Giuliano Stroe

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од stefigirl, 30 ноември 2011.

 1. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  И толкава фама за дете гимнастичар?? :^)
  Несфатливо...
   
 2. Martinez

  Martinez Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Ама си го опишала :D дете што се слика со имиња :D иначе малово може да го постигне тоа што многу возрасни популарни гимнастичари неможат. како се дига фама околу деца музичари, глумци итн, зошто не и за ова?
   
 3. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  122
  Не знаев како не за друго
  ахам
   
 4. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  Детево е срце,дека е убаво-не велам ништо.
  Ама на толку години таа мускулна маса ? не,не,не,не...
  Има 7,еј.. за таква мускулатура би требало 5 години да вежба и да се храни здраво...
  А ако е дојдено до овие мускули со хемија(креатин,аминокиселини),тогаш...
   
 5. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Детенцево можеби е слатко, уште послатко би било кога не би било вака развиено. 7 години има, мислам стварно нема смисла ова. На ништо не личи.
  Само едно нешто што ми падна смешно, за таа страната на која можеш да побараш слика со твое име, значи доколку сакаш слика да ти направи, ќе МОРАШ да ставиш видео, на кое ќе кажеш нешто како во стил "Giuliano please make a picture for me" . И згора на тоа детето нагласува дека МОРА да се смеете на видеото :rofl: :rofl: :rofl: Пазете што пишал:
  Giuliano Stroe
  Pictures ? ONLY ONLY ONLY ONLY for who say speack,make one video and say what you want ! and post here the video ! Youre video is Welcome in me page ! That for Giuliano undertand what you want . Go with the video ,or all are pussy ????
  Мало, мало, па и безобразно :)
  Giuliano Stroe
  Nobody can do a video for ask the picture ? you have fear or you are to much ugly ? or you are to much beautiful ? or you are an important people ? or what are you ? this is't important ! must PLAY and SMILE !!!! understand me ?

  Па како му одат по газот сите.. леле, леле. За една слика што се нема да направат.
   
 6. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Всушност, која е поентата? Слатко е во фацичката, но во телото ми изгледа одвратно... Малечко детенце од 7 години мислам дека вакво тело не треба да има :shake:
   
 7. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.342
  Допаѓања:
  8.045
  Пол:
  Женски
  Ова не личи на дете според мене. Јас мислам дека родителите само го искористуваат за да бидат славни не за друго.. :| :!:
  Кој знае за 10 години ма што ќе личи :x
   
 8. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  228
  Детенцево е слатко,но би било уште послатко да не е толку развиено.На што личи ова?!Ако има 7 години,некои гимнастичари имаат 37 па се вакви,а детево..Ццц не ми се верува.Иначе го знам,ама шо е фамата ако го напише името и постне слика!?Не го ни пишува он листот.Хахаха.. :D
   
 9. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.393
  Пол:
  Женски
  Мене ова ми е како " Немал Ѓаволот работа , ги еб**** децата " .. Попаметна работаа немаат , наместо да трошат маркери и хартија . . . :devil:
   
 10. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  228
  А ако подобро видите,пишува на табличка,бела обична онаква за маркери,набрзина ќе му напишат,го сликаат и ајдее!Радости! :lol: :o
   
 11. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Мене ми изгледа малку језиво. Мало детенце со тело како возрасен.
  Мислам дека ова не е здраво, мало детево ќе остане (во висина). Кога мускулите ќе се набилдаат тешко се оди во висина, затоа се препорачува одење во теретана после пубертетот откако ќе се постигне висина.
   
 12. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  Мене искрено ми е глyпаво што е олку мало а толку развиено...претерано еее ://
   
 13. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  Се прашувам колку хартија и маркери имаат потрошено. Еден почна, и цеееееееееееееел свет. Де де, големо чудо, обична слика. |(
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Го знам детево, гледав и видеото со кое го руши гинисовиот рекорд, ги следев и на страната на фејсбук.
  Татко му е гимнастичар и ги трењира децава, посебно Џулијано.
  Мене ми е слатко, сите 4ца се слатки и морам да кажам некој спомнал дека нема детство, напротив има детство (ова го кажувам зошто го гледав на слики) си прави се нормално како децата на негова возраст, а разликата е што е гимнастичар и е онака набилдан.
  А тоа со сликите, па има детето фанови низ цел свет и ова му доаѓа исто како да им дава афтограми(според мене) и е баш интересно, а да оставиме настрана маркерите и листовите :rofl:
  Еве слики кај што решаваат сложувалка
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
 16. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Вака на прв поглед кога ќе го видам делува симпатично,ама кога е соблечено навистина делува језиво и страшно.Сметам дека е претерано дете на 7 год да има волку развиено тело,а и идеата со сликањето ја сфаќам како уште еден од многуте лоши начини за привлекување на внимание :)
   
 17. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Слатко ми е, али незнам зашо до толку нешо wow со имињата шо им ги пишува на лист и незнам што.
  Иначе убаво е тоа што си се развива и се тоа, но мислам дека малце е претерано затоа што не личи на обично мало дете али океј, они ваљда си знаат како треба да постапат со своето дете. ;)