1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Hot Shapers

Дискусија во 'Фитнес' започната од sarmaprilep, 27 јуни 2014.

 1. sarmaprilep

  sarmaprilep Нов член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Ги има ли некој купено хеланките за слабеење Hot Shapers и дали има резултати ? :) И дали се исклучиво за женски?
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
  Само вежби можат да ти помогнат за слабеење, а хеланки и слично, не.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 3. B-O-N-I

  B-O-N-I Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  15
  Ги земав и ќе ги вракам...Се осекам како во оклоп кога ќе ги облечам...шушкаат многу и не се удобни ич.Џабе парите....да те фати нервоза и сафра во нив....тврд материјал е.....катастрофа
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AnA909

  AnA909 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2015
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Некој друг искуство со хеланкиве? Сакам да ги купам ама сеуште се мислам.
   
 5. Miss Flower

  Miss Flower Нов член

  Се зачлени на:
  25 мај 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Јас ги купив пред месец дена Hot Shapers и мене многу ми се допаѓаат. Единствено што не ми се допаѓа е тоа што кога се движам шушкаат ама не е нешто кој знае што па да нервира. Инаку кога ги носам по дома потат онака кожата ти е влажна, али кога вежбаш потат и тоа многу.... Јас неодамна почнав да вежбам и редовно ги носам и пот ми течи по нозете а кога носам чорапи скроз ми се мокри од пот, вода течам....Задоволна сум од нив бидејќи мене ми беше битно кога вежбам многу да се потам и тоа ми успеа со нив... А кога сум дома секогаш ги носам.... Е сеа да очекуваш дека носејќи ги магично ќе ослабниш, како што тие велат на рекламата не е така....Само со вежби ке ослабниш..а хеланките ќе ги убрзаат за нијанса резултатите од вежбањето, со тоа што повеќе ќе се потиш...
   
 6. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.387
  Допаѓања:
  2.558
  Пол:
  Женски
  Мене ми се совршени,јас ги зедов бидејки тешко се потам, а сакам да ги ослабам баш нозете, хеланките се чудо.. страшно потење.. Само материјалот не е баш квалитетен брзо се отпуштаат конци.. За по дома се екстра.. А ги носам само кога вежбам.. И како што напишала феминката над мене, баш така е пот ми течи од нозете :)
   
  На Avokado и мишелџ. им се допаѓа ова.
 7. Macheto07

  Macheto07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Дали некој што ги има користено може да ми каже дали има резултати во пределот на стомакот и нозете, бидејќи јас сакам да ги земам највеќе поради долниот дел на стомакот и на нозете имам целулит. . . .
   
 8. DamnGirl98

  DamnGirl98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  382
  Пол:
  Женски
  Истиот проблем го имав и јас и да ти кажам ич да не размислуваш и да си ги земиш, јас ги имам веќе 3 години и ми исчезна и поголемиот дел од целулитот а и си ја достигнав тежината која ми одговара. Ама ако веќе ги земиш пробај да вежбаш секој ден, дури не испотиш многу. Ако го правиш тоа уште при првата недела ќе забележиш резултати
   
 9. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  1.684
  Не се лоши, но лично мене ми беа неудобни.
  После вежбање мораш обавезно да се тушираш, а најбитно од се после 2-3 дена користење мораш да ги переш.
  Најубаво е со најлонска фолија испоти се и фрли ја.
  Ги има истите резултати, но ако си се одлучила купи ги најпрво од се пробај види како ќе ти одговараат доколку не се осеќаш удобно во нив подобро не давај пари бидејќи не е нешто евтино.
   
  На DamnGirl98 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DamnGirl98

  DamnGirl98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  382
  Пол:
  Женски
  Леле и мене ме нервира најмногу тоа со перењето (facepalm)
   
  На Osamena devojka и ToksycznaReakcja им се допаѓа ова.
 11. Macheto07

  Macheto07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Од јануари ги немало веќе во Топ Шоп,сега незнам од кај може да ги купам -.-
   
 12. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  1.684
  Пробај да побараш на Али Експрес или пак во продавница за фитнес опрема.
   
 13. мишелџ.

  мишелџ. Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Ги има од aliexpress да ги поρачаш аκо саκаш, инаκу баш κаκо што ти κажаа, неможеш маѓично да ослабнеш само од тоа што ќе ги носеш, а за потење потат, значи посебно κај κаρдио, κога вежбаш во тρенеρκи се потиш сеκаде освен на нозете, и од таа гледна точκа ти помагаат, ама κаκо и да е најбитно ти е да вежбаш. Што се однесува до матеρијалот не е баш κвалитетен, ама не е ни толκу за ниκаде да ти се напρават паρтал по 1 месец, значи веќе 2 год ги имам и само на едно место ми попуштија малκу ама ги сошив и не е пρоблем, а маичκата сеуште ниκаде не попуштила. Хеланκите ги опфаќаат нозете и долниот дел од стомаκот. И мој совет, аκо си ρешена да вежбаш, κупи ги , и побρгу ќе топиш κалоρии и целулитот ќе го намалиш и ќе се потиш мн повеќе од во обични хеланκи или тρенеρκи, ама за да ти стојат само во шκаф и да собиρаат пρашина, не давај џабе паρи. :)
   
 14. Chanell*

  Chanell* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  32.294
  Пол:
  Женски
  Каде да ги најдам ?
  Во топ шоп ги нема, а од али експрес не ми се чека некако..
  Ако знаете некаде каде ги има, известете ме.
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  2.515
  Јас ги имам и ги користам додека вежбам. И дефинитивно повеќе сум испотена со нив отколку со обични хеланки.
   
 16. Chanell*

  Chanell* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  32.294
  Пол:
  Женски
  Од каде ти се?
  Ауу 2 месеца се мачам никаде да најдам
   
 17. martovsko cveke

  martovsko cveke Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2017
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  https://www.aliexpress.com/item/Hot...ae-4954-9621-bcb976a51cca&transAbTest=ae803_2
  и земете еден број поголем ,зашто јас порачав пред две години ,и слабо ги носам баш поради тоа што ми се кнап,и не се баш како на рекламата да го покриваат стомакот или да ги превиткуваш,многу се плитки,и секако на алиекспрес се каде каде поскапи од топ шоп каде јас коа ги купив беа околу 1900 ден,а јас ги порачав за 350 денари така некао тогаш и доларот беше помалку
   
  Последна измена: 6 август 2017
 18. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.274
  Пол:
  Женски
  Jas gi Imam helankite hotsahpers mnogu sum zadivolna od niv mnogu potat druri I koga ne vezbas samo koga odis suskaat onaka se super
   
 19. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.274
  Пол:
  Женски
  A fb imase Edna strana se vikase se na kup jas tamu gi naracav
   
 20. lovely girl M

  lovely girl M Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  Jas iskreno gi imav I gi frliv:)
   
  На Milobebence и Osamena devojka им се допаѓа ова.