1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Halestorm (Хејлсторм)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од kitten622, 21 мај 2013.

 1. kitten622

  kitten622 Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  5
 2. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Фала Богу тема и за Хејлсторм !
  Ми се свиѓа бендов и тоа многу.Опасно добро свират во живо,а женската има страшен вокал.Страшен !
  I miss the misery ми е најомилена,а и многу добар cover имаат на Out ta get me од GN'R и Slave to the grind од Skid Row.Исто и Familiar taste of poison,и мноогу други :)
   
 3. TargaryenBurn

  TargaryenBurn Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  Пред некоја недела братучетка ми ми кажа за нив и оттогаш се повеќе и повеќе ги слушам. I don't miss you, I miss the misery :rock: Омилена песна ми е Daughters of Darkness, hands down.