1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Gabicna infekcija

Дискусија во 'Канта' започната од ferhundi4ka, 7 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ferhundi4ka

  ferhundi4ka Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  mozno li e da se dobie od nerednovno depiliranje
   
 2. simona90

  simona90 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЈАВИ ОД НЕРЕДОВНО ДЕПИЛИРАЊЕ, ИНФЕКЦИЈА СЕ ЈАВУВА САМО КОГА КЕ НАВЛЕЗЕ МИКРООРГАНИЗАМОТ ВО ТЕЛОТО.
   
 3. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.405
  zdravstveni-problemi/kandidijaza-t403/

  Веке постои ваква тема.

  Може да се јави од намален имунитет, употреба на антибиотици али не и од нередовна депилација.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.