Halloween (Ноќта на вештерките)

Дискусија во 'Канта' започната од smiley-32, 28 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Шминка ,нокти... Некој предлог ??
  Се ближи ноќта на вештерките :rofl: :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
 3. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  не се работи за истото!! Оваа тема е за костими,шминка нокти ...
  а таа тема е за празникот ! :worried: Немаат никаква врска овие две теми :P Во двете теми се работи за две различни сватри :?:
   
 4. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  2.061
  Пол:
  Женски
  Епа тогаш темата би требало да се преименува во "Идеи за Halloween".
   
 5. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  нека се преименува :lol:
   
 6. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
   
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  Ајде да отвориме тема 4ти јули. Денот на независноста, да печеме мисирка и да се собереме целото семејство, да се фатиме за рачиња да се помолиме а потоа да ја испееме американската химна

  Ноќта на вештерките? Костими маскирања? Тикви? Вештерки?
  Побогу кај живеете? Во кој филм сте влезени??? |(

  Лани купуваа и разменуваа луѓето поклони за божиќ и тоа на 25 декември.
  Луѓе живеете во Македонија, не се занесувајте.
   
  На The-Queen и crazylady им се допаѓа ова.
 8. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Не сме влезени во никаков филм |( планираме да правиме парти со другарките за Halloween и само барам идеја :worried:
  мислам аман !! :^)
   
 9. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Темата нека биде заклучена :o напишавме еден куп оф -топици :swear: а Tenkai никаде ја нема :worried:

  Едит : Не ми треба ништо !! :hai: :hai:
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.476
  Допаѓања:
  50.730
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.