1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Hellp синдром

Дискусија во 'Бременост' започната од debarmaalka, 27 јуни 2014.

  1. debarmaalka

    debarmaalka Нов член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Незнам дали се спомнало до сега, но барав во темите за бременост и гледам дека ја нема... ако не преместете ја...
    Сакав да прашам дали некој имал искуство со овој синдром, односно повеќе ме интересираше за бременост после овој синдром.
    За жал пред две недели ми го дијагностицираа и многу брзо состојбата ми се влоши, односно за нецели 20 саати, нешто што би требало да се случува барем една до две недели кај мене се случи за еден ден..
    Го изгубив бебето во 26 недела, и покрај тоа што се трудам максимално да бидам благодарна што ми го спассија животот, јас си тажам за моето бебенце...
    сакам да знам дали има уште некој кој го преживеал сето тоа, а имал втора бременост, и што правела за да се заштити, некој совет плус, освен од гинекологот се разбира...
    И за колку време останала бремена повторно??? фала ви девојки :)
     
  2. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.600
    Допаѓања:
    151.774
    hellp syndrom

    жал ми е за загубата ,ке сакаш ли да објасниш за што поточно се работи ,каков е овој синдром?