1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

HP - (Hewlett-Packard)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Ana3567, 5 септември 2017.

 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  HP - (Hewlett-Packard) Sillicon Valley - USA
  Компанијата Hewlett-Packard (најчесто наречена HP) е Aмериканска мултинационална компанија за информатичка технологија со седиште во Palo Alto,California. Се разви и обезбеди широк спектар на хардверски компоненти, како и софтвер и услуги поврзани со потрошувачите, малите и средните претпријатија (SMBs) и големите претпријатија, вклучувајќи клиенти во владата, здравството и образованието.

  Компанијата е основана во автомобилска гаража во Пало Алто од страна на Вилијам "Бил" Редингтон Хјулет и Дејвид "Дејв" Пакард, и првично произведе линија на електронска опрема за тестирање.

  Facebook : https://www.facebook.com/HP/?ref=page_internal
  Instagram : https://www.instagram.com/hp/
  http://www.hp.com/country/us/en/welcome.html

  Hewlett Packard in Palo Alto-Article-201404072005.jpg
   
  На Miki4eca, Eva22 и teteks им се допаѓа ова.
 2. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Можеби наредниот пат кога ќе купам компјутер ќе биде хп.
   
  На Miki4eca, Eva22 и Ana3567 им се допаѓа ова.
 3. Jane.Birkin

  Jane.Birkin Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  1.939
  Пол:
  Женски
  Jас си купив лаптоп скоро од HP и многу сум задоволна, многу е брз и има добри спецификации. Малку на почетокот ми беше тешко да се навикнам на Windows 10 aма сеа е се океј :)
   
  На Miki4eca, Eva22 и Ana3567 им се допаѓа ова.
 4. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  34.191
  Зашто јас цел живот живеам у заблуда дека се вика Хулијард Пакард? :|
   
  На Eva22 и Ana3567 им се допаѓа ова.
 5. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  haha :D
   
  На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  i jas imam i super e
   
  На Miki4eca, Eva22 и Jane.Birkin им се допаѓа ова.
 7. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
 8. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  I jas imam HP :l:
   
 9. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски

  ovoj e sovrshen :inlove:
   
 10. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  HP najdobrata kompanija za laptopi so Apple
   
 11. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  Пред да го купам овој лаптоп, долго време имав HP и ме служеше беспрекорно со години.
  Можеби следниот ќе биде пак HP:)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.