1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Handmade Cosmetics Pura Perla

Дискусија во 'Лице' започната од pamelche, 1 јуни 2020.

 1. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  16.613
  Здраво на сите :hai:
  Брендот го открив случајно на инстаграм најверојатно преку некој Giveaway.
  Според нивниот опис се работи за бренд кој нуди природни производи за нега на кожа.
  Брендот нуди производи произведени од растителни масла и путери, боени со природен минерал - мика.
  Нивните производи не содржат парабени, сулфати, минерални малка и било каква синтетика која би можела да штети на кожата по долготрајна употреба, исто така не тестираат на животни.
  Како што можев да видам на нивниот инстаграм, нивниот асортиман содржи сапуни за лице и за тело, путери за туширање, масла за брада, маски за лице, серуми, пилинзи, балзами за усни и слично.

  Дали имате слушнато за овие прозводи? Дали сте пробале некои од нив?
  Споделете ваше искуство.
   
 2. ladydy13

  ladydy13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2019
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  Прекрасни производи, моментално го користам серумот и сум презадоволна. Користев исто маски за лице и сапун од активен јаглен, дефинитивно вреди:inlove:
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.337
  Допаѓања:
  80.195
  Пол:
  Женски
  Сега ја гледам темава, мене другарка ме навлече на козметикава и заљубена сум во Pura Perla, мирисите на сите работи што сум ги купила биле фантазија, а и составот им е одличен.
  Цените се слични како кај Lush, ама продуктите на Pura Perla мене многу повеќе ми одговараат и многу ги сакам.

  Најомилено нешто засекогаш: shower мусот со мирис на Јапонска цреша. :inlove:
  Спа-третман во тегличка, фантазија е! Ми мириса целата бања после капење. Има шеќер, но во комбинација со маслата воопшто не е груб за пилинг на телото, убав е и за бричење ама мене ми е жал да си го трошам така и си правам само пилинг.

  Путерите за тело ми се второ омилено нешто после мусот за туширање. Многу е убав тој со круша и фрезија. Нежен, ненападен, формулата е баш таман за да се размачка убаво и да не остави бела трага, многу малку е доволно за целото тело.

  Лабелата се преубави, ги пробав овошните со калинка и портокал, но најубаво ми е тоа со какао.

  Антиперспирантот е феноменален. Од сапуните имам пробано неколку, сите ми се убави и следен за купување ми е сапунот со луфа позади.
   
  На koritsaki и pamelche им се допаѓа ова.
 4. Ena05

  Ena05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Некој да не го има користено путерот за трудници?