babylove овошни кашички

HIT WORKOUT

Дискусија во 'Фитнес' започната од Ivaphkare, 26 јануари 2021.

1. Ivaphkare

Ivaphkare Активен член

Се зачлени на:
    11 декември 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    25
    Здраво, дали знаете некоја апликација или јутуб канал со HIT exercise (тренинг со висок интензитет, исто така наречен тренинг со интермитентен тренинг со висок интензитет или спринт-интервал, стратегија за кардиоваскуларни вежби наизменично кратки периоди на интензивно анаеробно вежбање со помалку интензивни периоди на опоравување)
    c8ec57c7587220e460adece620874eb6--life-fitness-woman-fitness.jpg d56613be2a0a42bc70a6dda5f431ce06.jpg 97eaa3ff9ece9c58ba24bf86822a3fc4.jpg

На happiness! му/ѝ се допаѓа ова.
  2. M Bison

M Bison Активен член

Се зачлени на:
    29 април 2020
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    160
    Insanity може ако спаѓа во HIT.

На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Stephen Amell

Stephen Amell Истакнат член

Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    13.609
    Памела прави исти вежби. Ќе ја најдеш на YouTube, Pamela Reif и се вика каналот.

На Ivaphkare му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angie1432

Angie1432 Истакнат член

Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    1.890
    Допаѓања:
    10.223
    На Памела вежбите, од тоа што имам видено не се баш вистински hiit затоа што не прави паузи, а тука би требало да има одреден интервал на вежбање и после одмор, на пр. 30s вежби, ама тоа да бидат високо интензивни и 30s одмор(или пак место целосен одмор вежба со низок интензитет).Ваков вид на тренинг е многу ефикасен за согорување вишок масти.

Инаку, на јутјуб имаш многу вакви, само пребарај HIIT и разгледај си кое ти одговара.Јас би ја препорачала Natacha Oceаne, ама таа има повеќе на инстаграм најди ја.

Последна измена: 24 февруари 2021
  5. Ivaphkare

Ivaphkare Активен член

Се зачлени на:
    11 декември 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    25
    Ти благодарам, убаво објаснето ќе пребарам

На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Cosmic Girl

Cosmic Girl Истакнат член

Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    1.197
    Вчера ја најдов и го извежбав овој час:

Ми дојде напорен како за прв ден, ама па интересено ми беше, динамично некако и успеав - го завршив :muscle:. Малку имам денес воспаление на мускулите на нозете ама не повеќе од други пати што сум имала, се трпи :D. Прв пат вежбам HIIT откако малку читнав за него и не знам што да очекувам искрено. Наводно не се препорачува за секој ден да се вежба, најмногу 3-4 пати неделно и да не се предолги часовите оптимално било 20-30 минути. Овој час беше подолг - 40 мин., ама со тегнењето на крајот, пак е реално некој пола саат, па решив да пробам. Има на каналов и распоред за вежбање за цел месец Март и секој ден објавува ново видео со нови вежби, па се надевам нема да ми стане монотоно, тоа ми е најголема причина зашто се откажував од одредени типови тренинзи. За HIIT треба и некои реквизити да имаш - тегчиња, ленти за отпор, ролер од пена и сл. Јас добар дел ги имам веќе, така да ми одговара.

П.С. Корегирајте го насловот на дискусијата во HIIT (со две и) :)