HEAN - Green Master-нова фирма за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од olence86, 25 ноември 2014.

1. olence86

olence86 Истакнат член

Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Феминки не видов тема со овој наслов па си реков ајде да отворам за да ве прашам.
    Ако случајно мислите дека темава е небитна слободно може да се префли во канта!
    Една колешка ни донесе каталог од оваа фирма. Има убава декоративна козметика со пристојни цени,а исто така има и различни капсули, таблети за имунитет, несоница, стрес, подобрување на крвиот притисок и сл. Таблетите пишува дека се од фирма Gulibra ( green master ).
    Прашањето мое гласи - Дали некоја од вас воопшто знае за оваа фирма и дали користела некој од ваквите производи ?

На 1mama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MiaNmaR

MiaNmaR Истакнат член

Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    170
    Јас сум зачленета во неа и од козметиката имам користено пудра, коректор и некои креми па се покажале добро. Исто така има и парфеми јас имав порачано тестерчиња од сите и тие мн добро мирисаат и траат долго :) за таблетите незнам немам досега користено.

На 1mama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Westlife

Westlife Популарен член

Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    618
    Мене многу ми беа рапави рацет/испукани, дури ми крвареа по малку..Го користев кремот од Алое 150 ден. е во тубичка, јас сум презадоволна!!! Рацете ми се како бебешко газе,. Презадоволна!

На Jelenica и 1mama им се допаѓа ова.
  4. velesanka

velesanka Популарен член

Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    1.548
    има ли некаде онлајн каталог да се разгледа?

На 1mama, rainbowec и Smiley11 им се допаѓа ова.
  5. Westlife

Westlife Популарен член

Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    618
  6. 1mama

1mama Истакнат член

Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    37
    Каталогот е обемен,има многу производи,јас како нивен член си ги зимам со 30% а и има заработувачка :).Ако некоја од вас сака да се зачлени,пишете ми во порака,а за велешанки и кафенце може да пиеме по кафичите :)

На Aleksandra1977 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. 1mama

1mama Истакнат член

Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    37
    Инаку ја имам турмалинската маска за очи,главоболки и синуси веке јок,апаратот за сребрена вода,шампонот против косопад,и четките за заби ... Ептен сум задоволна,најмногу ми се свиѓа што се природни,без парабени и вештачки додатоци.