1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Halsey

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Ketchup, 4 јуни 2017.

 1. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  39.650
  Ashley Nicolette Frangipane e пејачка и текстописец од Америка. Во 2014 го издава својот прв мини албум (EP) наречен Room 93. Во 2015 излегува и нејзиниот прв деби албум наречен Badlands кој ги содржи песните New Americana, Colors, Ghost... Вториот студиски албум излезе пред само неколку дена - Hopeless Fountantain Kingdom. Now or Never, Eyes Closed, Strangers во соработка со Lauren Jauregui се само дел од песните во овој албум
  Нејзинита музика е electropop.
  Покрај песните, нејзиниот стил исто така многу ми се допаѓа.
  Еве дел од песните кои ги спомнав погоре:  Што мислите вие?
   
  На Mr. Right, MagsDestiny и Someonespecial им се допаѓа ова.
 2. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  16.545
  Пол:
  Женски
  Предобра е, специфичен глас, убава музика, уште подобри текстови.
  И многу ми се допаѓа фактот што е своја и надвор од мејнстрим калапот на денешните женски поп ѕвезди.
  Дефинитивно најомилените нејзини песни ми се следниве пет:

   
  На Anna-marija. и Ketchup им се допаѓа ова.
 3. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.246
  Пол:
  Машки
  Прв пaт дoзнaв зa неa случaјнo нa Инстaгрaм oд еднa фaн стрaнa нa Сиa. Беше oбјaвенo видеo декa дел oд песните oд нoвиoт aлбум ги нaпишaлa тoкму тaa, пa спoделувaше импресии oд рaбoтaтa сo Сиa.
  Интереснo е штo нa 18 гoдини билa премнoгу сирoмaшнa, пa пoчнaлa дa oбјaвувa песни нa некoјa веб стрaнa и тaкa си јa плaќaлa киријaтa.

  Зa песните и кaкo пее не мoжaм мнoгу дa кaжaм, зaтoa штo сaмo еднa песнa имaм слушнaтo oд нејзиниoт нoв aлбум. Ќе се oбидaм дa ги преслушaм песниве штo сте ги oбјaвиле oвде. :)
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mando-diao

  mando-diao Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  29
  На 13.09.2019 излезе синглот Graveyard кој е најава за нејзиниот трет албум Manic кој треба да биде објавен во јануари 2020.Девојкава е мултиталентирана,има прекрасен глас,самата ги пишува текстовите за своите песни,свири на 5 инструменти,слика неверојатно.Со нејзината појава,харизма и говор таа е role model на нејзината генерација.Во видеово таа го слика нејзиниот автопортет 7,5 часа.Јас и се воодушевувам.

  www.youtube.com/watch?v=2HMCvRGraMw
   
 5. mando-diao

  mando-diao Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  29

  Објавено утринава(на полноќ по америчко време).Јас го гледав додека одев на работа во автобус.Можеби љубопитните околу мене помислиле дека гледам нешто што не се гледа во јавност (mooning).Заразна е и песната и видеото.:clap:(y)
   
  На sunshinebabe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sunshinebabe

  sunshinebabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2020
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  2.575
  Пол:
  Женски
  Halsey е бремена:inlove:
   
  На mando-diao и GirlWithACat им се допаѓа ова.
 7. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.763
  Допаѓања:
  16.838
  Пол:
  Женски
  Една од омилените ми е. Ми беа омилен пар, кога беше со G-Eazy, ама човекот не ја заслужуваше.
  Видов слика дека е бремена, баш ми е мило за неа.:inlove:

  Омилена песна: