1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Google SketchUp

Дискусија во 'Дом' започната од Papillon.Papi, 14 декември 2013.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки и феминци! :hai:
  Не видов слична тема, и сакам да ве запознаам со овој програм.
  Значи, ова е програм на кој можете да цртате секакви дизајни, или куќи. Јас цртам на овој програм веќе 2 години и со доволни вежби, стигнав до ова:

  Што велите?
  И, да ако сакате да го инсталирате овој програм и да цртате на него:
  http://google-sketchup.en.softonic.com/
   

  Прикачени фајлови:

  • gotova slika.JPG
   gotova slika.JPG
   Големина на фајлот:
   184,2 KB
   Прегледи:
   185
 2. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Јас ја спуштив програмава, имам работено на слична ама пред неколку години. :) Може малку повеќе да објасниш за тоа како се работи (како се црта, внесува други елементи итн) ? :D
  Благодарам однапред.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Се разбира! :D
  Еве го видеото што го направив пред некој ден:
  http://www.youtube.com/watch?v=c0mLRR_TFfk
  Ова е само за почеток. Имам уште видеа кои покажуваат како сум ја правела куќата погоре. Ќе фати време за да се симнат на YouTube.
  Едит:
  Го симнав видеото за како да ја направите куќата погоре:
  http://www.youtube.com/watch?v=vw2Yp5kmr_Q
   
  На Moonstone.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски