1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

GTA

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Marche12, 14 јануари 2019.

 1. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки
  Grand Theft Auto (GTA) е познат серијал од американски видеоигри направени од Дејв Џонс. Овие игри се главно издавани од шкотската издавачката куќа Rockstar North и објавувани од страна на Rockstar Games.

  Играњето се состои од акција, авантура, возење, крадење, убивање и насилство што ѝ донесе многу контроверзии на оваа игра. Секоја игра од серијалот се фокусира на некој протагонист кој се обидува да стекне слава и пари преку криминалот, а во секоја нова игра играчот ќе мора да игра со нов лик кој има свое контроверзно минато и различни мотиви од главните ликови во другите игри.

  Првата игра беше издадена во 1997 година, а досега се создадени девет самостојни игри, додека пак на десеттата сѐ уште се работи. Ветерани во полето на филмот како Мајкл Мадсен, Берт Рејнолдс, Денис Хопер, Семјуел Л. Џексон, Крис Пен, Џејмс Вудс, Џо Пантолијано, Френк Винсет, Роберт Логија и Реј Лиота ги позајмуваат гласовите на сите главни ликови во овој серијал.

  Grand Theft Auto
  Grand Theft Auto 2
  Grand Theft Auto 3 - Liberty City
  Grand Theft Auto Vice City
  Grand Theft Auto San Andreas
  Grand Theft Auto IV
  Grand Theft Auto V
   
  На The_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  Има нешто ново за десетката?
   
 3. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Sega GTA V orginalna ja davaat free edna nedela da se simne i ja imash zasekogash