1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

HIM (ХИМ)

Дискусија во 'Канта' започната од psychic, 29 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Хим се финска рок група формирана во 1991 година. Главнио вокал е Вили Вало, гитаристот Мико Линдстром, басистот Мико Пананен, клавијатура Јан Пуртинен и тапанистот Мика Карпинен. Досага имаат издадено 8 албуми. Жанрот е помеѓу љубовен метал, алтернативен рок и метал, дарк рок. Симбол е хартаграмот, а симболизира добро и зло, односно сеприсутниот дуализам.
  Мене ми се допаѓаат најмногу песните:
  http://www.youtube.com/watch?v=-ELa3r9oM1c
  http://www.youtube.com/watch?v=UDreWd3fHj8
  http://www.youtube.com/watch?v=I1qrCOBrZDg
  http://www.youtube.com/watch?v=e8ni06AaTmA
  http://www.youtube.com/watch?v=Md_9U3ZBF8g
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.113
  Допаѓања:
  56.364
  Пол:
  Женски
  grupi-i-izveduvaci/him-him-t5486/
  psychic пребарај ја категоријата дали веќе постои таква тема пред да отвориш нова. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.