1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Hypospadias - Хипоспадија

Дискусија во 'Бебе' започната од bekuta, 30 октомври 2010.

 1. bekuta

  bekuta Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Имам синче со hypospadija penoskrotalna дали некој од вас го има истиот проблем, мозе да си помуабетиме, и за совет. Ние веке го опериравме две операции.
   
 2. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.026
  бекута отворот на пенисот на вашето синче е на долната страна,се надевам со операција се е средено.немам такво искуство ,но имам читано дека таквите деца по операцијата нормално можат да функционираат,доколку тоа се среди додека се мали.
  поздрав :*
   
 3. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  И синчето на едни пријатели се роди со оваа вродена мана, па сега бараат каде може дур е помало да се оперира за да не му пречи утре кога ќе порасне... Кој прави вакви операции кај нас?
   
 4. Slavka 28

  Slavka 28 Активен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Фани ние бевме пред една недела во Систина, доаѓа доктор од Белград, многу стручен таму бил број еден хирург. Ние имаме фимоза :( ама знам дека тие пред нас што влегоа детето беше со хипоспадија рекоа дека ќе го оперираат.
  Искрено и мене паника ме фаќа, не сакам да завршием со операција, ама залепена му е кожичката :(
   
 5. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  А како се вика докторот, дали имаш контакт да се јават да прашаат, добар ли е, како поминавте вие?
   
 6. Slavka 28

  Slavka 28 Активен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  На Fani80 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
 8. Didi666

  Didi666 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Мојот син не мочκа κаκо што тρеба. И сκоρо увидовме оти има болест на пенисот таκанаρечена HYPOSPADIAS. Доκтоρот ни ρече ќе тρебало опеρација. Жени ајде аκо неκоја го имале овој ист пρоблем да ми пиши
  hypospadias.jpg
   
  Последна измена од модератор: 29 мај 2018
 9. Didi666

  Didi666 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Мене ми дадоа упут за во сκопје во дρжавна болница κај Миле Петρовсκи. Ви се молам неκоја да пише κаκов е тој доκтоρ да не патуваме толκав пат за џабе, и да ми пише κога тρеба опеρација плсссссссс
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.106
  Допаѓања:
  194.032
  Пол:
  Женски
  Немам искуство со докторот, ама како што гледам, тој е на детска хирургија. Ве испратиле за консултација и убаво е да отидете да види што е и како е, и тој ќе ви каже дали и кога е потребна операција. Никој друг тоа не може да ви го каже.
   
 11. Didi666

  Didi666 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Бевме кај докторот и ни кажа средна имаме. Една жена ми го препорача др Ристо Симонов од Систина. Ако некоја била кај овој доктор или било кој во систина нека ми пише, сакаме таму да му ја правиме операцијата.
   
 12. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.389
  Допаѓања:
  70.095
  Пол:
  Женски
  Докторот Симеонов беше директор на Хирургија мислам, сега е во Систина и сум слушнала дека е добар. Моето од Крипторхизам (неспуштен тестис), го има оперирано Перо Петровски, тој се пензионирал од Хирургија и моментално слушнав дека и тој е во Систина, но незнам дали оперира. Кој и да одбереш, нека биде доктор со искуство, доктор од детска Хирургија што се има таму префрлено. Нас сега ни следува уште една операција од кила и ке го оперира Миле Петровски, на Хирургија. Повеќе верувам на овие доктори со поголемо искуство. Миле што ви рече, он не оперира такви работи?
  Закажи си и една контрола во Систина, таму најдобро ке те упатат.
   
 13. Didi666

  Didi666 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Миле оперираше и таму имаше еден негов асистент или незнам што му беше и ми вика џабе ќе го чекаш миле бидејќи и тој истото ќе ти го рече. Инаку ми рекоа дека имаме средна хипоспадија и да дојдеме за 6 месеци бидејќи најдобро било да се оперира после 18 месеци. А јас како што се информирав најдобро било до 18 месеци. Една жена таму ми го кажа Симеонов и сега планирам да му се јавам
   
 14. Butterfly**

  Butterfly** Нов член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво, ако може да ми кажете искуство со д-р Симеонов, во врска со хипоспадија, дали направивте операција, и на колку месеци е најдобро да се направи, ти благодарам.
   
 15. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Д-р Симеонов е сега во Систина и е одличен хирург, нема да згрешите ако се одлучите за него!
   
 16. @Newmam@

  @Newmam@ Активен член

  Се зачлени на:
  5 март 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Дали некоја членка го има правено бебето операција од хипоспадија во Систина кај др.Ѓорѓевиќ да ми каже која е цената отприлика за операција таму. И дали навистина тие деца со хипоспадија имаат помал пенис понатака, дали се скратува со операцијата. Синчето е 7 месеци и има хипоспадиа, отворот е на главичката на пенисот, ама не е на средина туку настрана малце. Ви благодарам однапред.