1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Giuliano Stroe

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од stefigirl, 30 ноември 2011.

 1. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Giuliano Stroe e дете кое во последно време е популарно на фејзбук.Тој пишува едно име и се слика со него.Дури на фејзбуков луѓево ставаат од него слики како е сликан со нивното име
  Тој е роден 8 јуни 2004 година.Роден е во Романија.Има 7години :)
  Еве и ја побарав да се слика со моето име и презиме па ќе видиме :)
  Нема сигурно да ја стаам на профил :D
  а еве и линк од групата каде што ќе можете да побарате да се слика со вашето име
  https://www.facebook.com/pages/Giuliano ... 38?sk=info
  Според мене иначе оваа е глупо малце (повеќе од малце :lol: ) сликањево али од досада што да праат луѓево :^)
  Ако нема дискусија во темава слободно канта ;)
   
 2. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
  Jaс не ја сфаќам поентата. Се слика со милион имиња, зашто? Свашта. Многу глупава работа која нажалост привлекува внимание.
   
 3. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Па затоа и реков дека е глупо
   
 4. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Giuliano Stroe е седумгодишен гимнастичар со многу набилдано тело.Тој поставил Гинисов рекорд за одење на раце 10 m со тешка топка на неговите нозе.Тој активно се занимава со гимнастика па затоа и направил 20 "air push-ups" па со тоа го срушил рекордот на 12. :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Да и тоа го заборавив да го пишам
   
 6. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Моето го напиша ЈуХУУУ :party:
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.938
  Простете, но мене детево одвратно ми изгледа. Да се разбереме, почитувам деца гимнастичари, имам и роднини такви кои од мали активно се бавеле со гимнастика, али ова е грдо, на ништо не личи... :worried:
   
  На feferona, tinkerbelll и marama им се допаѓа ова.
 8. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  4.758
  Ова слатко дете и не ми е толку слатко без маичка :/
   
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.913
  Допаѓања:
  20.606
  Пол:
  Женски
  Мене ми е премногу слатко, ама искрено ова е претерано , на 7 години толку да е развиено. :o :worried:
   
 10. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  1.830
  Детево е преслатко ама премногу е развиено за негова возраст :worried:
   
 11. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Срцка е :$
  ама што ќе постигне со тоа ако се слика со имиња...
  колку само слики прави...(замислете колку се трошат хартии,маркери.. :lol: )
  за тоолку мало дете да биде толку набилдано.НЕ :o
  а за крај да ви кажам...детево има уште еден брат близнак..ама тој не е популарен..и исто така има 2 сестри близначки :inlove:
  Слатки се сите :inlove:
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Слатко е детенцето, ама што е претерано-претерано е. Премногу развиено за негова возраст, дури и неубаво изгледа. :|
   
 13. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Да премногу е развиено
  ние не можеме ништо да праиме
  иначе детето ми е мн слатко
  а да кје заборавев некои научници викаат дека ако дететон како да речам ајнабилдано нема да има правилен раст не знам баш така нешто беше негдека прочитрав на нет па сеа незнам
  мене не ми напраиле сликааааа
   
 14. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.423
  Поголема глупост во скоро време немам прочитано...
  Ако ако нека се глупираат луѓево, нека има конкуренција... :@
   
 15. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.890
  Допаѓања:
  15.362
  :?: и што е поентава во сликавањево? Идол ми е некое мало набилдано дете? И чиишто родители се нереализирани, па ај ќе се реализираат преку малтретирање на детето?
   
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.296
  Ова е чист пример кога родителите го форсираат детето
   
 17. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Мислам дека родителите на ова дете му вршат притсок за да станат славни и го употребуваат него
  Треба детето да има среќно детство поминато надвор да го помине во играње а не по цел ден во теретана тигање тегови и мн др работи
   
 18. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Да навистина го видов пред некоја ден и цело друштво имаамт слики со неговото лице и име презиме
  Луѓето незнаат што прават важно да се тепа време(подобро муви ке тепам отколку да се занивам соо вакви глупости)А првен мислев дека тоа е фото шоп онака плочките на стомакот ама сега...Како може толкаво дете а да биде толкаво развиено :?:
   
 19. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Не сум знаела за детево,прв пат гледам тука на Фемина.Инаку обожавам деца и сум за тоа детето да се занимава со некој спорт од најмала возраст али ова ми е језиво луѓе :| Ова не личи на дете,што е ова??Префорсирано!Јас незнам како можат родителите да дозволат вака да им се напнува и да им се БИЛДА детето на 7 год. :fubar:
   
 20. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Мулти ретардирани се хахаха :D
  ајде добро шега на страна ;)
  стварно не треба детети да им биде толку набилдано |(
  замислете го за 10 години какво ќе биде :o ццц