1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Georgia(Lesly Pearse)

Дискусија во 'Книги' започната од lara-s, 21 април 2012.

 1. lara-s

  lara-s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  10
  "When nineyear old Georgia James is unexpectedly fostered by the kindly Celia and her bank-manager husband,she can hardly believe her luck,but then on her fifteen birthday -she suffers the cruellest betrayal of all at the hand of her foster father and is forced to run away,leaving everything she loves behind her..."

  Многу убава книга, една од најдобрите што сум ги читала, ќе сакаш да ја прочиташ цела, одеднаш :) Ви ја препорачувам.