1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Help!!!

Дискусија во 'Канта' започната од malecka15, 5 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    lele malecka ti se voshituvam na hrabrosta! pred nekoj den sakav da ti napisam da ne izbruvas i da razmislis dobro sto pravis, nesto vo stilot na dva pati meri-ednas seci, megutoa sega kako te gledam sto pisuvas..pa ti duso navistina go sakas toa dete..ti sakas da bides majka...se zasramiv od samata sebe koja imam 20 godini i vikam ne daj boze da mi se desi bremenost, ako se desi -abortiram. mozam samo da ti cestitam na hrabrosta,potrudi se da bides dobra majka :) CESTITKI

    p.s a kako reagira deckoto? toj e spremen na se ova?
     
  2. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    malecka15 извини, но не сакав да кажам дека се каеш или дека не го сакаш детето... Само сакав да те прашам како се чувствуваш ти и дали си задоволна од одлуката што ја донесе. Знам дека го сакаш и ќе го сакаш најмногу твоето дете се гледа по тоа што го пишуваш и секоја чест за тебе. Ќе ти држам среќа најголема и ти посакувам лесна брменост ;) Извини уште еднаш
     
  3. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Честитки на одлучноста и се надевам дека се ќе се среди.
    Мада моето мислење е, се во свое време.
     
  4. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    malecka bravo za tvojata hrabrost i resitelnost ti se voshituvam i ti ja posakuvam seta sreka na svet :D pozdrav gooooolemm
     
  5. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Stvarno sekoja cest ma hrabrosta.... Samo napred.. ;)
     
  6. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    MALECKA SE SI MISLAM DEKA IZMISLUVAS I SE PRETSTAVUVAS SO LAZEN IDENTITEI-IZVINI AKO SE LAZAMMMMMMMM A AKO E VISTINA CESTITO-POSLE TOLKAVO SEKSUALNO ISKUSTVO STO CITAM PO TEMIVE DEKA GO IMAS SIGURNO SI SPREMNA DA BIDES I MAJKA,SAMO MALKU ME CUDI STO VIKAS DEKA SI IMALA I SEKS SO DEVOJA,POVEKE PRAKTIKUVATE ANALEN OD VAGINALEN A USPEA DA ZABREMENIS,,,,,,,,,,OSVEN SITE VIDOVI NA SEKS SI TREBALA DA PRIMENIS I KONTRACEPCIJA
     
    На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. rjgdm

    rjgdm Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    40

    za raka i na lekar zaedno !! mozebi i e zbunet jas koga doznav deka bev bremena deckoto beshe so mene i beshe zbunet so denovi (kako i jas) .....mazite cudno reagiraat na takvi vesti :) duri se i smesni ,kutriot nedela dena bluese kako toj da bese bremen.....
     
  8. nanuska

    nanuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    12
    malecka 15 bravo alal da ti e samo kako prvo jas prv pat imav na 20 ati na 15 i dete a i tolkavo iskustvo neznam mnogu napredna generacija a sega i dete ali prasaj se kako ke go izgledas kako ke mu ovozmozis se so ke posaka i ne gledaj na toa majka ti i tatko ti tuku ti i decko ti a posebno ti edno e da sakas dete a dr e da mu ovozmozis mn kako so tebe ti ovozmozuvaat tvvoite razmisli malce ne samo za sega tuku i za ponataka so ke se sluci ne e tolku lesno da se ima dete prasaj gi i tvoite koi seta nadez ja imaat vo tebe a ti im ja skrsi
     
  9. tamy

    tamy Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    15 god si?? :worried: hm.....abortusot e steten za kako prvo.za tebe 2.za zdravjeto na matkata.....kazi mu na decko ti deka si bremena i odlucete sto ke napravite no pred da napravite nesto kazi na majka ti....ona sigurno ke te svane...mlada si i mala si toa da..no sudbinata e toa
     
  10. Taa

    Taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    69
    Mozes li da ostavis broj ili strana (dokolku imaat) ?
     
  11. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Prvo ti se voshituvam na hrabrosta ,navistina mada jas mislam deka ne e lesno da si majka na 15 god ne e se tolku rozovo kako sto izgleda,no sepak toa e tvoja odluka nie sme tuga samo za komentari so sreca neka vie i se nadevam deka ne gresis pozdrav A da bas sega mi tekna da te prasam nesto ,od postot za svekrvi i snai procitav deka idnata svekrva ti e kako majka,pa me interesira dali taa znae za ovaa tvoja sostojba i kako reagira??????????????
     
  12. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    znae , se preradva , i sega ne me ostava ni viluska da krenam , kako me razgalija :)
     
  13. nanuska

    nanuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    12
    i kaza na svekrvati a na majkati nemozes da i kazes ? e toa e malce cudno ok dodusa ti e strav ali sepak? ej a kolku godini si razlika so sega mazot ti?
     
  14. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    MAlecka 15 gledam deka rabotite ke se sredat poleka,poleka...
    Odluci deka ke go zadrszis bebeto..znaci ke stapis vo braK,KE ZIVEETE ZAEDNO?
    Pisi ni!Pozdrav.
     
  15. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    male4ko milo mi e sto sepak se se sredi se nadevam ke mu kazis i na majka ti pa i taa da bide srekna kako i svekrvati :) :) so sreki4ka pozz
     
  16. geri

    geri Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    36
    malecka 15 znaes li deka ke ti bide polesno koga ke i kazes na majka ti!podrskata sto ke ti ja dade majkati vo nikoj slucaj ne moze da se meri so podrskata od svekrvati!mislam deka krajno vreme e da kazes bidejki bebeto ne ceka toa raste brzo!
    bravo za odlukata,no ne se taka lesno kako sto izgleda,na pocetokot e navistina ubavo,no duri podocna pocnuvaat problemite!
    moeto iskustvo e slicno so tvoeto,samo sto jas go doziveav tri-cetiri god podocna od tebe,a za fakultet,setanje ic ne se nerviraj za se ima vreme jas postignuvam se!
     
  17. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    cekaj mene stvarno nisto ne mi e jasno nekako se mi se ispomesa negovite znaat "te razgalile" ne ti davaat viluska da krenes,tvoite neznaat ,a ti vece kaj nego li si mislam citajci gi tvoite statii po site temi se mi e izmesano ??????????????????????
     
  18. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Секоја чест за храброста, јас не би се одлучила на такво нешто. Ти посакувам многу среќа и среќен живот.
     
  19. TINA.B

    TINA.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo Malecka15. Odamna te nema na temava a bas me interesira kako se odvivaat rabotite ????????????????????????????????. Sekoja cest na odlukata da go zadrzis bebeto iako mislam deka si uste mala za takvi obvrski.A PRAVO DA TI KAZAM MISLAM DEKA SE ZEZAS SO CLENKIVE NA FORUMOV OD STO TI E DOSADNO A GLEDAM AKTIVNA SI VO POVEKETO TEMI ZA"SEX" I SO OGLED NA TVOITE 15 GODINI IMAS PROBANO MNOGU ( SI SMENILA 2 PARTNERA,SI PROBALA SO DEVOJKA,ANAL I :!: ....... ) IZVINI AKO GRESAM AMA TOA E MOE MISLENJE . POZDRAV
     
  20. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    I ne e samo tvoe mislenje i jas mislam maleckava neke da e malecka ,i takvi muabeti za dete od 15 god neznam dali se za falenje .Sekoj ima pravo da sI pisuva sto saka a do nas citatelite e kako toa ke go prifatime
    VISTINA ili LAGA
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.