1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Guest book,книга на впечатоци

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 10 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Феминки,што мислите за оваа идеа. Guest book или по нашки речено книга на впечатоците.
  Книгата би била поставена после вечерата, и пред заминување секој од гостите ќе може да го остави својот впечаток :) Тоа мене ми изгледа како прекрасна и уникатна идеа. Колку само смеење би имало, а и останува како спомен.
   
  На Cinderfakinrella и Angel4eeee им се допаѓа ова.
 2. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.765
  Наместо пишанко, може снимателот да им ја гура камерата на луѓето во фаца, па да ги прашува -Убаво ви е, а а а :D
  Јас не би, свадба би правела за себе, ако си поминат убаво гостите, мило ќе ми биде, ама првенствено поважно ќе ми биде јас да си поминам убаво. Нејќам некој коментар од рандом (пијан) анонимец, што ќе истреска нешто негативно, па јас да си мислам дека не ми била убава свадбата.
  Побитно ми е свадбата да ми е по традиционален тек, па впечатоците со мажот и блиските ќе си ги споделуваме :)
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ane-sk

  ane-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  673
  Имав јас на мојата свадба и баш беше интересно,сите гости коментираа дека е интересно и знам многу често да си ја отворам и да си ги читатм пораките од моите гости :inlove:
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  ^не очекував дека некој ќе пише дека имал такво нешто. Браво!!!
  А како изгледаше,сама ја декорираше?Мислам на книгата...
  Каде беше поставена, дали после вечерата...мали детали ако може :)
   
 5. ane-sk

  ane-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  673
  Ја купив од странство дека тука кај нас немаше ништо,зашто кога ќе им побарав сите ме гледаа вака |(
  Стоеше пред ресторанот на пулт и кој кога сакаше можеше да си се потпише,зашто стоеше цела вечер.
   
  На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Не сум стигнала до ваквите ситни детали (толку "битни"), ќе видиме дали ќе има вакво нешто. Не многу се потресувам за вакви работи сега...имам поважни работи.
   
 7. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.399
  Допаѓања:
  143.809
  Овие амерички новитети слепо се следат и кај нас, не дека е лоша идејата и сигурно ќе ти остане како мил спомен после свадбата. Гледам во нашето градче се веќе застапени ...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  4.393
  Пол:
  Женски
  Идиотско ми е...

  Па кој ке пише у таква книга оти не била убава свадбата? НИкој

  книга на впечатоци се знае што е... Да пишува некој што зборело цел село после за твојата свадба ако не се збори до наредна свадба у село (па и понатаму) значи не била ко што треба.
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  10.328
  ^И мене ми е глупава оваа идеја.Веќе се мора да превземиме од "надвор"-момачки вечери,стриптизети,танчерки,guest book,деверуши,уф и свадбите веќе не личат на свадби,ами се почесто на маскембали :fubar:
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.