѓања:
  172.052
  Пол:
  Женски
  Нема во Капитол :(
  Ништо скоро не остана таму..

  А yogood ми беа омилени.. тие со кукис и бадем мислам беше:inlove:
  Во Меридијан е обичен сладолед со додатоци, го нема оној специфичен вкус
  А во Гудис не им се лоши, особено орео-то
  Ама пак го нема истиот (ни приближен) вкус..
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.344
  @Dust Откако ми го затворија Yo!Good право да ти кажам си се префрлив на сладоледите со прелив од Burger King, до пред некој месец ги јадев на daily basis буквално. Со јагода ми е најубав, после со чоколадо, па со капина. Уствари сите ми се убави, само карамелата не им ја сакам. :D

  A Chillbox не знам зошто го затворија сегде.. И двете беа со некој оригинален вкус, не беше стандард сладолед, плус превкусни додатоци имаше. Ама, тоа е, кај нас вакви работи ќе отворат на две недели колку да не зарадуваат, ќе напукаат некои луди цени, и откако народот ќе стивне после некоја недела, ќе си затворат и така. 8-|
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.494
  Омилен со чоколаден прелив. image.jpg
   
 10. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.344
  @orhideea Од каде е ова? 8-| Јас сеуште сум во потрага по смрзнат јогурт. :lol:
   
 11. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.494
  Не е во МК :)
  Австрија е. Не е кој знај што на вкус, тоа белото е кисело на вкус а од приливот малку ставаат исто како да си направиш кисел сладолед и да го полееш со растопено чоколадо од горе.
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Имам јадено во МНЕ, на плажа, преубаво нешто.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.