1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Hercules - The Legendary Journeys

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Nightwalker, 22 октомври 2011.

 1. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Од денес, секоја сабота и недела на Сител во 13:15 ќе даваат Hercules - The Legendary Journeys.
  Лично, се работи за мојот омилен херој од детството, чии филмови на БТР и Едо не ги пропуштав, и повторно се радувам ко мало дете што ќе ја даваат серијата, има 111 епизоди (+ петте филмови што ги споменав). :)
  Она што ми се допаѓа, покрај митолошките елементи кон кои серијава се потпира, е што не се работи за класична „Оди и тепај се' пред себе“ серија; Напротив, изобилува со хумор, лекции за човечките морални одлуки и секако, убави жени покрај Херкулес.
  А што се однесува до вас, девојки, верувам дека самиот Кевин Сорбо ќе ви биде доволна причина да ја гледате оваа уникатна серија, една од најпопуларните во филмската историја.
  Добредојдени се Вашите мислења и ставови околу серијава, а јас одам да си купам пуканки и да се спремам за 45 минути уживанција.
  Уживајте и Вие! :)

  http://www.youtube.com/watch?v=5KbftJIY7sk

  *Една од најдобрите филмски песни што сум ја слушнал... Ever! :)
   
  На LadyNN му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  И јас видов дека ке почнаат да ја дават на Сител од викендот.. ми текнува како мала колку ги сакав, како Херкулес, така и Зина :D. Мислам дека се снимувани во ист период (ако не сум грешка) и се појавуваат мегусебно во сериите. :)
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Xena ти е таканаречен „spin-off“ на Херкулес, односно се појави прво во неговата серија, и откако наиде на одличен прием кај гледачите, си доби и сопствена. :)
  И двете се еднакво прекрасни, но Херк си е Херк. 8)
   
 4. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  Осеќав дека ќе ја начекам темава, осеќав! :D

  Херкулес, серијата од моето детство. Од што ми е смешна ми е закон, и дефинитивно и јас ќе ја гледам. Подобро тоа отколку турскине бљувотини.
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Виде на ФБ, не дека предосеќаше. :P

  И за во иднина, те молам немој во ист пост да ги спомнуваш и Херкчо наш, и тие, „алтернативните серии“...
  Грев е тоа.
  :wasntme:

  Edit: По 2 епизоди даваат наеднаш, епа закон!!! 8)
   
 6. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Ја обожавав серијава порано, а и сега обавезно ја пратам. Баш вчера и Македонија ја спомнаа (демек да купи Херкулес имот таму) :lol:
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Обавезно ги гледам. Отсекогаш го сакав Херкулес и не можам да си дозволам сега да не ги гледам епизодите.
   
 8. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  HERCULERS - THE LEGENDARY JOURNEYS!! :)

  па вака серијава.. е добра.. хах и незнам шо друго да кажам освен дека добро е вака да има некоја серија како Зина и Шина исто.. како те водат низ историјата така се повеќе знаеш за некој си бог или незнам ти таму што.. :)
   
 9. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  Мислам дека не го даваат повеќе на сител така? Штетa :/