1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Iffet (2011)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Asja, 20 јуни 2012.

 1. Asja

  Asja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  585
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=MP4xCGcXZXY
  Превод што најмногу се совпаѓа со насловот е невиноста,послушноста на оваа девојка која токму така и се вика - IFFET ! Инаку,таа живее во една од најстарите населби во Истанбул,заедно со татко и и со помалата сестра.Таа ќе започне врска со таксистот од маалото - Џемил,која врска ќе се одвива тајно поради нејзиниот конзервативен татко, кога се работи за честа на неговите керќи. Сепак,Џемил првин ќе се покаже како прав деликвент,такашто секогаш кога Ифет ќе ја спомне нивната свадба,тој ќе биде рамнодушен,и нема да и ги оствари нејзините сништа,оправдувајќи се со тоа што тој нема пари,нема куќа.. Таа ќе почне да работи како слугинка во куќата на Али Ихсан Емироглу,кој е сопственик на најголемата фабрика на текстил,и со тек на времето,тој ќе се вљуби во неа,а од друга страна,џемил ќе направи некои глупости,меѓу кои и ќе ја силува Иффет,по што таа ќе остане бремена,а тој нема да биде способен да стане татко и ќе и предложи да го абортира детето.Таа ќе збесне кога ќе го слушне тоа,и засекогаш ќе го остави! Но,татко и случајно ќе слушне за бременоста и ќе ја претепа до смрт,со што таа ќе го изгуби бебето.Во тоа време,Али Ихсан уште повеќе ќе се зближи со Иффет,по што ќе и предложи брак,и сите нејзини сништа таа ќе се потруди да ги оствари преку тој брак.
  Од друга страна,најдобрата другарка на Иффет - Бетуљ ќе ја открие нејзината долгогодишна тајна: таа е вљубена во џемил,и е способна да стори се за да го освои!
  I покрај сите предизвици кои ќе се појават во животот на Иффет,таа ќе се потруди да го заборави Џемил ,иако нивната голема љубов ќе биде неизбежна,а нивните патишта се повеќе ќе се зближат.

  Јас ја следам од почеток,моментално оди 35-та епизода(крајот на сезоната) во турските канали.Nема епизода која сум ја гледала до крај а да не испуштам солзи..Нивната љубов е толку реална,што дури и јас понекогаш посакував да бидам дел од филмот,иако има повеќе тажни сцени.Би им препорачала на нашиве канали да ја преземат,ама кога ќе помислам на синхронизацијата :((( Мислам дека во еден српски сајт,ја даваат серијава ама не сум баш сигурна.. Ауу,оваа серија е печат на сите турски серии !!!
   
 2. Asja

  Asja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  585
  Пол:
  Женски
 3. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  47.129
  Пол:
  Женски
  Ја имам погледнато на тв серијава. Ми се виде интересна ама не ја загледав. Доволни ми беа другте. Летово може да ја зирнам. Ама колку што виодв глумицава што ја игра Иффет ( Ферхунде од Лисјата) се има надминато себе си овде.
   
 4. cicamacak

  cicamacak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  46
  многу убава серија прекрасна содржина ја имам гледано негде до 15 епизода и прекинав да ја гледам заради обврски ама летово ке си ја гледам :)
  http://www.youtube.com/watch?v=YW8_yNKHIE8

  многу е убава песнава
   
 5. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  О не уште една турска зараза! |(
   
 6. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  47.129
  Пол:
  Женски
  Не се секирај не ја даваат кај кај нема да ти е зараза :D :D :D
   
 7. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  ја имам гледано 2 -3 пати и добра е серијава со ферхунде е :D :D
   
 8. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  ахх добро, мислев да не почнува кај нас, а ако глуми ферхунде ќе морав да ја гледам :D
   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.452
  Пол:
  Женски
  Вака содржински не ми фаќа мнигу око, шознам, љубов меѓу газдата и слугинката ми е turn-off момент и премногу ме потсеќа на латино америчкиве серии...но од друга страна Фецка е главен лик...decisions, decisions :D
   
 10. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  Ифет Наскоро на Канал 5
   
 11. cicamacak

  cicamacak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  46
  да сигурно ќе ја дадат сега само првата сезона и ќе ја прекинат исто како сите останати филмови , почнуваат 10 а ниеден до крај не го даваат :fubar:
   
 12. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Ссега ке ја имитуваат на Канал 5
   
 13. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  подобро да не ја гледам серијава зошто мислам дека ќе ја прекинат |(
   
  На cicamacak му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Уште којзнае колку нови ке почнат .... :@
   
 16. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Преубава серија ке ја гледам .....
   
 17. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  од пон на канал 5 во 19ч
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Од утре ќе почне!
   
 19. Girl.Jyoti

  Girl.Jyoti Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  .. на Канал 5, и оваа ке ја прекинат како и претходните |(
   
 20. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Сигурно е убава серијата, ама нема да ја гледам доволно се затупив и заразив со зет домазет и под сенката на врбите :)