Help! mi treba pomosh za pesnata vezilka!!!

Дискусија во 'Канта' започната од MakiBiebs, 14 ноември 2013.

 1. MakiBiebs

  MakiBiebs Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Utre pravam pismena makedonski za pesnata vezilka i teshkoto, i sea vo vovedniot del treba da pisham za pisatelot blazhe koneski i lugjeto i rabotnicite vo minatoto, ama za blazhe koneski treba da napravam kao nesho da ne bide biografija tuku zashto bash vakov tip na pesna napishal itn. -.- Posle vo glaven del treba da pisham za stilski sredstva i simbolika, a posle u zavrshen del nz tochno sho da napisham... VAZHNO POJMA NEAM A ITNO E :@ HELPPPP!
   
 2. jasBia

  jasBia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  313
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Едноставно извези ја.
  Не дека немаш појма, се ти е дадено, знаеш што треба да напишеш, ама чекаш тука некој на готово да ти го напише.
   
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  69.671
  Пол:
  Женски
  Барање материјал во последен момент за подгововка на писмена работа :?:
  Е вакво нешто никогаш неможам да разберамм :x И на една друга 'очајна' феминка во една таква ситуација како што си ти сега и напишав следново : со едно кликнување за твоето барање на интернет можеш да најдеш 1001 работа кои ќе ти бидат корисни за да ти помогнат.
  Па затоа не чекајте помош од други верувај дека никој овде не е слободен да ти пишува состави и да мисли наместо тебе (можеби исклучоци има )
  После оваа можеби ќе ти делувам како лоша личност но верувај дека ова ти е најубавиот совет за во иднина и за твое добро :)
   
  На val2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. unconditionally

  unconditionally Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  35
  И јас имам за утре писмена и една од темите е таа за везилка.Сама се трудам да напишам,пробај и ти сама.Побарај податоци на интернет колку да добиеш идеја,а другото го имаш во песната.Се што треба е малку да се концентрираш и размислиш,и ќе имаш резултат. :D
   
 6. val2

  val2 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  Му благодарам на господа не изумрел човечкиот вид кој размислува реално И НЕ СЕ ПЛАШИ да го каже тоа пред сите.
  П.С. Не сакам со ова никого да навредам :)