1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

HEAN - Green Master-нова фирма за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од olence86, 25 ноември 2014.

 1. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Феминки не видов тема со овој наслов па си реков ајде да отворам за да ве прашам.
  Ако случајно мислите дека темава е небитна слободно може да се префли во канта!
  Една колешка ни донесе каталог од оваа фирма. Има убава декоративна козметика со пристојни цени,а исто така има и различни капсули, таблети за имунитет, несоница, стрес, подобрување на крвиот притисок и сл. Таблетите пишува дека се од фирма Gulibra ( green master ).
  Прашањето мое гласи - Дали некоја од вас воопшто знае за оваа фирма и дали користела некој од ваквите производи ?
   
  На 1mama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MiaNmaR

  MiaNmaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  Јас сум зачленета во неа и од козметиката имам користено пудра, коректор и некои креми па се покажале добро. Исто така има и парфеми јас имав порачано тестерчиња од сите и тие мн добро мирисаат и траат долго :) за таблетите незнам немам досега користено.
   
  На 1mama му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  617
  Мене многу ми беа рапави рацет/испукани, дури ми крвареа по малку..Го користев кремот од Алое 150 ден. е во тубичка, јас сум презадоволна!!! Рацете ми се како бебешко газе,. Презадоволна!
   
  На Jelenica и 1mama им се допаѓа ова.
 4. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.519
  Допаѓања:
  2.422
  има ли некаде онлајн каталог да се разгледа?
   
  На 1mama, rainbowec и Smiley11 им се допаѓа ова.
 5. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  617
 6. 1mama

  1mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Каталогот е обемен,има многу производи,јас како нивен член си ги зимам со 30% а и има заработувачка :).Ако некоја од вас сака да се зачлени,пишете ми во порака,а за велешанки и кафенце може да пиеме по кафичите :)
   
  На Aleksandra1977 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 1mama

  1mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Инаку ја имам турмалинската маска за очи,главоболки и синуси веке јок,апаратот за сребрена вода,шампонот против косопад,и четките за заби ... Ептен сум задоволна,најмногу ми се свиѓа што се природни,без парабени и вештачки додатоци.
   
 8. Norah Jones

  Norah Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  481
  Пол:
  Женски
  Парфеми од Грин мастер, задоволни? Препорака?
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 9. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.113

  Јас работам со ова и во последно време растурив со нарачки за парфеми. Си купив и за мене, Том Форд-Lost Cherry. Предобар е и мноооогу трае.
   
  На Norah Jones и Bella2_ им се допаѓа ова.
 10. Norah Jones

  Norah Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  481
  Пол:
  Женски
  Која цена се парфемите сега?
  Не можам да го најдам на листата
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 11. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.113
  сега ќе ти пишам порака
   
 12. Norah Jones

  Norah Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  481
  Пол:
  Женски
  Ај објасни ми за зачленување како е
   
 13. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.113

  Те молам пиши ми порака, утре ќе ти објаснам.
   
  На Norah Jones му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Norah Jones

  Norah Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  481
  Пол:
  Женски
  Да ве информирам дека парфемите се добри, изгледа траат (јас не осеќам, ама други ми кажуваат дека мирисам), само што немаат ништо заедничко со оние од кои се инспирирани. На пример машкиот 624 пишува дека е инспириран од Paco Rabanne One million, ама е тотална спротиност. Ништо заедничко