1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Hајголемиот губитник (The biggest loser NBC USA)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 31 јануари 2012.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Oва е Aмеркианско реално шоу. Cе работи за кандидати со прекумерна тежина, кои се пријавуваат, и ако имаат среќа ќе бидат извлечени.
  Oдат на ранч, каде тренерите Боб и Џилиен им ја вадат маста благо речено :D
  Секоја недела имаат мерење, и елиминација т.е по еден кандидат отпаѓа.

  На ранчот секојдневно се соочуваат со предизвици,искушенија, се со цел да стекнат имунитет, т.е карта која им обезбедува уште една сигурна недела на ранчот

  Oваа емисија е навистина интересна, и многу корисна, ќе научите многу работи за здравата исхрана, правилното вежбање итн.Hа крај остануваат 3 финалисти, од кои еден ќе се здобие со титулата Hајголем губитник и ќе освои 250.000 долари, а сите елиминирани пред финале, ќе се борат за титулата Hајголем губитник од дома, во вредност од 100.000 долари
  Mе интересира колку ја следите?

  Jас ја гледам онлајн и во Aмерика се до 13 сезона, а во Aвстралија се до 7ма :)
   

  Прикачени фајлови:

  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Ја даваа и кај нас на МТВ1, ама прва сезона, и мене ме зафркаваат, дека ако продолжам да јадам, дека ќе станам како нив, па ќе ме пријават :lol:
  Интересна ми е, јас ја глеадав од време на време, имаше една интересна игра, каде погодуваа што има повеќе калории.
  Им даваат мотив на сите да ослабнат.
  И мене ми влеваат и страв, да ви кажам, дека може ѓуле да станам :$
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Да да гледав нон стоп на МТВ даваа порано сеа нема.Иначе колку кила симнуваат брееј алал нека им е.
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Каај можам да ја гледам емисијава онлајн и ако може некој да ми каже во колку ја даваат на ТЛС од 18 и 10 или 19 и 10?
   
 5. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Aлал да им е душички колку се мачат за посакуваната тежина..а некои се бунат шо треба да ослабат 3-4 килца. :x :fubar: :fubar: :swear: :emo: .Душички се еј :sweat:
   
 6. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Како прасенца ми се ,грев ми е кога плачат де за јадење ,де за семејство ,де тренерот ги тера да вежбаат. Тоа е, нека трпат за здравје и убавина . Чудно ми е како достигнале до таа тежина...
  Што ли јаделе толку ,колку јаделе,зошто ?

  Мене би беа мотивација за вежбање,се замислував како гуценце и јас ,не ми се допаѓаше замислислата :D и одма легнував нешто стомачни ова она .
  Татко ми ми викаше :- ти уште да вежбаш си ,кај не јадеш ,само ковчињата на тебе или чекај и ковчиња да не немаш ? :D

  И јас го следев шоуто порано на Мтв1,сега незнам дали се емитува воопшто и на која програма ако знае некој нека пише .
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Добар предлог за гледање на ова шоу. Порано го гледав и јас на мтв кога ќе го начекав ама сега мислам дека веќе не го даваат, па ќе го гледам на интернет. Се надевам дека и мене ќе ми послужи како мотив малку на спортски план да се активирам :D наместо да седам пред компјутер и да ги гледам хахахах.
  Браво за големите лузери, позитивно губат :)
   
 8. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  За жал кај нас го нема на Tv ама може да се најде онлине на интернет или на ју тјуб.Јас случајно налетав на 1 епизода и од тогаш па до сега ги имам гледа сите сезони и преку него почнав и јас да вежбам.
  Овде ќе ставам линк од 5 сезона http://www.youtube.com/watch?v=-sFuY2uzZgM 1 епизода кој сака мотивација за да почне да вежба ова е според мене најдобар начин.Во оваа сезона има 10 тима од по 2 натпреварувачи кои се се прекумерна тежина кои остануваат на 1 ранч околу 2-3 месеци.Таму се под постојан надзор од 2 фитнес тренери Bob Harper i Jilian Michaels.
  Би го препорачала на сите феминки ова шоу за да почнат да се хранат и живееат здраво. :D
   
 9. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  мотивации преку THE BIGGEST LOSER

  ова се неверојатни трансформации :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

 10. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  мотивации преку THE BIGGEST LOSER

  wow шоуво за мотивиранје петка...баш нешто као ова ми требаше за да не се отказувам фала многу ке изглдам една сезона сигурно :) (ако ови дебеливе(без навреда) мозат мозам и јас не сум ни 1 четвртина големи како нив :D )
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  мотивации преку THE BIGGEST LOSER

  HYа 7ми јануари почнува Hовата сезона во Aмерика, A тука некаде и Aвстралијанското, јас си ги гледам и 2те, онлајн, епизоди, најјако шоу е.
  Hа последното 13 во Aмерика, победи еден дечко кој за 3 месеца ослаблна прек 130 кила на шоуво :)

  еве го


  [​IMG]
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 12. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  мотивации преку THE BIGGEST LOSER

  јас ги немам гледано последните 2 сезони и едвај сега чекам да почне новата за 1 недела :D
   
 13. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  мотивации преку THE BIGGEST LOSER

  Јас на TLC си ги гледам,ама ретко,само кога ќе фатам.Мене лично не ме мотивира бидејќи и немам потреба од слабеење но нивното слабеење е и текаква мотивација.Тоа што за толку кратко време губат преку 100 е неверојатно,незнам како успеваат,браво :clap:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. mamma

  mamma Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  мотивации преку THE BIGGEST LOSER

  aj ako сакате пишете ми линк да ги гледам,или ако има торент да си ги слевнам уште поубаво.јас имам една сезона изгледано само.благодарам однапред
   
 15. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  мотивации преку THE BIGGEST LOSER

  http://www.free-tv-video-online.me/inte ... index.html овде можеш да ги гледаш онлине сите сезони :D