golemi bolki vo stomakot

Дискусија во 'Канта' започната од maleckata17, 4 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. maleckata17

  maleckata17 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  imav odnos pred eden den i dodeka imavme cuvstvuvav golemi bolki no iako me bolese izdrzav samo za da go zadovolam nego :/ bolkite mi se najverojatno zatoa sto penisot mi vleze vo matkata.i otkako toj svrsi jas cuvstvuvav golemi bolki.edvaj pojdov do doma od jaki bolki i zaspav vo bolki.ne mozev da sednam na solja da se pomo4am duri.toa bese sinoka.a i denes me boli no pomalku.se plasam mnogu i ne znam sto da pravam.mozno li e da mi e ostetena matkata? ve molam kazete mi nekoj sovet sto da napravam.plus toa ne mozam da i kazam na majka mi zosto ke me ubie.a i mala sum imam 17 god
   
 2. maleckata17

  maleckata17 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  60 pregledi a nitu eden odgovor.fala vi ;)
   
 3. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Не си мала за однос, а мала си за да и кажеш на мајка ти :^)
  Ако имаш болки оди на лекар можеби имаш некој проблем инаку не би знаела од што може да е.
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.270
  Допаѓања:
  119.876
  Извини гатачката ни е на одмор,стариот од лани,и останаа денови,па еве ќе се обидам да ти одговорам.
  Оди на гинеколог.
  Ништо,повели и друг пат.
   
  На edna_malecka, marina.m.g, nena2010 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  75
  Прво има ваква тема, ама бидејќи со нова еве линк ;)

  intimni-prasanja-i-problemi/

  Друго што е битно, мора да си одиш на гинеколог, зашто и да има тука на форумов доктори,
  не може да знаат што ти е. Болка може да има од било што. Така да земај книшката во раце
  и право на лекар.
  И нема срам, чим сметаш дека на 17 години си спремна за секс, тогаш не си веќе мала!
  Поздрав..
   
 6. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  32.328
  Пол:
  Женски
  па никој не е доктор тука па да може да ти каже иронија и сарказам не се потребни.И сама кажа дека утре ке посетиш доктор и тој најдобро ке ти каже на што се должат тие болки.Може да биде од тоа дека ти е прв пат (ако ти е прв пат) па е нагла промена на телото ,може да е мускулна болка од тоа што го стегаш и го опушташ телото додека имаш односи,може да е од тоа што си уште млада па не си доразвиена (ако си некоја послабичка девојка) милион работи можат да бидат а тоа тука никој не може да ти го предвиди од еден пост .За тоа си имаш стручно лице кое зане најдобро што може да биде.И ако ти е некоја утеха ете мене и ден денес понекад коа имам односи ме боли стомакот па после тоа ми поминува .
  немој вака да збориш мајките утепувале деца ако им кажат вакво нешто :lol:
   
 7. maleckata17

  maleckata17 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  сигурна сум дека ми е од што ми го зачука многу и кизнајт што ми направи ми ја расипа матката :sweat: :sweat: омг не ми требаше ова.си ветив нема да имам одсега секс со никого дури не го пронајдам вистинскиот.стварно се каам.идиот! :( плус тоа јас не искусна.мала.а нему ми се чини можам да издржам.секако јас сум глупата.не е тој виновен за ништо
   
 8. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  32.328
  Пол:
  Женски
  е па ако ти било напорно многу си требала да му кажеш да успори малце да биде понежен и повнимателен.Ти викам мене и ден денес понекад ме боли дали ако го стави пребрзо или не сум доволно запалена или ако му е голем мнгоу :$ :lol: па си кажувам отворено чекај полека .Нема тука срам тоа треба да биде уживање и за двајцата а не само за еднот а другиот да трпи болка.И нема каење што било поминало.Мене дури кога ми беше прв пат толку многу крварев значи ненормално си помислив дека искраварам на место у црна хроника дека ке ме има :D :D (но тоа било дека ми пукнале некои капилари и сл па затоа така)Сепак се е индивидуално од човек до човек од тело до тело.Ете ја со другарки што сум зборела ми кажале дека на нив за разлика од мене многу малку крв им течело.Затоа неможеш да очекуваш дека некој на форумов ке ти даде дијагноза зашто тебе ти било така.Најдобро си е на лекар да си прашаш тој како што кажав знае најдобро од сите нас лаици тука што сме собрани.И ти кажав најдобро со мајка ти да си напраиш муабет таа најдобро ке те советува ке ти каже што и како е бидејки и да не е доктор сепак е поискусна па знае повеке од тебе.А верувај ниту една мајка до сеа не утепала дете за вакво нешто па да ти е страв.И не си ти ни глупа ни мутава тој е глупиот не знае да биде нежен,и нема потреба да се "замонашуваш" и веке да немаш односи со никој но штом осетиш дека нешто не е како што треба одма пресечи кажи-дечко вака и вака тоа осекам те молам внимавај успори биди понежен и сл.
   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.389
  Пол:
  Женски
  Абре жени, зошто се праите стоици за на некој да не му расипете уживање? Еееј, дечковците доаѓаат и си одат, ние остануваме и мора да се грижиме првин за себе. Абе и маж да треба да ти биде, ако праи нешто што не ти е убаво, викни таму, турни го од себе, напрај нешто.
  Не дај Боже да си напраиш проблеми, жените потешко се справуваат со проблеми кога е половиот орган во прашање од мажите затоа што е внатре и ако има некоја повреда, ти не можеш да ја видиш. Оди таму на гинеколог! Не ја знам мајка ти, па нема да полемизирам дали треба или не треба и со неа да збориш, ама бре девојче оди кај стручно лице све ќе ти каже.
  Зарем една од малкуте работи кои ни` пружаат задоволство да си ја правиме хорор ради некој таму без усул...
   
  На Divinebutterfly и kravce им се допаѓа ова.
 10. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  има и на форумов гинеколог, само малку повеке ке почека за одговор :)
  девојче, прво ИНФОРМИРАЈ СЕ па после имај односи-иако си мала за тоа, само 17 години
  немој да ти е страв, земи си книшка, сини картончиња и правец гинеколог-и не поднесувај болки за не некој да му е убаво, како што кажа теси машките доагаат и си одат најважно е ние женските да се погрижиме за себе т.е. за ИНТИМАТА -прегледи, пап тестови и сл. :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  86
  ти влегол во матката,а? не викам дека не треба да имаш односи,ако си се сакате тоа е нешто најубаво и најприродно,ама барем информирај се малце пред тоа,може си имала некоја инфекција,кандида,може не си можела да се опуштиш,ама посета на гинеколог не ти бега,и ако се е во ред кога ќе се почне со односи МОРА да се отиде на гинеколог.
  а не се секирај,не ти влегол толку длабоко,не ни може,таму може само некое среќно сперматозоидче да отиде и да искочи бебе
   
 12. maleckata17

  maleckata17 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  bev na ginekolog i mi zede bris. i me interesira stetno li e da ti zemat bris :// ? plus toa 17 god a bris? ili nema vrska.btw ne e nis strasno
   
 13. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Нема ништо штетно во тоа земање брис само малку е непријатнo :worried:. Јас фала богу до сега не ми зимале брис. Леле девојки ме исплашивте хахаа па крв па капилари ццц. Во матка ти влегол? Незнам јас не сум искусна во тоа ама ова што го прочитав си помислив не во матка туку до срце може да ми отиде ако толку боли :worried:
   
 14. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  32.328
  Пол:
  Женски
  Значи девојче како може брисот да е штетен па мајку му стара или стварно си неинформирана или се праиш тотален вонземјанец.Брисот е за да се испита дали имаш инфекција некоја вирусна или бактериолошка.Крај краева у докторот ли немаш поверење па си мислиш дека праи нешто штетно за тебе.Боже Боже.Да не се изненадиш у теков на животов може некој пат ке треба брис да ти зимаат и го нос и од грло па еве ти кажувам со време да знаеш да не мислиш дека те колат таму.И што ти кажа докторот за болките што си ги имала на што се должело тоа ?
   
 15. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.528
  Допаѓања:
  4.027
  Пол:
  Женски
  Епа така е кога се залетувате да имате односи , а појма немате што тоа воопшто значи.......матка ти оштетил , штетено било брис да земат , па беше на гинеколог што не се информираше за се што треба?
   
 16. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  86
  штетно е да се има односи ако не знаеш ништо за полово-преносливи болести или за сексот воопшто.уште да пишеш дека без заштита сте имале капак ќе биде. не е штетно брис да се земе,баш напротив,така се откриваат можни инфекции и се третираат,и рутински треба да се прави еднаш годишно ако си сексуално активна нормално.и немаш оправдание за овие прашања извини,ама се ќе дознаеш на нет ако сакаш
   
 17. malechkataaaaaa

  malechkataaaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2020
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Devojki zdravo,nova sum na forumov i bi sakala da ve prasham neshto:DPosledna menstruacija mi e na 12.09 a na 27.09 imavme odnosi so deckoto i prvo svrshiv jas pa potoa toj vo mene a kako shto proveriv i tie denovi mi bile ploden period.Koga se vrativ doma na brishenjeto imav mnogu malce krv ama epten malce..eve deneska osetiv i deka pochna da me boli stomakot dole vo dolniot del..shto mislite vie dali e mozhno da sum bremena:Dhelpppp
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.