Garage Revival (Алфа Тв)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од TinaM25, 14 септември 2011.

 1. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Конечно и во Македонија, емисија која ги оживува гаражните рок бендови. Секој четврток се презентираат по три бенда, и публиката има можност да гласа за својот фаворит.
  Според мене, во нашава држава има толку многу талентирани луѓе и на овој начин доаѓаат до израз. Што мислите вие за оваа емисија? Дали имате фаворити? :rock:

  Ако има ваква тема (иако барав и не најдов), слободно нека се избрише.
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
  Garage Revival (Alfa tv)

  Емисијава ја гледав само еднаш, и тоа кога беше кичевската група Stream (еден од моите симпатии свири таму :$ ) е сега не знам што направија тие. Не ја ни сфаќам емисијата, што, како се дешава, ниту што беше наградата за победници, ни кога започна, ни кога заврши, дали е воопшто завршена...  Требало да напишеш во описот кое време е, отприлика кои групи се, за што се борат... :)
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.906
  Имам фаворит, The Light од Велес. Басистот ми е другар :) И многу добри свирки прават дечките. Баш го прашав пред некој ден се видовме, рече уште малку и ќе завршело ова. Ќе видиме кој ќе ја однесе наградата :) Штета што не е толку експонирано шоуво, или што и да е :)
   
 4. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Не ја следам често но е одлична идеа и рок групите во македонија да дојдат до израз, да се престават во јавност, вчера мислам една ја пееше Nobod`s life ама ептен фалш ја испеа, ми се допадна една група од Скопје мислам Хамерхед се викаа, девојката имаше супер вокални способности а мислам само 16 години има.

  Да и јас приметив дека ова шоу не е толку популарно а и се гледа по самата тема. Многу добра емисија и дај боже да опстане и развие во поголемо шоу и да го засени Идол, бидјеќи ова е нешто различно, интересно и рокерски :rock: .