Genera Cosmetici

Дискусија во 'Лице' започната од Sahlene, 12 мај 2016.

 1. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема, па си велам ај ќе отворам! Ме интересира дали имате користено или дали користите производи од оваа фирма? Јас имам употребувано од маските за коса и повторно би ги употребила . Што мислите вие и дали ви се допаѓаат овие производи? Еве и линк:

  https://www.generacosmetici.it/en.fairness_genera_padova.php
   
 2. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Женски
  Зошто нема одзив на оваа тема? Испадна дека џабе сум ја отворила и дека никој не е заинтересиран и не употребува производи од оваа колекција. Има доста убави гелови за туширање со мирис на кокос, млека за тело, интимни гелови, маски за коса од кои сум презадоволна.
   
  Последна измена: 25 јуни 2016
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.692
  Допаѓања:
  4.055
  Пол:
  Женски
  Имам користено маска за коса и супер е.
   
 4. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.518
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  И јас имам користено нивна маска за коса долго време. За таа цена супер се.
   
 5. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Женски
  И јас употребував маска еднаш или двапати имам купено, онаа во зелената опаковка од билки(декљ ги има на билки, овошје, кокос и уште една на црвено за фарбана коса). Сега ја имам кремата зљ тело и баш убаво мириса и не ја масти кожата :D Во содржината има алое гел, а нема зелена боја, туку бела и да, убава е.

  [​IMG][​IMG]

  https://www.google.com/search?clien...serp..0.0.0.u6u-d56feYE#imgrc=G0NUEC11IItDrM:
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.258
  Пол:
  Женски
  Ја користам маскава за коса и задоволна сум.

  [​IMG]
  Лосионот за лице

  [​IMG]

  Тоникот за лице

  [​IMG]
   
 7. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.440
  Допаѓања:
  29.552
  Пол:
  Женски
  Колку си задоволна од тоникот? Дали би го препорачала за комбинирана кожа?
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.258
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум. Две години го користам само тој тоник. Не сум имала проблем до сега. И лосионот ти го препорачувам.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AnaBub

  AnaBub Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2017
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Освен маската за коса, другите производи не сум ги сретнала, каде ги има?
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.463
  Допаѓања:
  1.732
  Мајка ми редовно ги купува маските зелената и портокаловата, на неколку пати случајно ги пробав и премногу ми се допаднаа после почнав да си ги купувам и јас. Имам пробано скоро од сите брендови Гарниер, Лореал, Шварцкопф... и ако се многу поефтини од нив се далеку подобри. Кога бев исфарбана плава никоја маска не можеше да ми ја омекне косата освен портокаловата на Генера - мислам дека е од кокос ако не се лажам. Исто и многу убаво мирисаат, одлични се!
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.258
  Пол:
  Женски
  Јас ги купувам од еден маалски маркет. Побарај во Веро, Тинекс и Рамстор. Во некој од тие би требало да ги има.
   
 12. AnaBub

  AnaBub Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2017
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, би сакала да пробам и од другите производи бидејќи маските за коса им се солидни.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dessa

  Dessa Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  Евтина и солидна козметичка линија,само што поретко се наоѓаат во продажба.
  Кремите за раце и пети сум ги пробала и сум многу задоволна.
   
  На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.