1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Green Peel

Дискусија во 'Тело' започната од Willow, 8 септември 2011.

  1. Willow

    Willow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    8
    Погоре наведениот третман е третман за регенарација на кожата, со кој се обновува површинскиот слој на кожата и се губат сите флеки, стрии итн кои дотогаш постоеле и се создава нов слој кожа.
    Па мене ме интересира дали некој бил на ваков третман и неговото искуство, или евентуално слушнал за неговите позитивни и негативни страни ??
     
  2. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Прв пат слушам :o звучи интересно,сега одма ке побарам низ гугл :D
     
  3. Willow

    Willow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    8
    Третманот е таков што на каде имаш пр. флека или стрии те мачкаат со тоа греен пеел и за 5 дена имаш нова кожа без лузни и без стрии или што и да сакаш да елиминираш... па затоа сакав да видам позитивни и негативни искуства со некој кој пробал бидејки вака теоретки е совршенство :D
     
  4. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Го има кај нас по салони,каде???Баш ме заинтересира.Ова е само за тело,или има и за лице?
     
  5. Willow

    Willow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    8
    Се користи и за тело и за лице, можеш да видиш нешто повеќе на сјатот на афродита с
    Јас ја отворив темава надевајки се дека има некој што го искусил ама гледам дека никој не знае за негооо ...
     
  6. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    ее ти благодарам , баш ова ми требаше , сега ќе закажам некој третман потребно ми е отстранување на флеки :)
     
  7. Willow

    Willow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    8

    Баш ми е мило што информацијата ти помогнала, во случај да одиш ако не ти е тешко после тоа сподели информации за искуството а се разбира и што ти објасниле околу цената на истиот третман :)
     
  8. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Ова нешто ќе му дојде како хемиски пилинг бидејќи се лупи горниот слој на кожата, ама уствари природен бил препаратот од билки без хемикалии.
    Се отстрануваат лузни, акни, проширени пори, пигментирани дамки, брчки, стрии, целулит?! (хмм..), обновување на еластичноста на кожата, ревитализација и регенерација.

    Нешто од тоа што прочитав подетално за третманов:

    Третманов многу ветува на пишан збор ама не сум чула некој да го има пробано кај нас, па да каже вистинско искуство.
    Посебно ме интересира за стрии, а сигурно и препорачуваат многу третмани (како и секогаш :^) ) за видливи ефекти (нема ништо одеднаш), па треба трпение и парични средства.

    Пред и потоа
    На првава слика некоја ексклузивна промена јас не гледам, на вторава има нешто ама пак ми е незадоволително или не се гледа добро на сликата зошто е со лош квалитет.
    [​IMG]

    Овој резултат ми се допаѓа. Лузната е доста избледена, стрии не се забележуваат.
    [​IMG]

    Резултати на лице
    [​IMG]
     
  9. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Како добро би ми дошло ова за моето лице. Колку само сакам да ги снема флеките од бубулици. Обавезно да не информирате ако знаете каде има вакви третмани и за цената. :)
     
  10. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Цена не знам и мене ме интересира, а сигурно зависи и од тоа на кој дел на телото се прави. Инаку застапници се салонот Ла Мер козметик и исто така го прават и во Афродита С.

    Затегнување на кожа и брчки
    [​IMG]
     
  11. Kitanova77

    Kitanova77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2020
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дали некоја го пробала веќе третманов?