babylove овошни кашички

Gossip Girl: Acapulco (Озборувачка) Мексиканска верзија

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Cvetetto, 13 декември 2014.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Пребарувајќи,за книгите ja пронајдов и новата мексиканска серија.Речи целосна копија на оргиналната верзија е.Повеќе информации во линкот.Имињата им се сменати.
  Искрено глумците се 0,според американската верзија.Јас иако сум до 2сезона 21 епизода од американската ќе ја гледам и оваа.
  Доколку ви се има бендисано оргиналната GG,почнете со оваа.Има сега за сега 1 сезона,со 25 епизоди.На шпански е.И девојката која е Озборувачка има прекрасен глас.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Gossip_Girl:_Acapulco
  http://tocka.com.mk/4/85344/se-vraka-serijata-ozboruvacka-no-na-meksikanski-nacin

  Еве ги Ден(Даниел) е крш овде.Нејт се вика Нико.Серена Софиа.Блер-Барбара.Чак-Макс,Ерик-Ерик итн..
  Дали би ја гледале серијава?

  [​IMG]
   
 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Нема да се снима оваа серија, бришете ја темава.
   
 3. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Има испаднато само 1 сезона од 25 епизоди од серијава,која е еднаква на првите две сезони од оригиналната Gossip Girl.
  Очигледно немала толку добар рејтинг,па не била обновена за повеќе.
  Според мене,со ништо не може да се спореди со оригиналот.