1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Frutty drink напиток во прав

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од angelat, 29 септември 2012.

 1. angelat

  angelat Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Што мислите за овој напиток? Дали некој од вас го користи на пример при диети бидејќи газираните пијалоци и останатите негазирани сокови имаат многу калории.
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.873
  Допаѓања:
  102.865
  Пол:
  Женски
  Тоа е пијалок што се растовра во вода нели или грешка сум? :?:

  За овие пијалоци имам мислење дека воопшто не се здрави така да најдобро исцеди си еден лимон/портокал ем природно без никакви конзерванси ем има повеке витамини ,за овој пијалок да е во прав и да се раствора во вода сигурни има милион хемии внатре :wasntme:
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Тоа ти се чисти глупости им не се здрави им само си ги фрлаш парите,
  Како што кажа Коритсаки подобро еден лимон исцеди си отколку да го пиеш тоа,
  крај на краева ако те мржи да цедиш иди купи си, денес секакви сокови има
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.910
  Допаѓања:
  32.510
  Пол:
  Женски
  Често со маж ми пиеме од овие напитоци. Вкусни се.
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Немам пробано ова
   
 6. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Не сум пиела од 6 години. Не верувам дека се здрави.
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.910
  Допаѓања:
  32.510
  Пол:
  Женски
  Точно е дека не се здрави. Затоа се 5 денари.
   
 8. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Некој се фарба со степ - а степот го раствоеаме во вода, за сок да си направиме ..
  Заклучок: Пиеме боја.. :puke:
   
 9. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Немам пробано а и не сакам
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.120
  Допаѓања:
  76.420
  Пол:
  Женски
  Немам пробано.
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.910
  Допаѓања:
  32.510
  Пол:
  Женски
  Како помала со другарките лижевме степче. Смешки бевме.
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Аии, колку сакавме степче, радости беа... :)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.