1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Idenje ili raskinuvanje (spored toa dali me saka)

Дискусија во 'Канта' започната од 123.Maki-first, 29 април 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    izvinete za latinicava :worried: Ve molam za mislenje, sto tocno da pravam, navistina si zakaskav... Ke pocnam otpocetok, ke probam da skratam
    So eden idev 3 meseca, postojano skar\smir pravevme. Denta koga toj docnese, togas idevme dve nedeli, se zap so ubav 5g postar od mene mentalen drugar na mojata pomala sestra :$ vednas pocnavme da se karame, no se oddlecivme za da mi dade sovet zasto sakav da raskinam na ovoj sto docni. Ne raskinav, no ovoj mi se tupna vo drustvo zasto svoe bas i nemase, se smuva so 2 od drustvo, tie si se bff megju sebe, nesfatlivo, mu se pravese drugar n decko mi, a sekogs se izbacuvase so glupav komentar so tocka na kraj na objavite od decko mi na moj dzid. Se sluci da raskinam kako sto praev sekoja nedela so deckoto i sekogas jas se lutev i brisev statusot Vo vrska so......na fb. Ovoj mi pobara br, mu dadov. Mu kazav na bivsiot zasto bevme vo kontakt i uste se sakavme, mislev da ne se imale dog ness. Izlegov so ovoj i go zasakav, si priznavam se nadevav na nego od odamna, go gledav kako sovrsenstvo :$ ama mu lupnav korpa zaradi bivsiot sto go gaev vo misli. Mu kazav deka mozam pak da se smiram, deka nz sto sakam, drugarkite sto mu se bivsi gi spomnavme... Dve nedeli go otkacuvav, pa se smuvavme. Sepakn sè se izmesa! Toj pravese isto kako bivsiot, mi ja kupi istata cokolada, sakal so crven karmin posle iskoci deka nejkel karmin nikakov i me kritikuvase pred drugarkata kojasto ja nema smuvano i ne nosese karmin, a uste na start vrska (spored nego togas koga se smuvavme e vrska), pred edna nedela, ne dojde na dogovoreno (sl kako bivsiot, toj barem docnese). Toa bese zasto toj sekogas odi peski, a zavrna, nemavme kredit, no i jas togas mu dog podocna za si imam vreme porano da se zapoznaam so ubaviot bff na moite 3 bliski stari drugari. Sledniot den pak, trebase da izlezam so tret, eden sto go zapoznav denta koga se smuvav so mojov, znaci prethodnata nedela. Togas na lager imav uste eden koj se poznaval so decko mi, sreka go okaciv i ne iskociv. Na decko mi sè mu priznav koga mi se javi na tel zasto drugarka mi mu pisa taka po moja naredba. Toj mi kaza deka ne moze da mi se naluti i toj mi objasni zosto ne dosol, jas velam od inat bilo zasto me izvisil :P Slednata nedela pak se spokaravme jas se nalutiv deka ideme tajno pa ust istiot den se vidovme so drustvoto i im kazavme. Se ispokaravme i sledniot den i denot posle toj pa moze da se kaze deka podoladivme. Dve nedeli sè bese ok, no ne mi lajknuvase niss i ne me opravda vo skolo (na klasen cas po tel ne se znae dali ti roditel ;) ) Sledniot den drugarka mi napravi da iskocime site so decko i za da se dog za 01.05 no taman se dog izleze ke vrne i nema da odime zaedno.
    Posleden pat koga iskocivme bevme sami, trebase da mi dade nesto sto pobarav da mi pomogne. Veke 2 nedeli cuvstvuvam strav da zboruvam so nego, toj veke ne e tolku zborlest izleze deka e melanhonicen za sè ima negativni komentari i takvi teorii za zivotot. Ne zboruvame mnogu i pola saat ni pomina kako vecnost i me isprati do buska. Probav da raskinam pred ovakviov den da se sluci, no toj me razubedi i me omekna. Ne go cuvstvuvam kako blizok nz mn za nego, no go sakam navistina... Sepak, toa sto ne zboruva ili zboruva pospano znaci deka ne me saka, gi sakam negovite negativni komentari no nisto ne mi vredi ako ljubovta ne mi e vozvratena znam nezrela sum gluposti napraviv i sto uste ne... Kako da prepoznaam dali me saka?
     
  2. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Прикачи го за него, и ако светнат сите 4 црвени диоди, те сака.
    [​IMG]
    Или па на класичниот начин, loves me, loves me not.
    [​IMG]
     
    На Sanjichka007, fighter и Marossa им се допаѓа ова.
  3. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Ни вонземјанец со интелигенција над 200 не може да го прочита ова.
    Описмени се,ќе видиш сите ќе те сакаат.
     
    На Sanjichka007 и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
  4. japanize

    japanize Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    103
    Се изнамачив и ништо не сфатив.
    Ако сакаш да ти помогнеме, седни накратко напиши го убаво со кирилица, со јасни реченици, без црвени кармини и тие секакви збрки, значи најопшто.
    Па можеби ќе можеме да ти погнеме, вака тешко...
     
  5. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Не можам, од телефон сум и ограничен ми е текстот ако пишувам на кирилица >.< ова е кратко и затоа е на кирилица.
     
  6. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    А толку ли ти е итно да ти одговориме денес, се работи за живот или смрт?
    Ако немаш дома компјутер и интернет, оди во некое интернет кафе па напиши ни од таму на кирилица или појди до најблиската амбуланта, ќе ти дадат нешто за смирување, до кога да ти одговориме нели.
     
    На japanize му/ѝ се допаѓа ова.
  7. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    @Абети, специjално ке одам до нет кафе за да пишам на форумов и тоа за проблеми со дечкоо.. :3 Не е до толку итно хаха
    Ако разбираш и имаш совет и мисленjе пиши го, ако не прескокни што да ти кажам др
     
  8. japanize

    japanize Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    103
    Од тоа што го разбрав (а не е многу), не е проблемот дали тој те сака. Проблемот тука е што ти незнаеш што сакаш. Си имала дечко си се смувала со друг, па си се договорила да излезеш со трет, па искочил некој четвти. Не сум тука да те судам, но мислам дека ти треба да си подразмислиш.
    Имаш 17 години па и не си толку мала :^) .
     
  9. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Еве прескокнав, опппп...
     
  10. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
     
  11. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    Да да баш така да постапиш и нема да погрешиш... Боже мој ама 2 збора не разбрав, само разбрав дека првиот си го заебала заради вториот ама вториот изгледа тебе те извисил па да му вратиш си се смувала со трет ама не си можела очигледно да останеш само со тројца па за секој случај си имала уште еден чисто за резерва. Каде отиде светов неможам да се изначудам, ти самата себе не се цениш и не се сваќаш за озбилно па сакаш ние тука да те разбереме и да ти помогнеме, прво сама среди си ги чувствата и паметот и пробај да размислуваш со ладна глава а не да ги менуваш како чорапи па да очекуваш од нив да те земат за озбилно. И во иднина користи интерпукциски знаци и помали реченици за да можеме сите да те разбереме оти очигледно повеќето не сме талентирани како тебе за да го разбереме твојот литературен хаос
     
  12. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Битно ли е дали те сака? И така си ги имаш поише на лагер, шо се замараш :fubar:
     
  13. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Ако сакате кирилица, можам, ама во повеке наврати :р
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.