H2O: Само Додади Вода (H2O: Just Add Water)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maca-BT, 5 февруари 2012.

 1. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Барав низ темите, тема за оваа серија...ама слабо :/ Па решив да напрам, зато шо стварно е топ.
  H2O: Just Add Water е една од најуспешните Австралиски тинејџ серии, која некогаш се емитуваше на ТВ. Ја емитуваја на Ten, Nick. ,Jetix и Disney Chanel во периодот од 2006-2010.
  Серијата започнува кога три, сосем нормални, тинејџерки (Клио, Рики и Ема) имаат несакана незгода и по случајност паѓаат во античка пештера (на островот Мако), кога ја допираат водата нив им се случува трансформација која ке им ги промени животите за секогаш. Приказната ги следи трите, тотално, различни девојки кои секојдневно се соочуваат со типични тинејџерски проблеми, но со дополнителен потешкотија - тие се сирени со неверојатни моќи над вода.

  [​IMG]

  Мене ми е една од омилените серии, така да ако има некој шо ја има гледано, нека си се јави во коментар... :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Јaс ја имам гледано. Сите сезони. :)
  Интересна тинејџерска серија, а посебно ми се допаѓа музиката со која почнува серијата.
  http://www.youtube.com/watch?v=aix8C4MPTOA
  Омилена ми беше Рики. Па Клео. Срцки тие. И тој убав австралиски акцент. :wasntme:
  Интересна серија онака за опуштање.
   
 3. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Fuck Yeah ! Не сум само јас :rock:
  А за омилените ликој..тука сме исти ! :)
   
 4. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  70
  А да ми дадете некој линк за онлајн да ја гледам серијава ако знаете, пошто на замунда ја нема :)
   
 5. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  За онлајн слабо...
  Торент повели:
  Сезона 1 - http://thepiratebay.se/torrent/3598678/ ... -_Season_1
  Сезона 2- http://thepiratebay.se/torrent/4320612/ ... __Season_2
  Сезона 3 - http://thepiratebay.se/torrent/5514259/ ... r_Season_3

  Ако немаш слегвано од ваму на (Get torrent File) оди :).
   
  На nikiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  70
  фаала многуу !! уште подобро чим со торент :D
   
 7. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  119
  И јас ја имам гледано, ама мене омилена ми беше третата сезона со Бела и Вил ;)
  Најинтересна ми е последната епизода и посебно драго ми е што Луис се врати од Америка :D
  А инаку австралискиот акцент многу си го сакам :lol:
   
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Ја даваат сега на Popgirl првата епизода ја гледав,интересна серија.Ама после си реков ќе почнма да ја гледам и тап наредните епизоди ги пропуштив.И сега ја гледам кога ќе ја начекам :)
   
 9. Tikitiki

  Tikitiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Ja nemaonlajn na internet? Mora da ja simnam? :)
   
 10. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  119
  ^ Јас ја барав онлајн и не ја најдов. Има понекоја епизода на youtube ама ја нема цела. Најдобро ти е да ја симнеш :D
   
 11. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Од утре ќе се емитува оваа серија на местото од академија за танцување. :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Леле значи ја обожавам серијавааа :inlove: Како мала ја имам гледано, минатото лето сите 3 сезони ги гледав, ова лето исто и сега пак на Сител :rofl: Иначе немора да ги симнеш, еве јас тука ги гледав Сега ги има на Сител ама јас сепак да си кажам :lol:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  7.759
  Пол:
  Женски
  Ова серија е баш лесничка,за релаксија и секое лето обавезно си ја гледам. :)
  Многу ми се допаѓа тој австралиски акцент. :wasntme:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓа серијава. Како мала ја имам гледано и еве сега пак. :D
  За тие што сакаат да ја гледаат цела на интернет:
  http://watchseries.lt/serie/h2o:_just_add_water :)
   
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.583
  Допаѓања:
  17.957
  Пол:
  Женски
  На која програма и во колку сатот? :)
   
 16. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  На сител, во 9:50 ..
  Ја обожам серијава, неколку пати ги имам гледано сите сезони, сакам пак, ама не им се станува рано за една серија.. :lol:
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Порано,како помала ја имам гледано на Дизни кога се емитуваше.И сега ја гледам ако ја фатам сабајле :)
   
 18. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Многу е интеρесна сеρијава :D
   
 19. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Само дај боже сите 3 сезони да ги дадат :D
   
  На sara3 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.583
  Допаѓања:
  17.957
  Пол:
  Женски
  Јас си ја спуштив вчера серијата, си мислев дека по 40 минути е, а то по 25 биле.
  Интересна приказна ми е, ама некако ми е бледа, мислам дека можеле други глумци да најдат за серијава, некако не ми се вклопват, ме нервират. Да не збораме со акцентот, страшно ме иритира.
  Али за тепање време е супер, ми се бендисва :)