1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Hајголемиот губитник (The biggest loser NBC USA)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 31 јануари 2012.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Oва е Aмеркианско реално шоу. Cе работи за кандидати со прекумерна тежина, кои се пријавуваат, и ако имаат среќа ќе бидат извлечени.
    Oдат на ранч, каде тренерите Боб и Џилиен им ја вадат маста благо речено :D
    Секоја недела имаат мерење, и елиминација т.е по еден кандидат отпаѓа.

    На ранчот секојдневно се соочуваат со предизвици,искушенија, се со цел да стекнат имунитет, т.е карта која им обезбедува уште една сигурна недела на ранчот

    Oваа емисија е навистина интересна, и многу корисна, ќе научите многу работи за здравата исхрана, правилното вежбање итн.Hа крај остануваат 3 финалисти, од кои еден ќе се здобие со титулата Hајголем губитник и ќе освои 250.000 долари, а сите елиминирани пред финале, ќе се борат за титулата Hајголем губитник од дома, во вредност од 100.000 долари
    Mе интересира колку ја следите?

    Jас ја гледам онлајн и во Aмерика се до 13 сезона, а во Aвстралија се до 7ма :)
     

    Прикачени фајлови:

    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Ја даваа и кај нас на МТВ1, ама прва сезона, и мене ме зафркаваат, дека ако продолжам да јадам, дека ќе станам како нив, па ќе ме пријават :lol:
    Интересна ми е, јас ја глеадав од време на време, имаше една интересна игра, каде погодуваа што има повеќе калории.
    Им даваат мотив на сите да ослабнат.
    И мене ми влеваат и страв, да ви кажам, дека може ѓуле да станам :$
     
  3. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Да да гледав нон стоп на МТВ даваа порано сеа нема.Иначе колку кила симнуваат брееј алал нека им е.
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Каај можам да ја гледам емисијава онлајн и ако може некој да ми каже во колку ја даваат на ТЛС од 18 и 10 или 19 и 10?
     
  5. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Aлал да им е душички колку се мачат за посакуваната тежина..а некои се бунат шо треба да ослабат 3-4 килца. :x :fubar: :fubar: :swear: :emo: .Душички се еј :sweat:
     
  6. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    Како прасенца ми се ,грев ми е кога плачат де за јадење ,де за семејство ,де тренерот ги тера да вежбаат. Тоа е, нека трпат за здравје и убавина . Чудно ми е како достигнале до таа тежина...
    Што ли јаделе толку ,колку јаделе,зошто ?

    Мене би беа мотивација за вежбање,се замислував како гуценце и јас ,не ми се допаѓаше замислислата :D и одма легнував нешто стомачни ова она .
    Татко ми ми викаше :- ти уште да вежбаш си ,кај не јадеш ,само ковчињата на тебе или чекај и ковчиња да не немаш ? :D

    И јас го следев шоуто порано на Мтв1,сега незнам дали се емитува воопшто и на која програма ако знае некој нека пише .
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Добар предлог за гледање на ова шоу. Порано го гледав и јас на мтв кога ќе го начекав ама сега мислам дека веќе не го даваат, па ќе го гледам на интернет. Се надевам дека и мене ќе ми послужи како мотив малку на спортски план да се активирам :D наместо да седам пред компјутер и да ги гледам хахахах.
    Браво за големите лузери, позитивно губат :)
     
  8. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    За жал кај нас го нема на Tv ама може да се најде онлине на интернет или на ју тјуб.Јас случајно налетав на 1 епизода и од тогаш па до сега ги имам гледа сите сезони и преку него почнав и јас да вежбам.
    Овде ќе ставам линк од 5 сезона http://www.youtube.com/watch?v=-sFuY2uzZgM 1 епизода кој сака мотивација за да почне да вежба ова е според мене најдобар начин.Во оваа сезона има 10 тима од по 2 натпреварувачи кои се се прекумерна тежина кои остануваат на 1 ранч околу 2-3 месеци.Таму се под постојан надзор од 2 фитнес тренери Bob Harper i Jilian Michaels.
    Би го препорачала на сите феминки ова шоу за да почнат да се хранат и живееат здраво. :D
     
  9. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    мотивации преку THE BIGGEST LOSER

    ова се неверојатни трансформации :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

  10. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    мотивации преку THE BIGGEST LOSER

    wow шоуво за мотивиранје петка...баш нешто као ова ми требаше за да не се отказувам фала многу ке изглдам една сезона сигурно :) (ако ови дебеливе(без навреда) мозат мозам и јас не сум ни 1 четвртина големи како нив :D )
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    мотивации преку THE BIGGEST LOSER

    HYа 7ми јануари почнува Hовата сезона во Aмерика, A тука некаде и Aвстралијанското, јас си ги гледам и 2те, онлајн, епизоди, најјако шоу е.
    Hа последното 13 во Aмерика, победи еден дечко кој за 3 месеца ослаблна прек 130 кила на шоуво :)

    еве го


    [​IMG]
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  12. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    мотивации преку THE BIGGEST LOSER

    јас ги немам гледано последните 2 сезони и едвај сега чекам да почне новата за 1 недела :D
     
  13. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    мотивации преку THE BIGGEST LOSER

    Јас на TLC си ги гледам,ама ретко,само кога ќе фатам.Мене лично не ме мотивира бидејќи и немам потреба од слабеење но нивното слабеење е и текаква мотивација.Тоа што за толку кратко време губат преку 100 е неверојатно,незнам како успеваат,браво :clap:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. mamma

    mamma Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    мотивации преку THE BIGGEST LOSER

    aj ako сакате пишете ми линк да ги гледам,или ако има торент да си ги слевнам уште поубаво.јас имам една сезона изгледано само.благодарам однапред
     
  15. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    мотивации преку THE BIGGEST LOSER

    http://www.free-tv-video-online.me/inte ... index.html овде можеш да ги гледаш онлине сите сезони :D