1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

help

Дискусија во 'Канта' започната од rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, 26 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.030
  Пол:
  Женски
  de kazite nekoja strana na koja mozam celosno da gi citam knigite jas sum 2 a eve gi moite knigi
  1. Данта Алигиери „Божествена комедија“(Пеколот)
  ... 2. Франческо Петрарка „Канцониер“
  3. Џовани Бокачо „Декамерон“
  4. Мигуел де Сервантес „Дон Кихот“
  5. Вилијам Шекспир „Хамлет“ и „Сон на летната ноќ“
  6. Жан Батист Поклен Молиер „Тартиф“
  7. Пјер Корнеј „Сид“
  8. Лафонтен „Басни“
  . Жан Расин „Александар Македонски“
  2. Иван Крилов „Басни“
  3. Волтер „Кандид“
  4. Доситеј Обрадовиќ „Басни“
  5. Џонатан Свифт „Гуливеровите патувања“
  6. Даниел Дефо „Робинзон Крусо“
  7. Ричард Бах „Галебот Џонатан Ливингстон“
   
 2. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  А зошто не си ги побараш во библиотека? Сериозно. Не знам како можете да читате книги онлајн. Од самата помисла ми се чини дека ми отекуваат очите.
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.185
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.