1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Green Peel

Дискусија во 'Тело' започната од Willow, 8 септември 2011.

 1. Willow

  Willow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Погоре наведениот третман е третман за регенарација на кожата, со кој се обновува површинскиот слој на кожата и се губат сите флеки, стрии итн кои дотогаш постоеле и се создава нов слој кожа.
  Па мене ме интересира дали некој бил на ваков третман и неговото искуство, или евентуално слушнал за неговите позитивни и негативни страни ??
   
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам :o звучи интересно,сега одма ке побарам низ гугл :D
   
 3. Willow

  Willow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Третманот е таков што на каде имаш пр. флека или стрии те мачкаат со тоа греен пеел и за 5 дена имаш нова кожа без лузни и без стрии или што и да сакаш да елиминираш... па затоа сакав да видам позитивни и негативни искуства со некој кој пробал бидејки вака теоретки е совршенство :D
   
 4. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Го има кај нас по салони,каде???Баш ме заинтересира.Ова е само за тело,или има и за лице?
   
 5. Willow

  Willow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Се користи и за тело и за лице, можеш да видиш нешто повеќе на сјатот на афродита с
  Јас ја отворив темава надевајки се дека има некој што го искусил ама гледам дека никој не знае за негооо ...
   
 6. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  ее ти благодарам , баш ова ми требаше , сега ќе закажам некој третман потребно ми е отстранување на флеки :)
   
 7. Willow

  Willow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8

  Баш ми е мило што информацијата ти помогнала, во случај да одиш ако не ти е тешко после тоа сподели информации за искуството а се разбира и што ти објасниле околу цената на истиот третман :)
   
 8. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Ова нешто ќе му дојде како хемиски пилинг бидејќи се лупи горниот слој на кожата, ама уствари природен бил препаратот од билки без хемикалии.
  Се отстрануваат лузни, акни, проширени пори, пигментирани дамки, брчки, стрии, целулит?! (хмм..), обновување на еластичноста на кожата, ревитализација и регенерација.

  Нешто од тоа што прочитав подетално за третманов:

  Третманов многу ветува на пишан збор ама не сум чула некој да го има пробано кај нас, па да каже вистинско искуство.
  Посебно ме интересира за стрии, а сигурно и препорачуваат многу третмани (како и секогаш :^) ) за видливи ефекти (нема ништо одеднаш), па треба трпение и парични средства.

  Пред и потоа
  На првава слика некоја ексклузивна промена јас не гледам, на вторава има нешто ама пак ми е незадоволително или не се гледа добро на сликата зошто е со лош квалитет.
  [​IMG]

  Овој резултат ми се допаѓа. Лузната е доста избледена, стрии не се забележуваат.
  [​IMG]

  Резултати на лице
  [​IMG]
   
 9. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  222
  Како добро би ми дошло ова за моето лице. Колку само сакам да ги снема флеките од бубулици. Обавезно да не информирате ако знаете каде има вакви третмани и за цената. :)
   
 10. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Цена не знам и мене ме интересира, а сигурно зависи и од тоа на кој дел на телото се прави. Инаку застапници се салонот Ла Мер козметик и исто така го прават и во Афродита С.

  Затегнување на кожа и брчки
  [​IMG]
   
 11. Kitanova77

  Kitanova77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2020
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го пробала веќе третманов?