1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Iffet (2011)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Asja, 20 јуни 2012.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.438
    Пол:
    Женски
    Кај ја изгледа последаната епизода кога утре ќе биде во Турција емитувана :D Инаку реков ја дека нема да гледам турски серии ама ете Ифет ме зарази и мене. Ја гледам на нет па сум понапред, преубава е серијата.
     
  2. rosonerka34

    rosonerka34 Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Да ви кажам не гледам турски серии, но ифет мн ми се засвиѓа ја фатив првата епизода и тоа репризата касно навечер накај 12 и не ми се спиеше и ја загледав и стварно интересна е дури на нет си ја најдов со бугарски превод :)
     
    На santoro му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bojana26

    bojana26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    3
    Мислев на таа што последна ја најдов на јутуб :D
     
  4. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Ќе го изгуби детеето ,но подоцна повторноо ќе биде бремена.
     
  5. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    На Speechless му/ѝ се допаѓа ова.
  6. santoro

    santoro Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Многу добра серија.Кога почнав да ја гледам на канал 5 не мозев да исдржам до следната епизода и ги побарав епизодите на интернет.Значи вистина нема епизода на која нема да пуштите солза,а музуката плус допринесува за тоа.Кој е љубител на овие серии ке биде штета ако не ја гледа,знеме дека е класична темата ама љубовта е прекрасно опишана со многу емоции од страна на Иффет но и од Џемил што е реткос во релниот свет, е сега не сум ја догледала и немам трпение да видам како ке заврши.....
     
    На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.438
    Пол:
    Женски
    Овде можете да ја гледате серијата со бугарски превод.
     
  8. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Мн. е добра серијава :D :inlove: :inlove:
     
  9. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас малце загледав од серијава, не планирам да ја гледам, ама тој Алекса ли тој како се вика, типот, кај што работи Ифет кај него, гледам и фрлил окце :D каде е таа, таму е и тој :D Не ми се допадна што татко и ја претепа така, а таа трудна :| Серијава е интересна, до душа сите се интересни кога ќе ги загледа човек :D
     
  10. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Од каде знате бе дека Ифет нема да е со Алексан на крајот? Јас сакам со него да остане, ангел е човекот, ех камо за мене некој така да се грижеше.....
     
  11. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Епа имаме глеедано и знаеме.И АлИ Иксан :!: :!: .
     
    На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ами гарант ќе биде со дечко и бивши, тој со кого требаше да имат дете, главна улога има типот :) и нормално дека ќе бидат заедно на крај, а незначи мож ќе си биде и со тој кај што работит Ифет.
     
    На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Без да ја имам гледано ја погодив приказната ..патем 4535464 серија е со ваква приказна ај да не погодиш .. :)
     
    На Danilela и Gordana10 им се допаѓа ова.
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.438
    Пол:
    Женски
    Ifet kje se omazi za Ali Ihsan no Dzemil nema da ja ostavi na raat pa kje se spletka so kjerkata na Ali ihsan otkako kje ja najde drogurana pred ateljeto. Onie na Betul kje gi cica finansiski. Na svadbata Iifet kje gi vidi Dzemil i Nil kako se baknuvaat.
    Izvinete za latinicava na tabletov nemam kirilica.
     
  15. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    е нема врска е овој пат си грешка :lol: од сеа па натаму девојки све да се очекува од турскиве серии зошто ќе останете вчудовидени :o сеа ја гледав само што заврши и нешто не ми е јасно зошто толку турски серии прават а не ги прават асални како што треба ??? боже господи |( што е се брзаат актерите да глумат во други серии или од што има толку серии па неможе да постигнат телевизиите :D ние се жалиме зошто даваат по 2 3 серии на секој канал а таму што да кажат ? серијава почна се глупираа што се глупираа и на крај оп крај за секунда се завртив глеам нова серија буквално серија до серија ни реклама ни ништо последнава епизода како да беше ајде сиктер ја останав :o на сите канали глеам програма серии до серии ма да ви кажам дека не се жалам за нашиве канали само да не затераат како турциве :lol:
    џемил умира и крај на серијата боже боже |(
     
  16. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    нема врска што е главна улога :!: во турскиве серии све може да се очекува на пример плачот на виолината умре главната улога Kенан умре еве на сестри 3 сезона ја продолжуваат без Jусуф ,значи може ќе биде со двајцата :lol: а може и со ниеден нема да биде ,турсково сценарио го прават да си сигурен дека ќе заврши така како ти што мислиш и како што треба да биде и на крај за 360 степени можат да ти ја превртат приказната :envy: :o затоа од милион турски серии направени за една година само 2 или 3 излагаат како што треба а другите :fubar: не ги разбирам едноставно што им е поентата :( се извинувам за офтопик
     
  17. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    А Нил е керката на Али Иксан? :^)
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.438
    Пол:
    Женски
    Да, од првиот брак и она живее во Англија со мајка и.
    До тука имам гледано зашто една епизода трае по 2 саата оригинал без реклами, па гледам една на ден не можам повеќе.
     
  19. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    Јас видов дека на крај ќе останат они заедно, т.е. ќе живеат заедно,синот те кај нив ќе биде те кај Бетул и... забораив како се викаше брат му на Али Иксан. Да , да Бетул на крај ќе биде со него.
    Друго знам дека ќе имаат некоја сообраќајка, што ќе паднат во вода и мислам дека детето ќе им умре (на Џемал и Ифет)
     
  20. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    на крај ќе ја најдат чичек тој татко што и се прави ја нашол тогаш дента кога ја направија сообраќајката и татко на детето е али иксан не џемил па на крај тој ќе проба да им ја земе ќерката сеа незнам како му е името и на патот ќе му се испречи ифет па ќе проба да ја убие со пиштол во тоа време доаѓа џемил и му го трга пиштолот ,пиштолот го зима ифет и за време на тепачката со џемил и тој човекот ифет место во човекот пука ненамерно во џемил ,џемил паѓа на под и умира и краааајјј na серијатаа безвезе |(