1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

H&M

Дискусија во 'Мода и стил' започната од guitar, 20 јуни 2012.

 1. Sarah123

  Sarah123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  18
  се сложувам за се со ова што си го напишала, единствено за штиклите што биле намалени од 80 евра, а јас искрено повисока цена од 45 евра во H&M немам видено.. :D
   
 2. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  86
  маркава е спас за мене,ко што немам живци да одам на шопинг со саати,едно влегување таму и се наоѓам,за саат време сум готова.какви попусти дури да не ти се верува,лани купив балетанки по 3 евра,биле 15 па ги намалиле,од сите бои по еден пар :D колку маички само по 3,4 евра имам најдено не знам ни сама,и многу ретко ги пробувам стварите.се ми се свиѓа,па и детските работи лелеее,не знам зашто сум мислела дека детските работи се поскапи,вчера бев баш и се изненадив,џабе,живо џабе,а преслатки работи ,се спремам викендов да ги опљачкам,посебно таа маичката со супермен мора да ја има бепчо мој :)
  Само продажбата онлајн не можам да ја пофалам,пред некое време нарачав ствари и многу долго чекав,месец дена може,си реков ај на интернет ако гледам помалце пари ќе потрошам дека знам што ми треба,ваму отиди и ќе купам се што ми треба и не ми треба,ама ете се зезнав.
  И пред некој ден гледав репортажа дека нивната облека се прави во Бангладеш и делумно е затоа толку ефтина,така да перење еднаш пред облекување обавезно,многу хемикалии и отрови имало.ама споредуваа и други модни куќи,зара,манго,сите содржеа многу хемикалии
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  облеката на H&M е незаменли...и жал ми е што го нема кај нас...
   
 4. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  4.986
  Баш пред некое време во Битола во едно ќоше случајно видов бутик каде што пишува H@M и искрено се зачудив кога видов.Влегов внатре и на сите парчиња облека цената им беше од 100 денари до 500,но на нив пишуваше дека се од турско производство.Имаше доста убави работи за тие пари ,но искрено не верувам дека тоа се оригиналните H@M по вашите кажувања :?: :) .
   
 5. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  597
  Пол:
  Женски
  единствена марка која држи квалитет, а е мн пристапна за сите :) ама ств е жално што ја нема кај нас.. :worried:
   
 6. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  6.073
  Допаѓања:
  81.221
  Јас ја обожавам оваа марка и имам доста парчина од неа оваа сукничка ми е последно купена,ја обожавам,и ова фустанче(сликите не се баш нешто но мислам дека доволно се гледа)
   

  Прикачени фајлови:

  На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anet4e

  Anet4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  26
  Го обожавам H&M :inlove: Кога одам во Шведска бидејќи брендот е нивни продавниците се преполни со ствари и еднсотавно се губам-не знам од каде да почнам,што прво да земам :rofl: Се ми е супер,облеката одговара на мојот стил,посебно ми се свиѓаат сукњичките,кратките пантолончиња-имам во цветни дезени,во риги,со ацтески стил.Исто ми се штосни обувките,а и добри се со квалитет.Треба да дојдат во и Мк,да ги истрошиме заштедите :rofl:
   
 8. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.908
  Дефинитивно најквалитетните парчиња облека се токму од H&M. Само најпофални зборови.
  Во Космос кога одам. Влегувам од вратата и одма лево е продавницата на H&M.
  Влегувам во продавницата и се ќе си искупам од таму....па потоа и не останува баш за да си купам од другите.
  Ама навистина пристапни цени.
  Баш летово една сукња си ја купив 7евра. Но каков чудесен материјал е. Колку прекрасно стои.
  Со се` си ја комбинирам.
  :)
   
 9. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.783
  Maison Martin Margiela for H&M....не се палам на мода толку у последно време, ама ова е бре дизајнерска бонбона!

  Се воодушевив само што ја ѕирнав колекцијата која стартува наскоро во избрани продавници низ светов...

  Епа за плакнење очи, чисто онака, ко на изложба, таман е :lol:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  ...
   
  На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.404
  Се вљубив во се што имаат, во јануари попусти кога ќе бидат ништо не ме вади од продавницава. Господ знае како ќе се донесам до дома.

  Во Солун (целите два пати кога сум била на шопинг |( ) немам најдено ништо, ама тука надокнадувам. Прво ептен ме бендисува што цело време имаат по некоја промоција. Денес начекав супер фустан на 30% попуст. Абе сон фустанов, дури за Нова Година мислам да го прошверцам, елегантно црно фустанче со чипка. Пред некој ден и панталони си најдов, какви што барав три месеци во Скопје.

  Се на се, презадоволна сум од маркава. Цените се пристојни дури и кога нема попуст (ама леле кога ќе има), квалитетот е одличен и моделите, бар за мене се супер. И имаат броеви нормално, Л им значи Л не ХС. :D
   
 11. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  6.073
  Допаѓања:
  81.221
  Морав да се надоврзам,броевите се секогаш С си е С,а од тука кога купувам пишува С а уствари врска си нема,купувам 2 модели фармерки С а од едниот до другиот цели 2 броја разлика :o
   
 12. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Прекрасни работи имаат значи...да не може човек да одолее.Имам многу работи во плакар од оваа фирма,достапни цени,а супер производи.Ми се допаѓа.Посебно сакам да се пофалам од градниците :inlove: секакви дезени,бои,материјали и ептен квалитетни,имам повеќе и не сеуништуваати по неколку години.Секое одење странство ги посетувам нивните продавници.
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.054
  Допаѓања:
  85.179
  Пол:
  Женски
  Во мојот град ја нема оваа продавница, но кога одам во Солун секогаш си купувам по нешто. Последно си купив темно зелени пантолони и ги 'утепав' од носење
   
 14. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  многу парчиња облека имам од H&M и стварно се многу квалитетни :)
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Прекрасни работи имаат,стварно. :inlove:
  Имам неколку парчиња и многу се квалитетни.
   
 16. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  967
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Најјаки сееее, ги обожавам! Стана ептен популарен светски тренд и во последно време сум од глава до пети во H & M... Си наавувам што од Солун, што од Бугарија затоа што таму ми се по ок цениве а и да прошетам малце де :lol: Ќе ставам слики кога ќе можам од некои парчиња последни што си ги купив.
   
 17. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам облеката од H&M. Штета што ги нема кај нас.
   
 18. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  967
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Последно што си купив од H & M:
   

  Прикачени фајлови:

  • 170820132092.jpg
   170820132092.jpg
   Големина на фајлот:
   351,6 KB
   Прегледи:
   194
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Имам купено неколки парчиња, вистина се добри :)
   
 20. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  29ти август се отвора H&M во Белград во Делта Сити.
  Сад и ово има у Београду! :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.