Gorillaz (Горилаз)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Joi, 18 септември 2014.

 1. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.988
  не најдов ваква тема, ако има извинете и избришете ја :)
  Горилаз се виртуелен четиричлен бенд од Англија. Ликовите се целосно измислени и не се ликови од вистинскиот живот. Нивниот живот е следен преку музичките видеа, интернет страна и кратки цртани. Нивната музика претставува спој од алтернативен рок, хип-хоп, трип-хоп, реге и поп.Имаат издадено 4 албума и имаат примено голем број награди.

  [​IMG]

  https://www.youtube.com/watch?v=pls_luhVdAw
  https://www.youtube.com/watch?v=sf_KpOrk0fc
  https://www.youtube.com/watch?v=cLnkQAeMbIM
  https://www.youtube.com/watch?v=nhPaWIeULKk
  Јас за нив дознав пред некоја недела (иако се од 1998) и многу ми се свиѓа музиката, па сакав да ги споделам тука. :sun:
   
 2. Cvekjence

  Cvekjence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  200
  браво. убава музика, исто така BLUR се во таа насока ако си ги слушала?
   
 3. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.988
  Не сум ги слушала ама ќе ги видам :)
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.680
  Пол:
  Женски
  Рaзoчaрaнa сум oд нoвиoт aлбум... Аутoтун, "мoдерен" денешен бејсик стил, се кaмуфлирaaт вo дoсaднoтo секoјдневнo срaње. Единственo ми се дoпaѓa нoвиoт стил нa Нудл.
   
  На Bethany Mota му/ѝ се допаѓа ова.