Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Groping - петинг на јавно место

Дискусија во 'Секс' започната од Seksislava, 19 октомври 2012.

 1. Seksislava

  Seksislava Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Здраво на сите јас сум нова на форумов, но ме интересира многу темава. Не знам дали знаете ова во превод значи петинг ама пред се се мислис на јавно место. Јас искрено уживам во ова и без срам ќе кажам дека практикувам. Често кога ќе ми се приближат мажки од позади ако е згоден си се допираме, па дури и во автобус хаха,па и во диско. На некои им пречи и не уживаат. Ме интересира вашиот став.
   
 2. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  1.877
  Пол:
  Женски
  Ова ти е нешто како женски манијак што се крие од луѓе во автобус. А како ги одбираш "жртвите"? Какво мислење очекуваш не знам. Внимавај сега можеби ти звучи интересно и возбудливо, но може да прерасне во посериозен проблем.
   
 3. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
  манијакалност!!!!
   
 4. decko31

  decko31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  12
  ми се има случено еднаш кога патував со воз од скопје за дома со онај возот шпанскиот шо го викат
  беше преполн со студенти за цреме на викенд сите ода тогаш дома јас скоро до врата бев се качија едни
  студентки и застанаја прет мене пошо немаше место и колку шо се плнеше возот со гужва толку она се навлекуваше со газот на кај мене и од самото трзајне мене мисе дигна нормално највероватно и она осети
  и самате се појако и појако со газот се трзаше на мене и јас со раката ја фатив за половина и почнав даја мазнам надолу по ногата а она пак појако и појако се трзаше на мене така се дури слезе се трзаше изгледа убаво и било исто како и на Seksislava :lol:
   
  На Macor bt и biGirl им се допаѓа ова.
 5. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  Хахахаха можда таа беше :P
   
 6. Ph0enix

  Ph0enix Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  325
  Чисто информативно, „groping“ има претежно негативна конотација, односно агресивно „милување“ на јавно место (без дозвола од другиот), така што петинг и гропинг не е исто. :)
   
  На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Seksislava

  Seksislava Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Излезе дека само на мене ми се има случено и дека ми е во ред. Ама знам дека не е така. Само сите си ќутат за овие работи. Да не зборам што се случува девојки од Македонија на грчки остров кога ќе отидат.Петинг е најмалце што прават во диско пред сите.
   
 8. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  742
  изгледа премногу сум заостаната јас :lol: :lol: :lol: ама до сега не сум чула за ваков вид на петинг
   
 9. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  И јас прв пат слушам, Ева ти се придружувам кон заостанатите :D
   
 10. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  6.570
  Пол:
  Женски
  Не сфатив, викаш на некои им смета, па ти ги присилуваш или? И како, влегуваш во автобус гледаш дечко, одиш до него и почнуваш да го фаќаш? Не знам дали е до мене ама мене ова ми личи на оние мањацине по автобуси што бараат гужва да се трљаат од девојчиња и жени
   
  На Mateica и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  466
  Не е ни во автобус да се качи човек денес.. Свашта троши кислород на планетава.
   
  На Mateica, donnalia, pinky17 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  265
  Сите си ќутат кога ќе се испрдат, не кога си го чешаат гзот од некој странец на јавно место. Ти имаш проблем, побарај мислење од психијатар.
   
  На Sexychica и Minnie-e им се допаѓа ова.
 13. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.992
  А јас да си прашам

  Кој се тие автобуси кај што се возиш ти?

  Бројка на автобусот ми треба :!:
   
  На Mateica, Sexychica, nela.oh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.238
  Допаѓања:
  8.627
  Изгледа sexyslava нешто не е во ред со тебе а?
  И дома така да не се триеш ?????
  Роднини,другари,брат?:
   
  На Mateica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  На јавно место!?!? :o Ненормална работа! - само тоа можам да кажам.
   
 16. Sweetheart87

  Sweetheart87 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  509
  Допаѓања:
  560
  Што се има во светов :x :x :x
   
 17. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.883
  Човекот учи додека е жив.
  И потајно „гропа“ дур му мрда г’зот.[​IMG]
  :|
   
  На donnalia, huntelaar и thelittle17 им се допаѓа ова.
 18. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  677
  На јавно место бе , што е следно ??Секс на сред бел ден со публика ????
   
 19. mjauuuuuu

  mjauuuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  64
  па јас сум била скрос заостаната бреее :lol: абе ајде ке се триеме по автобуси со кој ке стигнеме катастрофа :@ :@
   
 20. visit

  visit Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  До каде стигнал светот не можам да поверувам.....жално и срамно нешто за денешнава младина.