1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

I need a help !!!!

Дискусија во 'Канта' започната од belieberka, 22 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. belieberka

    belieberka Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Vaka, bidejki sum mnogu zbuneta i isplashena mi treba odgovor za najbrzo vreme.... Minatiot petok t.e. na 12.04 mi dojde menstruacija a vo sredata 17.04 mi zavrshi, a ovaa sabota 20.04 imav nezashtiten odnos so dechko mi. Toj mi tvrdi znachi 100% e siguren deka navreme se trgna (pred da mu isteche spermata) ama jas ne sum bash sigurna me faka panika... Prashanjeto mi dali ako napravam test za bremenost ke mi dade vednash rezultati ili kako sho mi kazha edna drugarka treba da chekam najmalce dve nedeli ? Dechko mi mi reche da odam na pregled kaj ginekolog ama sepak sakav da prasham ako znae nekoj od vas dali vednash ke pokazhe rezultati testot da ne odam na ginekolog posho malce sram mi e a i ako nedajbozhe mi go soopshtat toa od sho se plasham (deka sum trudna) mislam deka ke umram ushte kaj gimekologot nema do vratata da stignam...Ve molam ako nekoja od vas znae neka mi kazhe vo najbrzo vreme...:(
     
  2. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.130
    Допаѓања:
    10.723
    Пол:
    Женски
    Не си трудна, и нема ништо да направиш со тест за бременост.
    И на твои 17 години, веќе треба да одиш на гинеколог за контрола, особено кога си сексуално активна, а не да се плашиш од него.
     
  3. belieberka

    belieberka Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Ti mislish mene do toa mi e dojdeno sea da proveruvam kakvi i kolku mislenja na ovaa tema se otvoreni ? Sepak fala za i ovoj ni malce uteshliv odgovor sho nikako ne mi pomogna :)
     
  4. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.130
    Допаѓања:
    10.723
    Пол:
    Женски
    Ти сакаше одговор најбрзо што може, и ти го дадов. Трудна не си.
    А подолг одговор, убаво објаснето зошто не може да си трудна, како функционира тестот за бременост, дали треба да одиш на гинеколог, тоа се го има во друга тема.
    Ја разбирам паниката, ама верувај ми дека сто пати помирна ќе си била да прочиташе низ форумот, отколку да чекаш некој да ти врати на твојата нова тема.
    И бидејќи брзо ќе ја заклучат оваа тема, еден совет кој ќе ти биде од помош, се надевам :wasntme: . Овојпат непотребно си се исплашила, ама за да не дојде до тоа, информирај се. Низ целата категорија секс има многу теми кои ќе ти помогнат, и ќе ти овозможат пристап до многу работи кои треба да ги знаеш (и ти, и секоја друга сексуално активна девојка).
    Не ми беше поентата да бидам отсечна со мојот одговор, но навистина сметам дека како членка/посетителка на форумов на дофат имаш се што ти е потребно да се информираш на секоја тема, и нема потреба од паничење и страв. :)
     
  5. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    друг пат пред да направиш нешто размисли за последиците
    и користи презерватив
    а за гинеколог посета-мислам дека ти е време - да ти разјасни некои работи пред се си женско
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.