1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Gangnam Style

Дискусија во 'Музика' започната од Winter222, 17 јануари 2013.

 1. Winter222

  Winter222 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Gangnam style е песна од корејскиот пејач PSY,песната беше објавена на youtube на 15ти јули и го надмина рекордот на Justin Bieber со песната BABY.Моментално на youtube има 1,204,360,799 прегледувања кои секојдневно се зголемуваат.PSY исто така има доет со HYUNA и има 250,058,771 прегледувања.Покрај песната ,во спотот можеме да го забележиме и интересното играње.
  Па...што мислите вие за песната,ви се допаѓа или не? :)
   
 2. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Можеби сум единствената што го немам отворено спотот и што не ја сваќам поентата на песната и глупавите движења па уште кога видов кој се не ја игра неможам да се изначудам :o
  Многу ми е глупава!
   
 3. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  Мене пак ми е мизерна! :!:
  Човекот пее за корејски Беберли хилс(Гангнам) за богатите кои живееле таму дека не било се во парите во тој стил нешто.... :)
  Е сега проблемот е што никој не ја разбира песната и им е WOW интересна :puke:
   
  На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  песната никој не ја разбира, ама танцот е заразен :D
   
  На sm1zla и Winter222 им се допаѓа ова.
 5. monii91

  monii91 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  интересна песна
   
 6. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  песната ни зборче незнам..ништо не разбирам но сепак омилена ми е :)
   
 7. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  порано ја сакав, а сега глупа дури ми е :^)
   
 8. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.895
  Допаѓања:
  20.356
  Пол:
  Женски
  Мене музиката ми е заразна ептен, а и танцот ми е многу јак, тој пеачот ми е мизерен исто и спото |(
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.791
 10. Claire

  Claire Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2013
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  164
  Еве ни превод, моментално ова ни е актуелно на фб. :D

  На многумина им е симпатичен спотот за песната, на други пак кореографијата, додека на трети самата песна. А знаете ли за што всушност настанала сета оваа приказна? Се разбира љубовта! На Псај му се допаѓа помлада и отмена девојка, па токму поради таа симпатија настанал „Гангамскиот стил“.

  Погледнете го преводот на оваа песна…

  Gangnam Style

  Постар дечко е,
  Gangnam Style
  Gangnam Style

  Девојка која е хумана и топла во текот на денот,
  Отмена девојка која знае да ужива, во слободата со шолја кафе,
  Девојка чие срце, станува врело кога ќе падне ноќта,
  Девојка од таков вид на пресврт

  Јас сум дечко,
  Дечко кој е топол, како и ти во текот на денот,
  Дечко кој во една голтка го пие кафето додека уште не се оладило
  Дечко чие срце се разгорува кога ќе падне ноќта
  Токму таков дечко

  Преубава, симпатична,
  Да ти си тоа, хеј,
  Да ти си тоа, хеј,

  Преубава, симпатична,
  Да ти си тоа, хеј,
  Да ти си тоа, хеј,
  Сега идеме до крај!

  Постар дечко е, Gangnam Style, Gangnam Style,
  Постар дечко е, Gangnam Style, Gangnam Style,
  Постар дечко е, Gangnam Style, Gangnam Style,

  Eee секси дамо, постар дечко сум, Gangnam Style
  Eee секси дамо, ох, ох, ох

  Девојка која изгледаше како тивка, но игра кога се игра,
  Девојка која ја спушта косата кога ќе дојде вистинско време,
  Девојка која целосно е покриена, но е посекси од онаа која открива се,
  таква разумна девојка

  Јас сум дечко,
  Дечко кој изгледативко, но си игра кога се игра,
  Дечко кој целосно полудува, кога ќе дојде вистинско време,
  Дечко кој има идеи, не мускули,
  Токму таков дечко
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Claire

  Claire Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2013
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  164
  Јас повеќе ја слушам оваа верзија, многу ми е симпатична девојкава, слатка, слатко ми пее, баш како маче. Ама признавам се топам кога ја слушам. Верувале или не, озбилна сум. :wasntme:
   
 12. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  112
  Интересна ми е некако .. :D Иначе и танцот ми е интересен :D
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  26.742
  Пол:
  Женски
  Waaa... не ми се смејтее.. Полудев по песнава, по стилот на играњее!!! :inlove: :inlove: :inlove:
  Пазете го текстов:
  Тасу ќе вои
  тума норе џогин јоџе
  куме шукин мјаму
  ку му бади шикен јоџа
  ками о он јом шип
  мауки
  дајму шипен јоџа
  куму СТА СТО
  имен јоџа!!
  Аме неееево
  сарасулооо!
  ИТН.
  :rofl: :rofl: :rofl:


  Oppan Gangnam Style :rock: :hai:
   
  На Someonespecial и ku4ence им се допаѓа ова.
 14. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  1.714
  Пол:
  Женски
  И мене ми е интересна песната + и многу ја сакам ако не ја разбирам и ништо незнам да пеам..аа знам знам она ејј секси лејди и она опа гангнам стајл и др е аскдјгналдгнмаодкгн и само нешто да кажам...ме спомнуваат во пената :!: 8) да да баш прееска си го слушнав името кога ја слушав хахха
   
 15. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Значи не ми се верува дека има 1,269,101,415 гледаности :o |(
   
 16. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  обична песнам не гледам што е толку интресно во неа сите лелел што е убава леле :D :D :D
   
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.927
  Допаѓања:
  162.166
  Пол:
  Женски
  Немам ништо против песнава, напротив, баш многу ми се допаѓаше кога беше актуелна, ама за некој месец досадна стана :D
  Знам дека нема некој посебен квалитет, ама весела е, размрдува :) а и видеото е ептен штосно :lol:
   
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
 19. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  preubava mi e pesnata... :lol:
   
  На E.D му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Песнава како песна... На некој му се свиѓа на некој не. Ама нешто што не ми е сватливо е како може родител покрај толку убави детски песнички (со кои сме израснале и кои и денеска со задоволство ги слушам) да дозволи дете од 6 годинки да ја знае цела и да ја игра, а да незнае ни една детска песничка. :headbang:
   
  На E.D му/ѝ се допаѓа ова.