GOSH козметика

Дискусија во 'Лице' започната од girl.23, 30 јули 2011.

 1. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.767
  Споделете го Вашето искуство со Gosh козметиката :)

  Мислам дека имаат пристапни цени и добар квалитет, па затоа и отворив посебна тема ;)

  Преубави ми се моливите за очи, лесно се нанесуваат, многу трајни се и имаат убави нијанси. Цената им е околу 250 ден.

  Дали некој ја користел пудрата NATURAL TOUCH и каква е? (била околу 400ден.)
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.635
  Допаѓања:
  54.616
  Пол:
  Женски
  Во последно време се’ почесто ја употребувам козметиката на Гош.
  Пудрата Natural Touch е убава лесна пудра, средно мат, мала до средна покривност. Пријатно мириса и дава свеж изглед, за летово ми е погодена. На почетокот имав поделено мислење, ама се навикнав сега на неа и добра ми е. Задоволна сум од маскарата Show me volume, сега ја имам Sеrious Volume ама првата ми е подобра.

  Моливчињата за очи се одлични.
  Најзадоволна сум од кармините Vеlvet Touch, мазни се, многу трајни и имаат преубави нијанси. Оваа ми е омилена за летово, преубаво стои на блед тен, а сигурно добра ќе е и на исончан. 43 Tropical Pink
  [​IMG]

  Oд млекото за чистење шминка сум задоволна, а наредно планирам да го пробам тоникот за лице и кремот за сите видови кожа. Ако некој го пробал кремов чекам искуство.
  [​IMG]
  Порано употребував препаративна козметика на Гош ама не бев многу задоволна, сепак ова е целосно изменета колекција и се надевам дека е подобра.

  Сите млека за тело ми се преубави, од класичните до новите овошни. И рол-он антиперспирант користам од Гош, одлично заштитува.

  Ми се допаѓа новиот парфем, Gosh Nothing More, многу специфични и несекојдневни ноти има, не ме потсеќа на ниеден друг. И Gosh In the Box ми се допаѓа за во лето, и прилично е траен, но ја нема таа посебност како Nothing More. Имаат и убави машки парфеми, неколку пати имам подарено, квалитетни се и убаво изгледаат, а цените им се многу пристапни.
  [​IMG][​IMG]

  Планирам наредно да се подновам со неколку од пигментите (сенките во прав), па ако некој пробал нека пише искуство. Исто ме интересира дали сте задоволни од руменилата.

  Презадоволна сум од бронзерот, иако ми падна уште неотворен и се раздроби цел, сепак го користам и одличен е. Цената е малку повисока, но количината е огромна, ми се чини никогаш нема да го потрошам :D

  Нов производ им е долготрајниот кармин како фломастер, сличен на тој на Макс Фактор. И тоа планирам да го проверам. :wasntme:

  Би сакала да ја донесат кај нас и линијата за коса, привлечно ми изгледа.
  ... Уште нешто заборавив - имам една четка за шминка и задоволна сум, ќе набавам уште некоја.

  :whew: :whew: :whew:

  Едит - знаев дека заборавив нешто :D
  Тушот за очи е одличен, го нанесувам и не мрда никаде.
   
  На senza.parole, girl.23 и duffi им се допаѓа ова.
 3. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Од Гош имам 2 четки (едната закосена, другата за усни), од кои сум презадоволна, и сјај, кој не го користам многу, ама сепак добар е.
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Пудрата ја немам користено моливчињата се предобри зошто тешко се отсртануваат и кармните се топ :D :D
   
 5. Arris

  Arris Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  22
  Од козметиката на Gosh сум ја користела течната пудра али лично мене воопшто не ми одговараше, ми направи алергија :( незнам зашто скоро сите ја фалат, али задоволна сум од нивниот сјај, стварно е добар :D
   
 6. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.131
  Допаѓања:
  129.679
  Имам неколку производи на Гош и од сите сум задоволна.
  Ги имам сенките- палета од 3 бои. Сјајче за уста- розево ептен си го сакам. И млекото за тело- ова ми е ново откритие , досега немав користено Гош млеко за тело.
  Мајка ми веќе подолго време ги користи карминчињата, и стварно е задоволна.

   

  Прикачени фајлови:

  • gosh-body-moist-balsam-do.jpg
   gosh-body-moist-balsam-do.jpg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   1.925
  • SDC11377.JPG
   SDC11377.JPG
   Големина на фајлот:
   109,8 KB
   Прегледи:
   1.925
  • trios.jpg
   trios.jpg
   Големина на фајлот:
   26,3 KB
   Прегледи:
   1.925
 7. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.767
  LivingGlam, колку пари е парфемот? И зошто велиш дека е изменета колекција? Се ребрендираа, го изменија асортиманот или нешто друго?

  Пс. за моливот за кој напишав, се работи за Velvet Touch, одличен е :)
   
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.635
  Допаѓања:
  54.616
  Пол:
  Женски
  Грл порано беа сосем поинакви кремите, лосионите и млеката за лице. Тие не ми одговараа, еднаш ја пробав цела колекција. Тоа беше пред околу 4 години.
  Не се ребрендираа, туку таа линија веќе ја нема и е заменета со друга линија на производи Gosh Professional Skin Care што ми изгледа привлечно. Само млекото за лице го имам пробано од тоа и одлично е, ама деновиве ќе се изјаснам и за кремот за лице.

  Парфемите - Gosh Nothing More e околу 500 денари за 30 мл, In The Box е нешто под 900 денари за 60мл.
  Машките им се иста цена. Дечко ми ги бендисува сите освен Golden Kaos, тој му е јак.
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.949
  Допаѓања:
  77.172
  Пол:
  Женски
  А колку чинат карминчињата од оваа колекција, ова кремастото ми изгледа привлечно - огромен фан сум на ваквите бои на кармини! :D
   
 10. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.131
  Допаѓања:
  129.679
  Мислам дека се околу 400 ден.
   
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.635
  Допаѓања:
  54.616
  Пол:
  Женски
  Velvet Touch се околу 230 денари.
   
 12. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.494
  Допаѓања:
  34.231
  Пол:
  Женски
  Од гош единствено што ми се допаѓа се сјајчињата, пудра имам земено пред некоја година, и бојата воопшто не ми се погоди, од 6 нијанси јас ја земав третата беше бела како да е најсветла нијанса |( имам и една сенка дома ништо не е посебно, истиот ефект го има и со поефтини сенки |(
   
 13. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Од козметиката на Gosh гористам моливчиња за очи од кои сум задоволна воопшто не се размачкуваат,користам сенки за очи тие што амбалажата им е црна тркалезна внатре има четири слични нијанси,јас ја користам сино зелено лилавата палета и црно гри белата добри се но мене лично повеќе ми се допаѓаат сенките на Manhattan некако понежно ми делуваат и исто така од колекцијата на Gosh имам користено млекото за тело со ист таков дезодоранс убави се ми се допаѓаат имаат пријатен мирис.
   
 14. unique-s

  unique-s Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  9

  Каде го има маркерот? Не сум прошетала месец дена по парфимерииве па само на Макс Фактор го имам видено
   
 15. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Тушот и маскарата на Гош се преквалитетни :)
   
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.635
  Допаѓања:
  54.616
  Пол:
  Женски
  Па нов е, последниов месец го донесоа, гледам го нема ни на веб страната на Гош, не е ажурирана.
  Прошетај по парфимериите би требало да го најдеш.
  Вака изгледа
  [​IMG][​IMG]
  Не знам ни цена, ништо, само ги забележав еднаш (во Охрид).
   
 17. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Козметиката на Гош порано ми беше многу по квалитетна, конкретно маскарите беа незаменливи. Незнам зошто но по некое време некако не ми беше иста на квалитет и многу бргу ми се сушеа и од тогаш немам купувано.
   
 18. MELISSA-69

  MELISSA-69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  од гош имам само од моливите велвет, и се супеееер, а останато нешто немам, не сум наклонета кон гош :?:
   
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  од оваа козметика имам:
  четка за руменило-супер е
  златест туш за очи
  и мајка ми ја користи течната пудра 22 Натурал-Лифт ми ап и е многу задоволна :)
   
 20. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Немам многу користено од гош, но тоа што го имам ми е супер. Тушот со тврда четка е одличен, лесна апликација, не се мачка а и лесно го отстранувам. Исто имам и 2 сјајчиња и исто се супер..
  мислам дека ова е квалитетен бренд.