Hemel Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од detelinkaa, 26 август 2012.

 1. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  59
  Епа девојки овде би можеле да подискутираме за козметиката на хемел.
  Пребарав и мислам дека нема ваква тема, се извинувам ако сум дуплирала поради невнимание :)
  Имате ли нешто користено од оваа козметика и кои биле резултатите?
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  887
  Пол:
  Женски
  Прекрасни се сите производи. Јас и моите најблиски ги користиме, посебно мултивитаминските креми за лице, за петици, шампони... 100% природно и вашата кожа едноставно блеска! Топло ви препорачувам да пробате.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Имам користено неколку продукти од Хемел се декларира како природна козметика,а е и прилично квалитетна.Порано ја користев кремата за лице за осетлива кожа но ставав два до три пати во неделата затоа што се тешки креми и не одговараат баш за мрсна или комбинирана кожа,во составот основни состојки им се пчелин восок,мед,екстракти од зеленчук,растителни и етерични масла.Сите продукти дали се работи за крем или масло се става во мала количина затоа што се концентрати и тоа исклучиво на влажна кожа.Сега ги користам Мултивитаминското масло Fresh наменето е за тело и лице,јас го користам најчесто за лице веднаш ја освежува кожата ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата делува како пилинг. Инаку маслото содржи екстракт од лимон,портокал,вербена,авокадо,невен,морков.
  Ја користам и мултивитаминската крема за пети, инаку нејзината намена е за оштетена кожа и е мултинаменска значи може да се користи и за лице за проблематична кожа затоа што е антибактериска.
  Го користам и сапунчето за лице со лаванда и жалфија и од него сум многу задоволна до сега имам потрошено неколку по ред,воопшто не ја суши кожата напротив ја прави многу мека.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Јас го имам користено маслото за целулит и можам само да кажам дека е преубаво
  И не само што немав целулит туку намалив во кг, обем, но и внимавав што јадам.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. laill

  laill Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам дали некој ја користел кремата против акни од хемел, колку сте задоволни и дали навистина прекинува ново излегување на акни?
   

  Прикачени фајлови:

 6. beautifullife123

  beautifullife123 Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  9
  Сте користеле ли шампон против мрсна коса? Има ли некакви резултати?
   
 7. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.777
  Пол:
  Женски
  Девојки, дали може да ми кажете каде можат да се набават производиве на Хемел ?
   
 8. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.513
  Ги има во џамбо веро, а има и дистрибутери. Членството мислам дека е безплатно. Одлични се и ви ги препорачувам.
  Јас кремата за пети ја користев и за раце.
   
  На only44you му/ѝ се допаѓа ова.
 9. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.777
  Пол:
  Женски
  За жал, јас не живеам во Скопје. Друго место да не знаеш? Во Рамстор или во Тинекс да не си видела ?
   
 10. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.513
  Е не знам.
  Од кој град си? Ако сакаш нареден пат ке им побарам информации за дистрибутери од твојот град па ке ти пишам.
  Инаку производиве се ефтини, ама одлични
   
 11. clarcks

  clarcks Нов член

  Се зачлени на:
  8 април 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  И не само што немав целулит туку намалив во кг, обем, но и внимавав што јадам.