1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

HELPPPP

Дискусија во 'Канта' започната од vikule89, 16 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. vikule89

  vikule89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  imam mnoguu golem problem na 17 god se omaziv i ostanav trudna koga bev vo sedmiot mesec od bremenosta mojot soprug pocina inaku bevme vrsknici ....dosta tesko go podnesov toa no po 2 god zapoznav covek koj navistina me dokrajci ...najprvin si skrati celi 12 god (bil vrsnik so tatkomi) potoa pocna da me maltretira i fiziki i psihicki.....na krajot i mojot sin....na krajot imav obid za samoubistvo.......po 3 godini od toj nastan zapoznav covek za koj mislev eka ke mi go smeni zivotot......mojot i negoviot tatko vo muabet se pronasle i resile da ne zapoznaat.....se zapoznavme no uste od samiot pocetok vidov deka covkot mn lze....mislev deka dokolku sum stroga i mu ukazam na toa deka sakam iskrenost ke se smeni.....po 2 ipol mesecivrska me zaprosi i jas se soglasiv....duri potoa toj si gi pokaza rogovite......lazenje agresija.....eve konkretno vcera bese rodendenot na in mi vo igrotekata dojde edna drugarka koja mu e rodnina na covekot so koj bev predhono vo vrska ...celo vreme komentirase pred rodninite i prijatelkite za na krajot da ni ja frli tortata vnoze ......potoa doma pokaza uste pogolema agresija a jas od strav zaradi predhodnite iskustva izbegav.....inku mozebi najgolem problem e sto nemam koj da me zastiti...tatkomi mene me obvini ......a majkami i negovite ne se sakaat....kazetemi ve molam sto da pravam i kako da se spravam so ovaa situacija
   
 2. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  А да завршиш со маживе на некое време и онака не ти требаат такви лудаци покрај себе. Разведи се, посвети се на детето, па млада си ќе запознаеш со тек на време човек што вреди, ама пред да започнеш ќе си размислиш „Трипати мери, еднаш сечи.‘‘, а не бракови на секое. И да се разведеш не верувам дека твоите ќе ти го свртат грбот и ќе те остават на улица, додека се снајдеш.

  А ова дека си скратил 12 години? :^) Како можеше да не му ги дознаеш вистинските години, а до брак дошло?
   
 3. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Мислам дека најдобро е да си го гледаш синчето, млада си, посвети се на себе и остави ги мажите. не ти се потребни за да си среќна. Се’ ова ти се случува зошто премногу избрзуваш со битни одлуки во живото, затоа остави го настрана љубовниот живот, на син ти му требаш најмногу ти, дај му ја таа подршка, нека расте исполнето со љубов, да се изгради во стабилна личност. Тој е најбитен.
   
 4. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
  Ти треба некој период во кој ќе бидеш сама и во кој ќе си се посветиш на себе и синчето. Ваков сопруг не ти треба. Разведи се и првично уживај во чивотот и во времето поминато со детето. А за понатака, биди попретпазлива во изборот на мажи. Со среќа!
   
 5. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  72
  А јас пак мислам дека сето ова е една добра измислица ! позз ;)
   
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Изгледа немате попаметна работа од измислување глупости, оди на Глам стик таму имаш еден куп вакви срања
   
 7. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  2.134
  Допаѓања:
  83.122
  Пол:
  Женски
  Здраво Викуле 89, мислам дека те познавам и те препознав по текстот! Човекот кој си го запознала е тотален идиот и незнам како си се нашла со него ?
  пред се е голем лажго и мислиш дека тој е оној правиот, го познавам и знам многу работи за него пред се пати од епилепсија и добива напади со што има забрана за возење кола затоа што може да му се случи во возење, типот е обвинет за семејно насилство од двата претходни брака и за тоа можеш да се увериш ако појдиш во суд и побараш податок за ова па не би сакала да бидеш и ти онаа која ке биде малтретирана, а покрај тебе и твоето семејство ! За ова највероватно ке биде и осуден на одлежување и на казна затвор ! сеуште не е разведен со втората жена па така брак со тебе во моментов е невозможен (а и непотребен за тебе, верувај), неплака алиментација за детето од првиот брак за што дополнително ке одговара на суд ,закрпил до каде што стасал ,а после ке треба некој друг да ги отплака неговите долгови !!! Првата жена го тужи за семејно насилство поради што ја малтретирал и во една прилика сакал да ја фрли од тераса !!! Втората ја тепал во повеке наврати и таа го обвинува за истото ,типот е тотален лудак и се надевам дека те мафта , а највероватно дека и не дозволува да бидеш во негова близина за да не ги гледаш поканите за на судење кои стасуваат !!! Вики незнаеш со кого си имаш работа, TOTALEN MANIJAK E !!! Oткачисе што можеш побрзо , знам дека си осамена и мислам дека оваа одлука со овој човек ако може да се нарече човек е донесена во очај !!! побарај помош од најблиските ,а јас ти стојам на располагање ако ти треба ! Поздрав
   
 8. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Јао, од кај ги најде сите овие информации? :^)
  Да не се советуваш малку повеќе самата :?:
   
 9. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.545
  Допаѓања:
  39.894
  Пол:
  Женски
  Совет мој ти е да баталиш мажи на некое време и да си се снајдеш сама со синот. А со оглед на тоа дека имас син, незнам како се мажиш пред прво да дознаеш се за луѓето. Очигледно многу лошо ги проценуваш луѓето па ќе мораш да бидеш м ногу претпазлива во иднина.
   
 10. Palestinec

  Palestinec Нов член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  17

  абе ти не си го запознала правиот човек..........пробај со женско може ќе ти тргне.............
   
 11. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  91
  исклучи ја турската серија што ја гледаш и излези малце да се прошеташ
   
  На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vikule89

  vikule89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  :))))))....koga site vie koi mislite deka ova e filmska serija izmislica ili laga bi se sobrale mozebi bi pomognale da stane takva no za zal ova e edna bolna reealnost koja jas ja ziveam i se nadevam nikoj drug ne ja zivee...TOCNO VAZNITE ZIVOTNI ODLUKI GO DONESOV PREBRZO....I TOCNO NA LUGETO NEIZMERNO IM VERUVAM I MISLAM DEKA SITE SE ISKRENI I FER KAKO MENE.....no vo kraen slucaj ne znam kako da se razdelam......sega veke koga cel grad me razbra.......VE ZAMOLUVAM SITE KOI SMETATE DEKA OVA E SEGA....BAREM NE KOMENTIRAJTE.....SAMO ZAVRTETE NOVA TEMA....VIKTORIJA
   
 13. vikule89

  vikule89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  I NA NEKOJ NACIN SITE STE VO PRAVO NAJVAZEN E MOJOT SIN.....NO NE GLEDATE OD DRUGA STRANA JAS MN MLADA OSTANAV SOSEM SAMA...I IMAM POTREBA OD VNIMANIE I NEZNOST...JAS NE GO SPORAM FAKTOT DEKA NA MOETO DETE MU TREBA VNIMANIE....NEGA I LJUBOV.....JAS PRASUVAM STO SO TOA STO IMENE MI TREBA ISTOTO.....INAKU VERUVAJTE MI NEMAM PODRSKA OD NIKOGO...AMA BAS.......NIKOGO......ZIVEEV SO MAJKAMI OVA VREME.......I SEKOGAS BEV POTURNATA....IAKO RABOTAM JAS NIKOGAS NE SUM PRDONESUVALA I TN.....
   
 14. anggell

  anggell Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  5.172
  Допаѓања:
  9.866
  Пол:
  Женски
  Океј се те разбирам млада си, ти треба човек покрај тебе, али премногу си избрзала. За да запознаеш една личност треба повеќе време, некогаш повеќе и од тоа што ние очекуваме. Како што ти кажаа другите феминки посвети се на синот, и тој е мала душичка зарем не е грев да гледа кавги помегу вас двајца, кога не иде не иде. Требало повеќе време да посветиш во запознавање па ако е права личност следува брак. Сега најдобро ти е да се разведеш. Немој да ме сфатиш погрешно али порано требало да мислиш кој што ке каже- кога веќе тоа ти е важно. Иако според мене не е важно кој што ќе рече, битно е како ми е мене во душата. Мој совет разведи се, посвети се на самата себе и на твоето сонце, и не избрзувај по потрага за нов брак, дури не барај веднаш и нова врска. Остави на времето, а што се однесува до твоите, не верувам дека ќе те остават сама, и кога би дошло до тоа побарај работа, да не мора да зависиш од никој. Ти посакувам се најдобро :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.